برندهای ایرانی

برند یاسکو، یکی از برندهای معتبر و جزو ۱۰ برند برتر دنیا در تولید فولادهای آلیاژی

پایگاه خبری توسعه برند، علیرضا چایچی در مراسم اختتامیه سمینار بازرسی فنی و پایش وضعیت تجهیزات شرکت فولاد آلیاژی ایران اظهار داشت: امیدواریم شرکت فولاد آلیاژی ایران به عنوان مهد تولید فولادهای آلیاژی کشور باعث رشد و تعالی و دانش افزایی در این فرایند مدرن و زیبا باشد.

وی، هدف از برگزاری این سمینار را بررسی و بازنگری در روند توسعه فن آوری پایش وضعیت در صنایع مختلف ایران و آسیب شناسی روش های بکار رفته دانست.

چایچی بیان کرد: از اهداف دیگر در این سمینار این است که بتوانیم خروجی بسیار مناسبی از کارگاه‌های تخصصی داشته باشیم تا در راستای بهبود ارتقا و اقدامات پیشگیرانه در بحث تعمیر و نگهداری به صنایع مادر و تخصصی کشور کمک کند.

وی با اشاره به اینکه در نظر داریم با هماهنگی‌های آتی، دبیرخانه دائمی این سمینار را در شرکت فولاد آلیاژی ایران شکل بدهیم، افزود: ما این آمادگی را هم داریم که دومین سمینار تخصصی پایش وضعیت را هم در شرکت فولاد آلیاژی ایران استان یزد برگزار کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با اشاره به اینکه پایش وضعیت یکی از ارکان اصلی استمرار و افزایش تولید، بهبود کیفیت و تعدیل قیمت تمام شده است، ادامه داد: فولاد آلیاژی ایران با برپایی این سمینار به دنبال ایجاد یک هم اندیشی نوین است تا با برپایی کارگاه‌های آموزشی پویا در قبال این سمینار، ضمن نشر دانش تخصصی در بین علاقه مندان امر، زمینه گسترش فرهنگ پایش وضعیت را فراهم کند.

ظرفیت های شرکت فولاد آلیاژی ایران

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی این شرکت پرداخت و گفت: فولاد الیاژی ایران به عنوان یکی از شرکت ها و صنایع ایجاد شده بعد از دوران دفاع مقدس در سال ۱۳۶۸ با دانش فنی و تکنولوژی از مجموعه برترین تولیدکنندگان تولید فولاد آلیاژی بنا نهاده شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۷۱ تنقیذ قرارداد با شرکت ایتالیایی یکی از قطب های صنعتی و سازنده تجهیزات فولادی انجام شد و در سال ۱۳۷۵ نصب تجهیزات در فولاد آلیاژی ایران انجام شد و ۵۰ هزار تن قطعه و تجهیزات و ماشین آلات در طی دو سال در اینجا نصب و تست شد و به بهره برداری رسید.

چایچی گفت: در ابتدای امر ظرفیت این کارخانه بالغ بر ۱۴۰ هزار تن در ۱۲ گروه فولادی و ۱۱۸ نوع فولاد مشتمل بر ۵۲ سایز بود و خدا را شاکریم که به همت متخصصان داخلی و همکاران در شرکت فولاد آلیاژی ایران این ظرفیت بعد از گذشت ۲۰ و اندی سال به بالای ۵۰۰ هزار تن محصول رسیده و بیش از ۴۵۰ نوع فولاد و بالغ بر ۲۰۰ سایز در حدود ۴ هزار سایز گرید را می توانیم در فولاد آلیاژی ایران برای ۱۶ صنعت مادر و تخصصی این کشور تولید و نیاز فولاد آلیاژی صنایع را برآورده کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر صنایع مهم داخلی مانند خودروسازی ها، ماشین آلات و ادوات صنعتی و کشاورزی، صنایع پتروشیمی و شیمیایی و سایر صنایع تخصصی، فولاد آلیاژی ایران از ابتدای امر در بحث صادرات هم با قدرت شروع کرده و برند یاسکو بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال یکی از برندهای معتبر و جزو ۱۰ برند برتر دنیا در تولید فولادهای آلیاژی است.

فولاد آلیاژی ایران اولین شرکت دانش بنیان فولادی ایران

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: این شرکت به عنوان اولین واحد تولید کننده فولاد با همکاری سازمان ملل متحد پروژه ارتقای بهره وری انرژی را به انجام رساند و جزو اولین شرکت دانش بنیان فولادی در کشور است که نگرش های نوین را به مرحله ظهور رسانده است.

وی تاکید کرد: شرکت فولاد آلیاژی ایران، از کم آبخواه ترین صنایع فولادی کشور محسوب می شود و اولین شرکتی است که در حقیقت آلیاژی هوشمند را بنا نهاد.

وی به فعالیت های فرهنگی شرکت هم اشاره کرد و گفت: شرکت فولاد آلیاژی ایران با اشتغال ۱۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر نیروی پیمانکاری، در مجموع یک خانواده ۸ هزار نفره را در کنار هم تشکیل داده است.

چایچی گفت: این شرکت همچنین نسبت به محصور کردن وسعت ۱۰۰ هکتار فضای محصور شرکت با کاشت بالغ بر ۳۰۰ هکتار گونه های بیابانی در جهت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست اقدام کرده و صنعت سبزی است که ۶ بار لوح تقدیر از سازمان حفاظت محیط زیست کشور دریافت کرده است.

وی اظهار داشت: شرکت فولاد آلیاژی ایران همواره جزو شرکت های برتر و دارای تکنولوژی در زمینه نوآوری و تولید فولادهای جدید بوده و هر ساله بر اساس نیاز صنایع مختلف، گریدهای جدیدی را که مدنظر صنایع است امکان سنجی، طراحی و تولید می کند تا نیاز فولاد آلیاژی صنایع مختلف کشور را تامین کند.

در این مراسم از هفت مقاله برتر ارائه شده در سمینار ملی آموزشی تخصصی پایش وضعیت و عیب بابی تجهیزات تقدیر شد.

برگزاری نخستین سمینار آموزشی پایش وضعیت عیب یابی تجهیزات در فولاد آلیاژی یزد

نخستین سمینار ملی آموزشی تخصصی پایش وضعیت و عیب‌یابی تجهیزات با مشارکت شرکت فولاد آلیاژی ایران در شهر یزد برگزار شد.

این سمینار با حضور بیش از ۴۰۰ متخصص و کارشناس در حوزه‌های مختلف صنعت در محل هتل صفاییه یزد آغاز به کار کرد.

در این سمینار دو روزه ۲۰ کارگاه و سه اتاق هم‌اندیشی برگزار شد و در کنار این همایش شرکت‌های تخصصی در حوزه‌ پایش وضعیت در قالب غرفه‌های نمایشگاهی، آخرین دستاوردهای خود را در این حوزه ارائه دادند.

اتاق‌های هم‌اندیشی این همایش با محوریت هیدرولیک و روانکاوها، ترموگرافی و آنالیز روغن ترانسفورماتورها و آنالیز جریان، ارتعاشات و صوت با استقبال فراوان از سوی شرکت‌کنندگان همراه بود.

در این اتاق‌های هم‌اندیشی که برای اولین بار در سطح ملی برگزار شد، کارشناسان، متخصصان و اساتید با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند و از تجارب یکدیگر در حوزه‌ پایش بهره‌مند شدند.

در روز نخست این همایش ۱۲ کارگاه و در روز دوم نیز چهار کارگاه با موضوع تکنیک‌های پایش وضعیت و عیب‌یابی تجهیزات و با حضور ۱۶ استاد از شهرهای مختلف کشور برگزار شد.

در پایان هفت مقاله منتخب شدند که در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار گرفتند و از کتاب این سمینار علمی هم رونمایی شد.

مراسم اختتامیه این سمینار در شرکت فولاد آلیاژی ایران برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا