برندهای ایرانی

تولید روزانه برند سایپا به ۱۶۰۰ دستگاه رسید

پایگاه خبری توسعه برند، مدیرعامل سایپا از افزایش ۴۵ درصدی تولید خودرو در سال جاری خبر داد و گفت: گروه خودروسازی سایپا در راستای هشت فرمان ابلاغ شده توسط رئیس‌جمهوری و تاکید وزیر صمت با همکاری مهندسان و قطعه‌سازان توانست تولید خودرو را از یک‌هزار و ۱۰۰ دستگاه در روز به یک‌هزار و ۶۰۰ دستگاه برساند.

«محمدعلی تیموری» افزود: گروه خودروسازی سایپا در ماه های پایانی سال گذشته و در راستای جهش تولید، زیرساخت‌های لازم برای افزایش تولید خودرو را فراهم کرد.

وی اظهارداشت: در یکی از بندهای هشت فرمان ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری تاکید شده که تولید خودرو در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ دست‌کم ۵۰ درصد افزایش پیدا کند، از همین رو سعی و تلاش این مجموعه بر این است که در راستای تحقق این مهم، تا پایان سال جاری بیش از ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو تولید کند.

تیموری با بیان اینکه افزایش تولید خودرو به سرعت بر قیمت خودرو در بازار اثر خواهد گذاشت، افزود: افزایش تولید روزانه خودرو، سبب خواهد شد که به نیاز متقاضیان به صورت مناسب پاسخ داده و دست دلالان و واسطه‌ها از بازار محصولات این مجموعه کوتاه شود.

مدیرعامل سایپا گفت: به دلیل کنترل موجودی و کاهش خودروهای ناقص، تولید سایپا از ۲۳ دی تا پایان سال ۱۴۰۰ به‌طور میانگین روزانه حدود یک‌هزار و ۱۰۰ دستگاه بود که با توجه به برنامه افزایش تولید در سال جاری، تولید روزانه از ابتدای سال به مرز یک‌هزار و ۶۰۰ دستگاه رسیده که در سه ماه گذشته بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین نرخ عبور مستقیم خودرو در خطوط تولید در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۶ درصد بوده و اکنون این شاخص (از ابتدای سال ۱۴۰۱) با نرخ ۶۵ درصد آغاز شده و افزایش آن نیز درحال پیگیری است، تصریح‌کرد: طبق مذاکره‌های گسترده ای که با قطعه‌سازان و تامین‌کنندگان قطعه انجام شده است، با کمترین مشکل تولید خودرو دنبال خواهد شد تا تولید خودروهای ناقص به صفر برسد.

یک ماه پس از دستورات رئیس‌جمهور به خودروسازان در جهت افزایش کیفیت و مشتری‌مداری، اقداماتی که ایران‌خودرو و سایپا با هدایت وزارت صمت انجام داده‌اند، حکایت از این دارد که مردم در سال ۱۴۰۱ با خدمات بهتری از سوی خودروسازان مواجه خواهند بود.

پس از دستورات هشت ماده‌ای رئیس‌جمهوری به خودروسازان، وزیر صمت به طور میدانی پیگیر اجرای این دستورات شده است. فاطمی امین طی یک ماه اخیر دو بار از پارکینگ خودروسازان بازدید کرده تا میزان افزایش عرضه خودرو به مردم طبق دستور رئیس‌جمهور را رصد کند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا