برندهای خارجی

شکایت جمهوری‌خواهان آمریکا علیه برند گوگل رد شد

پایگاه حبری توسعه برند، یک قاضی فدرال در منطقه شرقی کالیفرنیا، شکایت کمیته ملی جمهوری‌خواهان علیه برند گوگل بر سر فیلترینگ هرزنامه در جی‌میل را رد کرد.

در این شکایت، ادعا شده شده بود که برند گوگل عمدا، ایمیل‌های سیاسی کمیته ملی جمهوری‌خواهان را به پوشه هرزنامه کاربران جی‌میل ارسال کرده است و این گروه خواستار اعاده کمک‌های مالی است که در نتیجه فیلتر شدن ایمیل‌هایش، از دست داده است.

کمیته ملی جمهوری‌خواهان به مطالعه دانشگاه ایالت کارولینای شمالی اشاره کرد که بر اساس آن، جی‌میل به احتمال زیاد، ایمیل‌های تبلیغاتی جمهوری‌خواهان را به عنوان هرزنامه، علامت‌گذاری می‌کند. یکی از نویسندگان این مطالعه در ماه مه سال گذشته به واشنگتن پست گفته بود یافته‌های این مطالعه به نادرستی تعبیر شده است.

قاضی آمریکایی، شکایت کمیته ملی جمهوری‌خواهان را پرونده مختومه خواند و ادعاهای این گروه مبنی بر این که فیلترینگ گوگل با نیت بدی انجام شده است را رد کرد. گوگل مدعی شده است بسیاری از ایمیل‌های فیلتر شده به دلیل شکایت‌های کاربر، احتمالا توسط الگوریتم‌های هرزنامه شناسایی شده‌اند و به مسئله احراز هویت دامنه و ایمیل‌های مکرر این کمیته، به عنوان دلایل این اتفاق اشاره کرده است.

بر اساس گزارش ورج، برند گوگل سال میلادی گذشته، یک بَک‌دور برای فرستندگان ایمیل‌های سیاسی ساخته بود که گویا کمیته ملی جمهوری‌خواهان، به خود زحمت استفاده از آن را نداده بود. این شرکت در ژانویه اعلام کرده بود که این برنامه بَک‌دور را تعطیل خواهد کرد و همزمان، خواستار رد شدن شکایت کمیته ملی جمهوری‌خواهان شده بود. کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا، اوایل ماه میلادی جاری، شکایت جمهوری‌خواهان نسبت به شیوه‌های فیلترینگ ایمیل توسط برند گوگل را رد کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا