برندهای خارجی

مذاکرات برند آی‌بی‌ام برای یک خرید ۵ میلیارد دلاری

پایگاه خبری توسعه برند، برند آی‌بی‌ام با هدف ورود جدی به فناوری اتوماسیون، به توافقی برای خرید شرکت نرم افزاری اپتیو (Apptio) به مبلغ پنج میلیارد دلار، نزدیک شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش کرد دو طرف در مرحله مذاکرات پیشرفته هستند و ممکن است تا آخر هفته، به توافق برسند. شرکت اپتیو در حال حاضر متعلق به شرکت سرمایه گذاری خصوصی “ویستا اکوئیتی پارتنرز” است.

اپتیو که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد، خدمات آنلاینی می‌فروشد که به مدیریت بودجه‌های فناوری اطلاعات، پیش بینی و تحلیل، کمک می‌کند. اکثر شرکتهای فورچون ۵۰۰، از محصولات اپتیو استفاده می‌کنند.

آرویند کریشنا، مدیرعامل آی‌بی‌ام که در سال ۲۰۲۰ مسئولیت را برعهده گرفت، به متحول کردن این شرکت ۱۱۲ ساله، ادامه داده است. آی‌بی‌ام پس از خرید شرکت رِد هت (Red Hat) در سال ۲۰۱۹، کسب و کار کیندریل را در سال ۲۰۲۱ به صورت یک شرکت مستقل درآورد و سپس، واحد واتسون هلث را جدا کرد.

وی ماه گذشته اعلام کرد آی‌بی‌ام هنوز به قراردادها متمرکز است اما این قراردادها احتمالا کوچکتر از قرارداد ۳۴ میلیارد دلاری رِد هت خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وال استریت ژورنال گزارش کرد هنوز معلوم نیست قیمت خرید پنج میلیارد دلاری اپتیو شامل بدهی است یا خیر.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا