برندهای ایرانی

برنامه ریزی برای صادرات محصولات کشاورزی استان کرمان/ ایجاد یک برند

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان کرمان گفت: محصولاتی مثل خرما، پسته، رب گوجه و سایر محصولات کشاورزی را دارای پتانسیل بالای صادراتی ارزیابی کرد و ادامه داد: اگر این محصولات را بتوانیم با یک برند خاص و تحت یک کنسرسیوم صادراتی، به دنیا معرفی کنیم، موضوع صادرات محور شدن محصولات کشاورزی و فرآورده‌ها نیز به راحتی قابل انجام است.

حسین میجانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به صادرات محور نبودن واحدهای تولیدی استان کرمان گفت: یکی از دلایل اصلی در این رابطه عدم انجام کارگروهی و عدم همراهی تولیدکنندگان با یکدیگر است.

وی از ارائه یک راهکار در این زمینه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان در تلاش است تا برای رفع مشکل صادرات واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی، کنسرسیوم واحدهای همگن را ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان افزود: تشکیل این کنسرسیوم باعث خواهد شد شرکتهای بزرگ و کوچک به صورت مشترک و با برندی مشترک، اقدام به صادرات محصولات خود کنند.

میجانی صادرات محور شدن تولیدات استان را بسیار مهم دانست و گفت: درصورتی که موفق شویم در استان کرمان موضوع فعالیت گروهی شرکتها را مرتفع کنیم، قطعاً در محصولات مختلف برندهای بسیار زیادی برای صادرات خواهیم داشت و صادرات استان متحول خواهد شد.

وی محصولاتی مثل خرما، پسته، رب گوجه و سایر محصولات کشاورزی را دارای پتانسیل بالای صادراتی ارزیابی کرد و ادامه داد: اگر این محصولات را بتوانیم با یک برند خاص و تحت یک کنسرسیوم صادراتی، به دنیا معرفی کنیم، موضوع صادرات محور شدن محصولات کشاورزی و فرآورده‌ها نیز به راحتی قابل انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا