اقتصادی

بازدید رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ بازدید و اعلام کرد مجلس شورای اسلامی از سمت سنتی بودن به سمت یک مجلس نوین حرکت کرده است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۴، بابک نگهداری، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درباره نقش فناوری در حوزه قانون‌گذاری و پژوهش‌های مربوط به قانون‌گذاری گفت: در دنیای امروز مجالس از شاکله سنتی به سمت نوین درحال تحول هستند. این حرکت در مجلس شورای اسلامی نیز آغاز شده است و از مجلس یازدهم بسیاری از سازوکارهایی که برای نوآوری و استفاده از فناوری‌های نوین برای امر حکمرانی و نظارت لازم است، تلاش کرده است که در این دوره در دستورکار خود قرار دهد.

نگهداری بیان کرد: راه‌اندازی مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه، پارلمان دانشجویی، راه‌اندازی بیش از ۵۵ رویداد خلاق برای استارتاپ‌ها در کنار سایر اقداماتی که برای اندیشکده‌های حکمرانی انجام می‌شود تماما مجموعه حرکت‌هایی برای نوآوری باز و ظرفیت نخبگانی بیرون از مجلس که در قالب مشارکت حداکثری انجام شده است. این رویکردی لست که مجلس یازدهم آن را به انجام رسانده است.

او مجلس یازدهم را به نوعی دوران تحول مجلس از رویکرد سنتی به نوین دانست.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درباره سامانه‌محور کردن بسیاری از فعالیت‌ها گفت: از جمله این فعالیت‌ها افتتاح پروژه دستیار هوشمند تنقیح قوانین است تا بتوانیم تورم بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ قانون را با تنقیح آنها برطرف کنیم. در واقع این اقدام در راستای مطالبه رهبر معظم انقلاب است که در راستای تنقیح قوانین بوده است. ما امروز رونمایی از سامانه هوشمند تنقیح قانون را با حضور ریاست محترم مجلس در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ را خواهیم داشت.

او درباره حضور خانه خلاق قوه مقننه در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ گفت: موضوع نوآوری در حوزه‌های اجتماعی یکی از حوزه‌های مغفولی بود که در کشور ما وجود داشت. بحث‌های نوآوری و فناوری با رویکرد خصوصی دنبال می‌شد. ما در مرکز پژوهش‌های مجلس با راه‌اندازی خانه خلاق قوه مقننه تلاش کردیم به نوعی متولی بحث‌های فناوری در مجلس باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا