برندهای ایرانی

«سینوتک» برند می شود

پایگاه خبری توسعه برند، رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه با اشاره به برگزاری اولین رویداد استارتاپی آذربایجان غربی گفت: سینوتک به برند این شهر در حوزه “شهر هوشمند” تبدیل می شود.

یاسر اسدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: در این خصوص نیازها و چالش های سازمان های مختلف مدیریت شهری احصا و برآورد شده است و در همین راستا از طرح ها و ایده های برتر با ورود به فرایند شتابدهی و سرمایه گذاری شتابدهنده آرکاپ برای تجاری سازی ایده های برتر حمایت خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت لازمه صندوق های نوآوری از این رویداد بیان کرد: تیم های منتخب به فرآیند شتابدهی “آرکاپ” وارد شده و دریافت حمایت سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون ریالی جهت تجاری سازی را شاهد خواهیم بود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه ادامه داد: این رویداد با محوریت شهر هوشمند در ۶ حوزه شهروند هوشمند، جابجایی هوشمند، سلامت هوشمند، محیط زیست هوشمند، شهرداری هوشمند و  اقتصاد هوشمند برگزار می شود و یکی از مهمترین اهداف رویداد، توسعه کارآفرینی و نوآوری در منطقه در راستای شهر هوشمند است.

اسدپور گفت: با توجه به برگزاری “سینوتک” اولین رویداد استارتاپی شهر هوشمند در تلاش خواهیم بود تا با حمایت های شورای شهر و شهردار، این موضوع در تقویم سالانه مدیریت شهری گنجانده شده و همه ساله در نیمه دوم دی ماه شاهد برگزاری این استارتاپ باشیم.

وی، سخنرانی پروفسور علی اکبر جلالی پدر علم فناوری اطلاعات ایران را از جمله موارد مهمی دانست که همزمان با برگزاری این رویداد و به صورت ویدیوکنفرانسی و آنلاین انجام خواهد شد و همه علاقمندان می توانند حتی در صورت عدم حضور در سالن مراسم به صورت مجازی از سخنان وی بهره مند شوند.

وی افزود: طرح های درآمدزایی در حوزه فناوری اطلاعات شهرداری، طراحی و اجرای برنامه های تشویقی مناسب جهت ترغیب استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی، برنامه ریزی منابع سازمانی، مکان یابی ایستگاههای جدید آتش نشانی، مناطق پرخطر و نحوۀ دسترسی به آنها، آبیاری هوشمند و مدیریت  هوشمند میزان روشنایی پارک های شهر از جمله برخی از مهمترین چالش ها و نیازهایی است که برای “سینوتک” ارائه شده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه با بیان اینکه این رویداد با مشارکت  شتاب‌دهنده “آرکاپ” و با حمایت بیش از ۴۵ نهاد، دستگاه و موسسه از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود، اضافه کرد: علاقه مندان می توانند از طریق سایت arc-up.ir و fava.urimia.ir اطلاعات بیشتر با جزئیات بهتر را به دست بیاورند و همچنین حضور در مراسم رویداد برای عموم آزاد است.

این رویداد از ساعت ۹ صبح امروز چهارشنبه آغاز به کار کرده است.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا