برندهای ایرانی

انتقال سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس در روز چهارشنبه قطعی شد

پایگاه خبری توسعه برند، وزیر اقتصاد گفت: در این هفته مقدمات و تشریفات مربوط به انعقاد قرارداد واگذاری قطعی سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام خواهد شد و روز چهارشنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان این قطعی سازی انتقال سهام انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در خصوص واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس  اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ دولت سیزدهم در شرایطی بر سر کار آمد که هر دو باشگاه به جهت عدم رعایت برخی از ضوابط کنفدراسیون آسیا دچار محرومیت‌هایی شده بودند که در همان سال ستادی به عنوان هماهنگی اجرایی سازی واگذاری دو باشگاه فی مابین وزارت ورزش و جوانان و وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس اوراق بهادار تشکیل شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ سه مرتبه تلاش شد تا از طریق عرضه به بخش‌های خصوصی و تعاونی  فرآیند مالکیت این دو باشگاه صورت بگیرد که با اقبال در گام‌های اول مواجه نشد، اما با توجه به پایان مهلت‌ای اف سی برای این دو باشگاه پرطرفدار در انتهای سال گذشته تلاش شد اینبار از طریق مشارکت طلبیدن یک مجموعه مشترک یعنی کنسرسیومی از بانک‌های غیردولتی و کنسرسیومی از شرکت‌های  صنایع پتروشیمی ذیل هلدینگ خلیج فارس این مسئله بتواند حل و فصل شود.

خاندوزی در خصوص ارزش سهام این دو باشگاه گفت: باشگاه استقلال به ارزش ۲ هزار و  ۷۹۳ میلیارد تومان و باشگاه پرسپولیس ارزش سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهام‌ها معامله شد.

وی ادامه داد: ۸۵ درصد از سهام باشگاه استقلال از سوی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت‌های تابعه آن شامل شرکت‌های پتروشیمی شهید تندگویان، بوعلی، پارس و بندرامام خمینی انتقال پیدا کرد.  ۸۵ درصد سهام باشگاه پرسپولیس نیز به بانک‌های شهر، ملت، تجارت، صادرات، رفاه و اقتصاد نوین انتقال پیدا کرده است.

 وی تاکید کرد: طی این هفته مقدمات و تشریفات مربوط به انعقاد قرارداد و واریز نقدی انجام خواهد شد و تایید معامله در سامانه معاملات فرابورس انجام می‌شود و روز چهارشنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان این قطعی سازی انتقال سهام انجام خواهد گرفت.

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به اینکه ۱۰ درصد معامله به صورت نقدی و ۹۰ درصد آن به صورت اقساطی پرداخت می‌شود، بخش نقدی آن امروز  قطعی شده است و بخش اقساطی آن طی مهلت‌های شش ماهه‌ای انجام خواهد شد.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا