کسب و کار

بیمارستان ایرانشهر

پایگاه خبری توسعه برند، در این مقاله به معرفی و بررسی بیمارستان ایرانشهر خواهیم پرداخت. با ما باشید.

مقدمه

بیمارستان ایرانشهر، بیمارستانی کاملا خصوصی است که تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به فعالیت خود ادامه می دهد و همواره در تلاش است تا تمام استانداردها و معیارهای یک مجموعه خصوصی تراز اول را رعایت نماید که تا کنون هر ساله موفق به کسب گواهینامه ارزیابی درجه اول از وزات بهداشت شده است. در این مقاله، با بیمارستان ایرانشهر و بخش های مختلف آن آشنایی پیدا خواهید کرد.

در ادامه به بررسی موارد زیر می پردازیم:

تاریخچه

بخش های مختلف بیمارستان

دورنمای کلی بیمارستان

اهداف بیمارستان

بخش CCU

بخش ۶ (IPD)

اورژانس

درمانگاه و کلینیک های تخصصی

تصویربرداری

آزمایشگاه

فیزیوتراپی

جمع بندی

######

تاریخچه

بیمارستان ایرانشهر با سابقه ۴۷ ساله در قلب تهران و پیش از انقلاب اسلامی تاسیس شده است. دارای تعداد ۱۲۰ تخت و ۶ اتاق عمل است.  ساختمان آن متشکل از ۱۰ طبقه است که برای خدمت رسانی به آحاد جامعه، بخش های مختلفی در آن واقع شده است. محل تاسیس این بیمارستان خیابان شریعتی، قبل از سه راه طالقانی، خیابان شهید جواد کارگر است که طی ۵ دهه، پذیرای بیماران از سراسر کشور می باشد.

هیئت موسس بیمارستان، ۱۰ نفر از پزشکان متخصص تراز اول و با تجربه ایرانی است. زیر بنایی حدودا ۱۱ هزار متر مکعبی دارد و ساختمان و بخش های آن در قسمتی به مساحت ۲ هزار متر مربع ساخته شده اند.

 پس از شکست حکومت پهلوی و روی کار آمدن حکومت جمهوری  اسلامی ایران، مسئولین وقت، این بیمارستان را ابتدا به وزارت بهداری و سپس به دانشگاه علوم پزشکی ایران واگذار کردند.

 به دلیل موفقیت آمیز نبودن این عمل و درخواست های مکرر و با حکم دادگاه، در سال ۱۳۷۶ اختیار آن مجددا به هیئت موسس اصلی واگذار شد.

در طی این سال ها، سیاست بیمارستان ایرانشهر همواره همکاری کردن با برترین و بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص ایران بوده و با به روزترین تجهیزات و وسایل، مراقبت پزشکی آماده خدمت رسانی به مردم عزیز ایران است. برای کاهش هزینه های بیماران و آسایش و رفاه هر چه بهتر آن ها، این بیمارستان با تعداد زیادی از بیمه های تکمیلی و بیمه های درمانی همکاری دارد و قرارداد بسته است.

بخش های مختلف بیمارستان

بخش های بیمارستان شامل ICU،CCU ، اتاق عمل قلب، آنژیوگرافی، بخش داخلی، جراحی جنرال ارتوپدی، روماتولوژی، مغز و اعصاب و … است.

 بخش هایی مثل اورژانس، پرتونگاری، لابراتور،CT Scan  و MRI به صورت شبانه روزی مشغول به فعالیت و خدمت رسانی هستند.

 بیمارستان ایرانشهر پایه و اساس کار خود را بر احترام گذاشتن و ارج نهادن به حقوق بیمار بنا نهاده و کوشیده است که تا حد ممکن به این مهم دست پیدا کند. به همین دلیل شعار کلیه مختصصان و کادر درمانی بیمارستان این است:

«همیشه حق با بیمار است»

بیمارستاندورنمای کلی بیمارستان

  • افزایش رضایت و آسایش هر چه بیشتر بیماران و پرسنل بیمارستان
  • انجام منظم و پیوسته طرح اعتبار بخشی
  • بهبود بخشیدن به شاخص ها و معیارها
  • بهبود و به روزرسانی علمی متخصصین، کادر درمانی و افزایش کیفیت خدمات
  • رفع کمبود تجهیزات و ارتقاء آن ها
  • رعایت و بهبود استانداردهای مربوط به محیط فیزیکی
  • بهبود بخشیدن بخش فناوری اطلاعات بیمارستان

اهداف بیمارستان ایرانشهر

همان گونه که اشاره شد، سیاست کلی بیمارستان بر پایه احترام گذاشتن و ارج نهادن به حقوق بیمار و رعایت شاخص های اعتبار بخشی به صورت دقیق، به منظور بهبود خدمت رسانی و افزایش سطح کیفی آن است.

 به همین دلیل افرادی که به هر نحوی با این بیمارستان همکاری می کنند، قبل از شروع فعالیت در این زمینه کاملا توجیه می شوند و با خط مشی و مسیر کلی بیمارستان کاملا آشنایی پیدا می کنند و به موارد زیر متعهد می شوند:

احترام گذاشتن به حقوق بیماران، اجرای دقیق و منظم آیین نامه های وزارت بهداشت و درمان، ارتقا و جلب رضایتمندی بیماران، حفظ کرامت ارباب رجوع، متعهد بودن به اخلاق حرفه ای، افزایش و ارتقاء روز افزون کیفیت خدمات مبتنی بر علم و دانش

بخش CCU

در این بخش، بیمارانی که مشکلات قلبی عروقی مثل سکته قلبی، بد ریتمی و  آنژین صدری ناپایدار دارند و در معرض خطر هستند، بستری می شوند.  از جمله خدماتی که در این بخش ارائه می شود، می توان به مراقبت و کنترل مداوم ریتم  قلب، وضعیت خونرسانی فرد، انجام تعدادی از آزمایش های بالینی، تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از  بروز حادثه ناگوار و عوراض احتمالی ناشی از سکته قلبی، آریتمی و درمان دیس ریتمی است.

بخش ۶ (IPD)

بخش بیماران بین المل  (IPD)جزء بخش های VIP بیمارستان محسوب می شود. دارای اتاق های تک تخته که برای آسایش بیشتر بیمار با بهترین و به روزترین تجهیزات پزشکی مجهز شده و وجود امکاناتی نظیر اینترنت، تلویزیون، تهویه بسیار مناسب و … باعث ایجاد محیطی خوب و دلنشین برای  این دسته از بیماران شده است.

اورژانس

بخش اورژانس، ورودی اصلی بیماران سرپایی است. این بیماران ابتدا به این بخش مراجعه نموده، سپس در صورت صلاحدید پزشک به بخش های دیگر منتقل می شوند.

 این بخش به نوعی قلب تپنده بیمارستان محسوب می شود. شامل پنج تخت موقت، ۱تخت ایزوله، ۱ تخت مخصوص کودکان، ۱ اتاق جراحی، و یک اتاق احیای قلبی است. برای انجام امور این بخش در هر نوبت حداقل یک پرستار، کمک پرستار و دکتر به صورت شبانه روزی حضور دارند.

درمانگاه و کلینیک های تخصصی

این بخش در قسمت همکف بیمارستان قرار دارد و پزشکان مختلف، طبق برنامه ریزی انجام شده، برای معاینه بیماران حضور دارند. از جمله این بخش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلینیک چشم پزشکی، اطفال، پوست و مو، دندانپزشکی، اعصاب و روان، گوش و حلق و بینی، تغذیه و …

تصویربرداری و MRI

بخش تصویربرداری از قسمت های زیر تشکیل شده است:

رادیولوژی ساده و رنگی

 تصویربرداری به وسیله بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات روز دنیا

سونوگرافی

در این روش، با استفاده از امواج فراصوت،  به بررسی بافت های داخلی، مانند عضلات مفاصل و اندام های داخلی می پردازند.

سونوگرافی داپلر

در این تصویربرداری، حرکت خون در رگ ها بررسی می شود و این کار توسط امواج صوتی صورت می گیرد. مزیت این روش این است که در آن از اشعه ی ایکس استفاده نمی شود.

دستگاه پارانوکس دیجیتال ( فک و دندان)

با این دستگاه می توان تصاویری با کیفیت از میزان آسیب و پوسیدگی دندان فرد به دست آورد و به پزشکان به منظور انجام اموری مثل ارتودنسی، کمک  شایانی می نماید.

دستگاه سفالومتری دیجیتال

به وسیله این دستگاه، عکسبرداری انجام می شود که قسمت های مختلف فک، دندان، جمجمه و صورت را نمایش می دهد و پزشکان از آن به عنوان نقشه درمانی استفاده می کنند.

سنجش تراکم استخوان

 با این روش می توان سفتی و سختی و استحکام استخوان های بدن را مشخص نمود. مقداری از اشعه x جذب استخوان و مقداری از آن رد می شود. هر چه تراکم بیشتر، جذب بیشتر بوده و برعکس. نتیجه نهایی نیز به وسیله کامپیوتر مشخص می شود.

ماموگرافی دیجیتال

بیمارستان ایرانشهر مجهز به این دستگاه است. از این دستگاه به منظور تشخیص توده ها استفاده می شود. تشخیص این توده ها در پستان زنان جوان به نسبت زنان مسن سخت تر است و نیاز به دقت بیشتری دارد. این کار توسط این دستگاه انجام می شود و زنان سالم بالای ۴۰ سال باید سالیانه توسط این دستگاه چک شوند.

سی تی اسکن

یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری پزشکی است. با استفاده از آن قادر خواهیم بود تا بافت های داخلی بدن را مشاهده نموده و از بیماری های آن اطلاع پیدا کنیم.

بیمارستانآزمایشگاه

آزمایشگاه بیمارستان ایرانشهر با به روزترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات پزشکی، در کنار پرسنل مجرب و مسئولیت پذیر به صورت ۲۴ ساعته آماده پذیرش بیماران از اقصی نقاط کشور است.

آزمایش هایی که در این بخش صورت می پذیرد:

انگل شناسی

تست های تشخیص بیوشیمی

باکتری شناسی

هماتولوژی

هورمون شناسی

نمونه برداری از ضایعات سطحی

آزمایش های بالینی

سرم شناسی و ایمنی

فیزیوتراپی

بخش فیزیوتراپی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ در این بیمارستان با کادری شایسته و مجرب آغاز کرده است. حیطه های فعالیت این بخش شامل ارتوپدی، مغز و اعصاب، جراحی عمومی و تمرین های مخصوص تقویتی است. این بخش نیز همانند سایر بخش ها با دستگاه های پیشرفته و به روز الکتروتراپی و مکانوتراپی مجهز شده است. همچنین منوال تراپی نیز انجام می شود. 

جمع بندی

بیمارستان ایرانشهر با تکیه بر حضور متخصصان خبره و مجرب، به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به بیماران است. سیاست کلی بیمارستان، احترام به حقوق بیمار و افزایش کیفیت خدمت رسانی است. با توجه به مجهز بودن و داشتن بخش های مختلف می توانند بخش عمده ای از بیماری ها را پوشش دهند. شما با مراجعه به این بیمارستان، خدمات بی نظیری دریافت خواهید نمود که در کنار تقبل بخشی از هزینه های خود توسط بیمه های طرف قرارداد، تجربه دلنشینی را برای شما رقم خواهد زد.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا