برندهای خارجی

سقوط ارزش سهام برند آمازون

پایگاه خبری توسعه برند، سقوط ارزش سهام آمازون، ارزش بازار این فروشگاه اینترنتی را برای نخستین بار از سال ۲۰۲۰، به پایین یک تریلیون دلار رساند.

ارزش سهام آمازون روز سه‌شنبه با ۵.۵ درصد کاهش، در ۹۶.۷۹ دلار بسته شد و ارزش بازار این شرکت را به ۹۸۷.۴ میلیارد دلار رساند. ارزش سهام آمازون در پایین‌ترین حد خود از آوریل سال ۲۰۲۰ بسته شد و از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون، ۴۲ درصد نزول کرده است. ارزش بازار آمازون ۱۸ نوامبر گذشته، به اوج ۱.۹ تریلیون دلار صعود کرده بود.

ارزش سهام آمازون به مدت پنج روز متوالی کاهش داده و طی این مدت، ۲۰ درصد افت کرده است. در مقابل، شاخص نزدک ۱۰۰ روز سه شنبه، یک درصد کاهش داشت.

افت اخیر سهام آمازون پس از انتشار گزارش درآمدهای این شرکت در هفته گذشته روی داد. آمازون ضعیف‌ترین رشد درآمد سه ماهه تعطیلات در تاریخ این شرکت را پیش بینی کرد. این شرکت که سود هنگفتی را در دوران پاندمی کووید گزارش کرده بود، اعلام کرد فروش در فصل تعطیلات به میزان دو تا هشت درصد رشد خواهد کرد.

آمازون به همراه سایر شرکت‌های اینترنتی و فناوری در طول سال ۲۰۲۲ به دلیل نگرانی‌هایی که پیرامون کندی رشد اقتصادی و افزایش نرخهای بهره وجود دارد، تحت فشار قرار گرفته است. این ابهام اقتصادی روی سهام شرکتهایی که ارزش بالایی دارند، تاثیر منفی گذاشته است.

منابع آگاه گفتند: در راستای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در برابر کندی فروش، فروشگاه اینترنتی آمازون روند استخدام در کسب و کار تبلیغات را متوقف کرده است. آمازون موقعیت‌های خالی در این کسب و کار را پر خواهد کرد اما موقعیت‌های شغلی جدیدی ایجاد نمی‌کند.

هزینه لابی گری برند گوگل در 2021 میلادی 27 درصد افزایش یافت
بیشتر بخوانید

کسب و کار تبلیغات آمازون در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر، ۹.۵۵ میلیارد دلار درآمدزایی داشت که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲۵ درصد افزایش نشان داد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا