برندهای ایرانی

قزوین می‌تواند برند اول گردشگری ایران شود

پایگاه خبری توسعه برند، یک ایرانگرد و فعال حوزه گردشگری بیان کرد: با تبلیغات مناسب در فضای مجازی می‌توان ضمن معرفی جاذبه‌های استان قزوین، مسیر جذب گردشگر و رونق اقتصاد گردشگری قزوین را هموار و قزوین را به عنوان برند اول گردشگری ایران معرفی کرد.

آراد پیروان در سفر به استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: استان قزوین بسیار زیباست از سرای سعدالسلطنه تا قلعه الموت و دریاچه اوان همه بخش کوچکی از طرفیت‌های جذب توریست و گردشگر برای این استان پرافتخار به شمار می‌رود.

این ایرانگرد جوان در ادامه افزود: متأسفانه با وجود پتانسیل‌های فراوان گردشگری قزوین در زمینه‌های مختلف، هنوز بناها و آثار تاریخی قزوین برای گردشگران داخلی و خارجی ناشناخته است و مهمترین علت آن جدی نگرفتن بِرَندسازی است.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد بسترهای مناسب جهت برندسازی درحوزه گردشگری و صنایع‌دستی قزوین، بیان کرد: ورودی‌های شهر قزوین تناسبی با قدمت و تمدن هزار ساله قزوین ندارد و این جای بسی تاسف دارد.

پیروان اضافه کرد: استان قزوین در زمینه آثار تاریخی، جاذبه‌های طبیعی، رشته‌های بومی صنایع‌دستی و انواع شیرینی و غذاهای سنتی دارای ظرفیت‌های بالایی است که باید برای برندسازی و معرفی آن‌ها مسئولین استانی برنامه‌ریزی داشته باشند.

این ایرانگرد در ادامه یکی از بهترین شیوه‌های معرفی هرچه بهتر شهر قزوین را ساخت تیزرهای مستند در حوزه اقوام و سنن قزوینی، آثار تاریخی و مذهبی، شیرینی‌ها و غذاهای سنتی، میوه‌های سردرختی و مواردی از این دست ذکر کرد و از شهرداری قزوین خواست تا در شناساندن این حوزه‌ها ورود پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: از ظرفیت بالای تبلیغات حرفه‌ای و درست، جهت برندسازی نباید غافل شد؛ با تبلیغات مناسب در فضای مجازی می‌توان ضمن معرفی جاذبه‌های استان قزوین، مسیر جذب گردشگر و رونق اقتصاد گردشگری قزوین را هموار و قزوین را به عنوان برند اول گردشگری ایران معرفی کرد.

پیروان در ادامه خاطرنشان کرد: در استان قزوین محصولات شاخصی چون گیلاس، فندق، زغال اخته، آلبالو، بادام و گردو، زعفران و پسته کشت می‌شود که مواد پایه صنعت شکلات است، لذا با وجود ظرفیت بالای محصولات باغی می‌توانیم صنعت شکلات را در این استان راه اندازی کرد که ایده نو و جدیدی است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه فرهنگی اضافه کرد: جوانان مستعد بسیاری در حوزه نمایش و تئاتر، خوشنویسی، فیلم‌سازی و بسیار رشته‌های هنری دیگر وجود دارد که با سرمایه‌گذاری مناسب و ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب می‌توان شهر تاریخی قزوین را با آثار فاخر آن در سطح ملی معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، آراد پیروان و عارف طحان ۲ ایرانگرد اهل استان البرز حدوداً پنج سال است که با انرژی و انگیزه ایرانگردی می‌کنند؛ آن‌ها با شعار «بگردیم‌ و نیکی کنیم» راهی جاده‌ها شده‌اند و در مسیرشان به هرجا که رسیده‌اند یادگاری از مهر و دوستی از خود به‌جای گذاشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا