اقتصادی

کاهش 5 تا 6 میلیون تومانی قیمت انواع خودروهای داخلی در روز جاری

پایگاه خبری توسعه برند، سعید مؤتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار اظهار داشت: در روز جاری قیمت خودرو نسبت به روز گذشته مجددا کاهش داشت‌ و قیمت اغلب خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته بین 5 تا 6 میلیون تومان افت کرد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران اظهار داشت: به عنوان مثال قیمت پژو پارس که روز گذشته 525 میلیون تومان بود امروز به 521 میلیون تومان کاهش یافت‌ و همچنین قیمت 206 تیپ 2 از 518 میلیون تومان به 512 میلیون تومان رسیده است.

وی اظهار داشت: قیمت خودروهای مونتاژی نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

مؤتمنی با بیان اینکه بازار خودرو در رکود بسر می‌برد، اظهار داشت: با وجود اینکه قیمت ارز نسبت به روزهای گذشته کمی افزایش داشته است اما قیمت خودرو در بازار  روند کاهشی داشته است.

وی اظهار داشت: تقریبا خرید و فروشی در بازار  انجام نمی‌شود و مردم در انتظار خودروهای وارداتی هستند قطعا اگر واردات خودروهای کارکرده و همچنین واردات توسط افراد حقیقی انجام شود قیمت خودرو بخصوص خودروهای مونتاژی کاهش بیشتری خواهد یافت.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: یکی از دلایل کاهش قیمت خودرو موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات خودروهای کارکرده است.

* خبری از خودروهای وارداتی نیست

به گزارش فارس هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، در اولین دستور جلسه فوق العاده روز گذشته، لایحه دوفوریتی و مصوبه مجلس در خصوص «الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو» از نظر عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام را بررسی کرد که در نهایت پس از بحث و تبادل نظر اعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام ، واردات خودروهای کارکرده را مغایر سیاست های کلی ندانستند.

برند تویوتا برنامه تولید را کاهش می‌دهد!؟
بیشتر بخوانید

‌در اردیبهشت سال گذشته نیز واردات خودرو به تصویب دولت رسید و پس از طی فرآیند و مراحل قانونی بالاخره اولیه محموله وارداتی در دی ماه سال گذشته به کشور رسید و اولین محموله خودروهای وارداتی در اردیبهشت ماه امسال از گمرک ترخیص شد البته روند واردات خودرو و تحویل به مشتریان کند است و تاکنون هیچ خبری از سوی وزارت صمت یا خودروسازان در رابطه با تحویل خودروهای وارداتی به مشتریان اعلام نشده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا