کسب و کار

شرایط جدید ویزای جستجوی کار پرتغال در سال ۲۰۲۳

پایگاه خبری توسعه برند، پیش از آن که بخواهیم به ویزای جستجوی کار پرتغال بپردازیم، بهتر است بدانید که پرتغال یک مقصد جذاب برای جویندگان کار در سرتاسر جهان و بخصوص برای کسانی است که به دنبال کار و زندگی در اروپا هستند. کشور پرتغال با محیط مالیاتی مطلوب، زیرساخت های عالی و کیفیت زندگی مناسب، مزایای زیادی را برای کسانی که به دنبال ویزای کار و اقامت هستند ارائه می دهد.

داشتن فرصت جستجوی کار و کار کردن در پرتغال به عنوان یک خارجی راهی عالی برای تجربه فرهنگ، غذا و مردم این کشور زیبا است. برای استفاده از این امکان و داشتن اطمینان از امن و قانونی بودن اقامت شما در پرتغال، باید ویزای جاب سیکر پرتغال را دریافت کنید.

در ادامه به معرفی این ویزا و بررسی شرایط اخذ ویزای جستجوی کار در پرتغال و همچنین در مورد اخذ اقامت پرتغال در صورت واجد شرایط بودن صحبت خواهیم کرد. با این اطلاعات می‌توانید مطمئن شوید که فرآیند جستجوی کار و اقامت شما در پرتغال هم امن و هم لذت بخش است!

ویزای جستجوی کار پرتغال (Jobseeker) چیست؟

ویزای جستجوی کار پرتغال یا جاب سیکر پرتغال (Jobseeker Visa) یا به زبان پرتغالی visto de procura de trabalho؛ یک برنامه نوآورانه و تازه ارائه شده از سوی اداره مهاجرت کشور پرتغال در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ است که به اتباع خارجی واجد شرایط این شانس را می‌دهد که از پرتغال دیدن کرده و به دنبال کار بگردند. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا حداکثر ۳ ماه در این کشور بمانند و در این مدت می توانند فرصت های شغلی را کشف کنند، تجربه کاری ارزشمندی کسب کنند و حتی برای اقامت دائم درخواست دهند.

جالب است بدانید که ویزای کاریابی پرتغال به شما این امکان را می‌دهد تا در طول ۳ ماه اقامت خود در این کشور بتوانید به صورت پاره‌وقت کار کنید و همزمان فرآیند جستجوی کار را برای پیدا کردن یک شغل دائمی و گرفتن قرارداد کار ادامه دهید.

ویزای جاب سیکر پرتغال که برای ۱۲۰ روز اقامت در این کشور صادر می‌شود؛ تنها ۶ ماه اعتبار دارد و در صورت لزوم می‌توانید برای یک بازه ۶۰ روزه دیگر نیز آن را تمدید نمایید.

 

شرایط اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال

برای درخواست ویزای کار در پرتغال؛ شرایط خاصی وجود دارد که نیاز است تا از این موارد آگاه باشید و آنها را رعایت کنید. با رعایت این شرایط می توانید مطمئن باشید که درخواست شما برای ویزای کار موفقیت آمیز خواهد بود. در ادامه هرآنچه که نیاز دارید تا در مورد شرایط اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال بدانید را برای شما در لیست زیر آماده کرده‌ایم:

 • مطمئن شوید که محدودیت خاصی برای ورود به کشورهای خارجی ندارید.
 • شرایط اثبات تمکن مالی خود را برای ۱۲۰ روز زندگی در کشور پرتغال فراهم کنید.
 • دقت کنید که ویزای جستجوی کار پرتغال تنها محدود به همین کشور است و نمی‌توانید از آن برای کاریابی در دیگر کشورهای حوزه شینگن استفاده نمایید.
 • دارنده ویزای جستجوی کار پرتغال؛ تنها یک بار در طول ۱۲۰ روز، اجازه ورود به کشور پرتغال را دارد.
 • این ویزا قابلیت تمدید ۶۰ روزه دارد.
 • بعد از اتمام بازه ۱۲۰ روزه؛ اگر موفق به پیدا کردن کار نشده باشید و همچنین ویزای خود را تمدید نکرده باشید، باید کشور پرتغال را ترک نمایید.
 • برای ویزای جستجوی کار پرتغال؛ ویزای همراه و خانواده صادر نمی‌شود.
 • در صورتی که ویزای شما منقضی شود و یا در مرحله گرفتن ویزا ریجکت شوید؛ یک سال بعد می‌توانید دوباره برای آن درخواست دهید.
 • برای درخواست ویزای جاب سیکر پرتغال؛ شما باید خارج از منطقه کشورهای اروپایی اقامت داشته باشید.
 • شما به یک برنامه و اظهارنامه مناسب نیاز دارید تا دلیل شما برای کار در پرتغال و مراحل برنامه شما برای کاریابی در این کشور را شرح دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب سیکر پرتغال

برای درخواست ویزای جستجوی کار پرتغال، باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشید. در اختیار داشتن تمامی این مدارک به آسان‌تر و سریع‌تر شدن روند رسیدگی به درخواست شما کمک می‌کند. در زیر به این مدارک اشاره کرده‌ایم:

 1. فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا (فرم اصلی National Visa)
 2. پاسپورت با حداقل اعتبار ۳ ماه پس از انقضای ویزا
 3. کپی از صفحه اطلاعات بیومتریک پاسپورت
 4. دو عکس پاسپورتی جدید ۳.۵*۴.۵
 5. مدرکی برای اثبات اقامت در صورتی که در کشوری خارج از کشور ملیت خود ساکن هستید.
 6. امضای موافقتنامه جهت استعلام سوابق کیفری شما توسط اداره مهاجرت پرتغال (SEF)
 7. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 8. بیمه مسافرتی معتبر جهت پوشش هزینه درمانی شما در مدت زمان اقامت در پرتغال
 9. کپی رزرو بلیط برگشت
 10. رزومه یا سوابق کاری شما
 11. گواهی اثبات تمکن مالی به میزان حداقل سه ماه حقوق پایه در کشور پرتغال (۷۰۵ یورو به ازای هر ماه)
 12. یک اظهارنامه با ذکر دلیل و انگیزه شما برای اقامت و کار در پرتغال
 13. ارائه نامه‌ اثبات ثبت‌نام در موسسه استخدام و آموزش حرفه‌ای پرتغال (IEFP)

 

اگر می‌خواهید جهت اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال با اطمینان بیشتری قدم بردارید؛ بهتر است که برای افزایش درصد موفقیت خودتان در فرآیند دریافت ویزا، مبلغ بیشتری مثلا دو برابر حداقل تمکن مالی مورد نیاز را برای اثبات تمکن مالی در حساب ارزی خود فراهم نمایید. بدین ترتیب شما با ارائه گواهی اثبات تمکن مالی قدرتمندتر، می‌توانید شانس خودتان را برای دریافت سریع‌تر ویزای جاب سیکر کشور پرتغال بهبود دهید.

نکات مهم در ارتباط با ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار پرتغال

در زیر چند نکته مهم که شاید برای شما نیز ابهامی ایجاد کرده باشند را آورده‌ایم:

 • داشتن مدرک تحصیلی الزامی نیست. تنها نیاز هست که شما مهارتی داشته باشید که نیاز بازار کار کشور پرتغال باشد.
 • داشتن مدرک زبان نیز الزامی نیست. با این حال داشتن توانایی صحبت به زبان انگلیسی در حدی که بتوانید با کارفرمایان تعامل کنید برای شما نیاز است.
 • توانایی مکالمه به زبان پرتغالی الزامی نیست. اما بدیهی است که یک مزیت واقعی برای شما محسوب می‌شود و شانس قبولی شما را در زمان اخذ ویزا و در فرآیند پیدا کردن کار به شدت بالا می‌برد.
 • فرد متقاضی اخذ ویزای کاریابی پرتغال در ابتدا نمی‌تواند همسر و یا خانواده خود را به همراه خود به این کشور بیاورد.

در صورتی که موفق به اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال بشوید، اداره استخدام حرفه‌ای پرتغال نیز اقدام به جستجوی فرصت‌های شغلی مناسب شرایط شما می‌کند و در صورتی که موقعیت شغلی مناسبی را برای شما پیدا کنند، به شما اطلاع می‌دهند. البته الزامی در پیدا کردن شغل برای شما ندارند و این موضوع صرفا جنبه حمایتی و کمک به فرآیند جستجوی کار شما در کشور پرتغال دارد.

جستجوی کار پرتغال

اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق ویزای جستجوی کار

اگر در طول ۱۲۰ روزی که برای جستجوی کار در کشور پرتغال حضور دارید؛ کار پیدا کنید و از کارفرمای خود قرارداد کاری دریافت نمایید، آنگاه می‌توانید جهت اخذ ویزای کار و اقامت کاری خود در کشور پرتغال اقدام نمایید.

این اقامت به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در صورت تمدید قرارداد کاری و یا طولانی بودن مدت زمان قرارداد کاری شما، می‌توانید مجوز اقامت خود را نیز به همان اندازه تمدید نمایید.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، پس از دریافت قرارداد کاری و گرفتن اقامت، شما می‌توانید برای اخذ اقامت و مهاجرت خانواده خود به کشور پرتغال اقدام کنید.

برگرفته از مقالات گروه آمیس (https://amisgroup.pro)

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا