برندهای ایرانی

درخواست نماینده مجلس برای جهانی شدن برند تخمه خوی

پایگاه خبری توسعه برند، شهرستان خوی بعنوان قطب اول تولید تخمه آفتابگردان در سطح کشور محسوب می شود و بزرگترین میدان خشکبار کشور در این شهرستان فعال است.

شهرستان خوی بعنوان قطب اول تولید تخمه آفتابگردان آجیلی در سطح کشور دارای مزارع بسیار زیاد آفتابگردان است به طوریکه به شهر آفتابگردان ها نیز معروف است.این محصول ارزشمند و استراتژیک خوی به کل کشور و کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهایی آسیایی و اروپایی صادر می شود.

کیفیت بسیار بالا و لذیذ بودن تخمه های آفتابگردان خوی از ویژگی های بارز این محصول خوی است.تخمه آفتابگردان‌خوی علاوه بر مصارف غذایی و آجیلی دارای مصارف پزشکی در درمان برخی از بیماری ها است و از همین رو مشتریان فراوانی را در سطح کشور و کشورهای همسایه دارد.

عادل نجف زاده نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد : چندین ماه است که از وزارت صمت و مسئولین عالی رتبه کشوری خواستار توجه جدی و ویژه به محصول تخمه آفتابگردان خوی شدم و جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده است.

وی با بیان اینکه اکنون تخمه خوی در جای جای کشور بعنوان برندی ارزشمند وبا کیفیت محسوب می شود، تصریح کرد : این محصول خوی به عنوان طلای سیاه خوی باید با احداث کارخانجات فرآوری و بسته بندی و تبدیلی به اسم خوی به کل کشور و جهان صادر شود.

نجف زاده ساماندهی اساسی و احداث ساختمان میدان خشکبار خوی را نقطه عطفی برای جهانی شدن تخمه خوی عنوان کرد و گفت : برای انجام کارهای بزرگ مشکلات و موانعی وجود خواهدداشت که با همدلی و مشارکت خود مردم و کسبه می توان حل و فصلش کرد.

ارزانی رییس اتحادیه خشکبار کشور نیز در گفت وگو با خبرنگار ایسنا بابیان اینکه خوی قطب اول تولید تخمه آفتابگردان در سطح کشور است، افزود : میدان خشکبار خوی بعنوان بزرگترین میدان تخمه کشور می تواند نقش بسیار مهمی در تبادلات تجاری و اقتصادی کشور و منطقه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه مدل ساخت میدان خشکبار خوی مربوط به تجارت ۴۰ سال گذشته است، تصریح کرد : برای جهانی شدن تخمه خوی باید ساختمان خشکبار خوی با آخرین متد مهندسی و همراه با اِلمان ها و محصولات برند کشاورزی خوی ساخته شود.

رییس اتحادیه خشکبار کشور ادامه داد : قرار گرفتن در لب مرز ایران و ترکیه از مزیت های بسیار مهمی است که می تواند در فروش و ارایه محصولات برند خوی نظیر تخمه  اساسی  ایفا کند.

امیر جعفری، رییس اداره صنعت ،معدن و تجارت خوی نیز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد : اداره صنعت و معدن و تجارت نیز با تمام‌توان در صدد حل مشکلات مربوط به میدان خشکبار خوی است و در این خصوص جلسات متعددی برگزار شده است.

وی تصریح کرد: تخمه آفتابگردان‌ با کیفیت و لذیذی و تنوعی که دارد می تواند چشم مشتریان را در سطح بازارهای کشور و جهان خیره کند.

حال با توجه به اینکه خوی بعنوان قطب اول تولید تخمه آفتابگردان آجیلی در سطح کشور محسوب می شود و بزرگترین میدان خشکبار کشور و خاورمیانه دراین شهر واقع شده است ضرورت دارد مسئولین شهرستانی ،استانی و کشوری در ساخت ساختمان جدید میدان خشکبار برای جهانی شدن طلای سیاه خوی اقدامات ارزنده و اساسی انجام‌ دهند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا