برندهای خارجی

وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد از برند اپل و برند گوگل شکایت کند

پایگاه خبری توسعه برند، طبق گزارشی جدید وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد تحقیقات خود از گوگل و اپل را تا پایان سال جاری میلادی تکمیل و شکایاتی از این دو شرکت را ثبت کند.

وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) تصمیم دارد تحقیقاتی جامع و کامل تا ۳۱ دسامبر درباره دو شرکت بزرگ فناوری انجام دهد تا مشخص شود آنها قوانین آنتی تراست کشور را نقض کرده اند یا خیر.

به گفته دو منبع آگاه به نشریه پلیتیکو، وزارت دادگستری آمریکا حداقل تا مارس ۲۰۲۲ میلادی هیچ گونه اقدامی علیه اپل و گوگل انجام نمی دهد.

DoJ مشغول بررسی شرکت ها به دلیل نگرانی های آنتی تراست است. این سازمان تحقیقات خود درباره کنترل اپل بر نرم افزارهای مربوط به آیفون را از ۲۰۱۹ میلادی آغاز کرد و رسانه ها در اکتبر گزارش دادند احتمالا به زودی شکایتی علیه این شرکت ثبت شود.

از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا در اکتبر ۲۰۲۰ میلادی شکایتی علیه گوگل به دلیل نقض قوانین آنتی تراست در بازارهای جستجو و بازارهای تبلیغاتی (به وسیله کنترل بیش از حد برای خرید و نمایش آگهی) ثبت کرد. اما این سازمان احتمالا مشغول آماده سازی است تا شکایت جدیدی علیه شرکت ثبت کند.

تاخیر در ثبت شکایت از شرکت ها مربوط به مذاکرات داخلی در وزارت دادگستری و مربوط به آن است که شکایت در کجا ثبت شود و چه کسی آن را اعلام کند. علاوه برآنچه گفته شد نگرانی هایی درباره نبود بودجه لازم برای انجام فرایند های مورد نیاز توسط وکلای دولت وجود دارد.

البته راه های دیگری نیز وجود که وزارت دادگستری می تواند منابع مالی لازم برای این کار را تامین کند از جمله لایحه ای که رقابت آمریکا با چین را هدف گرفته و شامل برنامه هایی برای اصلاحات قوانین آنتی تراست جدید حفاظت از رقابت در اقتصاد آمریکا است.

شرکت های بزرگ فناوری از جمله اپل، گوگل، آمازون، توئیتر و فیس بوک به طور مداوم با اتهام سواستفاده از موقعیت خود برای دور کردن رقبا از بازار و غیره روبرو شده اند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا