برندهای خارجی

تلاش گوگل برای مختومه کردن شکایت گروهی

پایگاه خبری توسعه برند، قاضی دادگاهی در آمریکا درخواست گوگل برای مختومه کردن شکایتی که در آن حریم خصوصی میلیون ها نفر با ردیابی مخفیانه فعالیت شان در اینترنت رصد می شد را رد کرد.

به نقل از رویترز، به گفته ایوون گونزالس راجرز قاضی آمریکایی، هیچ شواهدی نیافته که نشان دهد کاربران به جمع آوری اطلاعات شان توسط گوگل رضایت داده اند، زیرا این واحد شرکت آلفابت آن را به طور واضح به آنها اعلام نکرده است.

دیوید بویس، وکیل شاکیان در شکایت دسته جمعی برای دریافت غرامت ۵ میلیارد دلار اعلام کرد تصمیم قاضی گامی مهم در حفاظت از حریم خصوصی میلیون ها کاربر آمریکایی است.

شاکیان مدعی هستند اپ ها، کوکی ها و بخش تحلیل گوگل به «ماونتن ویو»( یک شرکت کالیفرنیایی) اجازه داده تا فعالیت هایشان را حتی در زمانی که مرورگر کروم در حالت ناشناس قرار دارد یا هنگامیکه مرورگرهای دیگر در وضعیت «خصوصی» قرار دارند را ردیابی کند.

آنها مدعی هستند گوگل با اتکا به این امر به اطلاعات زیادی درباره دوستان، سرگرمی ها، غذاهای مورد علاقه، عادت های خرید و احتمالا موارد دیگری که در اینترنت جستجو کرده اند، یافته است و به همین دلیل شرکت به یک مخزن بی حساب و کتاب از اطلاعاتی بسیار دقیق و گرانبها تبدیل شده است.

قاضی دادگاه دررای خود با اشاره به یک برنامه گوگل که در ازای دسترسی به تاریخچه مرورگر کاربران روزانه ۳ دلار به آنها پرداخت می کرد، گفت: شاکیان نشان دادند بازاری برای اطلاعاتشان وجود داشته است.

همچنین وی به چند بیانیه گوگل از جمله مواردی در سیاست های حریم خصوصی شرکت اشاره کرده که نشان دهنده مرزهای جمع آوری اطلاعات است.

برند گوگل تنظیمات حریم خصوصی را برای جمع آوری داده تغییر می دهد
بیشتر بخوانید

این شکایت شامل آن دسته از کاربران گوگل می شود که از یکم ژوئن ۲۰۱۶ از سرویس های آن استفاده کرده اند. همچنین شاکیان خواستار حداقل ۵ هزار دلار غرامت به ازای هر کاربر برای نقض قوانین فدرال در ایالت کالیفرنیا شده اند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا