برندهای ایرانی

کارخانه «پارسیلون» به چرخه تولید باز می‌گردد

پایگاه خبری توسعه برند، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: واحد نساجی پارسیلون واقع در شهرستان خرم آباد بعد از برگزاری مزایده و مشخص شدن صلاحیت و اهلیت سرمایه‌گذار، به چرخه تولید باز می‌گردد.

«بهمن جعفری» در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: ۸۷ درصد سهام شرکت پارسیلون به شرکت گروه سرمایه گذاری «آتیه دماوند» باز می‌گردد که از هلدینگ‌های زیرمجموعه بانک صنعت و معدن است.

وی افزود: در سال ۱۳۸۳ طبق اصل ۴۴، این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد که این سرمایه گذار تا ۱۳۹۰ به کار خود ادامه داد و مشخص شد که به خاطر سوء مدیریت و عدم وجود نقدینگی دچار مشکل در تولید شده است.

این مسوول ادامه‌داد: همچنین سیستم بانکی مطالباتی از این شرکت داشت. در نهایت در سال ۱۳۹۵ مسوولان به این نتیجه می رسند که خلع‌ید انجام شود و این کارخانه به شرکت آتیه دماوند برگردد.

مدیرکل صنعت معدن استان لرستان اضافه‌کرد: آذر سال ۱۴۰۰ در سفر رییس‌جمهوری به استان لرستان، احیای این کارخانه یکی از مصوبه ها بود تا این شرکت به فعالیت خود ادامه بدهد و تاکید شد تا بانک های مختلف نیز همکاری لازم را برای تامین منابع داشته باشند، اما با وجود پیگیری ها، نه بانک ها راغب به سرمایه گذاری بودند و نه اراده ای در شرکت آتیه دماوند برای احیاء وجود داشت.

وی عنوان کرد: همه مدیران استانی و نمایندگان مجلس تاکید داشتند که این شرکت احیاء یا واگذار شود. از سال ۱۴۰۱ تاکنون کارهای حسابرسی و مالی مربوطه انجام شد و سهام شرکت توسط دادگستری ارزش‌گذاری شد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شد
بیشتر بخوانید

جعفری خاطرنشان‌کرد: در نهایت ۲۵ مرداد نخستین آگهی مزایده هم انجام و اطلاع رسانی عمومی انجام شد تا همه شرکت ها و هلدینگ ها بتوانند در آن شرکت کنند.

وی با بیان اینکه اهلیت شرکت کنندگان را از لحاظ فنی و اقتصادی و طرح هایی که ارائه می کنند بررسی خواهیم کرد، گفت: اکنون یکی از مطالبات مردم و اصحاب رسانه در استان لرستان این است که کارخانه احیا شود تا شاهد تولید و اشتغالزایی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا