برندهای ایرانی

سیب زمینی «فریدن» برندسازی نشده است

پایگاه خبری توسعه برند، مدیر جهاد کشاورزی فریدن گفت: سیب زمینی از محصولات بسیار با کیفیت فریدن است اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب «برندسازی» نشده است.

مظاهر امینی با اشاره به وضعیت فروش محصولات کشاورزی فریدن، اظهار داشت: در حال حاضر محصول آماده فروش شهرستان سیب زمینی است که از ابتدای زمان برداشت تاکنون به دلیل صادرات در بازارهای داخلی و خارجی با میانگین قیمت بین پنج تا هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسیده است.

سطح زیر کشت محصولات کشاورزی شهرستان فریدن حدود ۳۰ هزار هکتار است

وی با اشاره به اینکه سطح کشاورزی شهرستان فریدن ۲۵ تا ۳۰ هزار هکتار است، افزود: از این میزان حدود هفت هزار هکتار آن به صورت کشت پاییزه شامل ۳۵۰۰ هکتار گندم آبی و هزار و ۲۰۰ هکتار جو آبی، ۲ هزار هکتار گندم دیم و ۸۰۰ هکتار جو دیم است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدن افزود: همچنین حدود ۱۲ هزار هکتار آن به صورت کشت بهاره شامل ۳ هزار هکتار سیب زمینی و ۲ هزار هکتار پیاز، سه هزار هکتار یونجه و ۵۰۰ هکتار سبزیجات برگی مانند کاهو و کلم، هزار هکتار چغندر قند، هزار و دویست هکتار ذرت علوفه‌ای، ۵۰۰ هکتار اسپرس، ۵۰۰ هکتار علوفه، ۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی است.

کشت محصولات کم آب‌بر در حال توسعه است

وی گفت: در خصوص اقدامات انجام شده در راستای مقابله با تنش‌های آبی چند سال اخیر می‌توان به ترویج کشت‌های کم آب بر در شهرستان فریدن از جمله کشت گیاهان دارویی مانند زعفران و سیر و موسیر و گل‌محمدی اشاره کرد.

محصول سیب زمینی فریدن کد برند ندارد

امینی با بیان اینکه سیب زمینی، پیاز و کاهو به عنوان محصول با کیفیت و برند این شهرستان است اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب کد برند ندارد، افزود: محصولات سیب‌زمینی، پیاز و کاهو و کلم تولیدی شهرستان به دلیل کیفیت بالا، در چند سال اخیر فعالیت‌هایی در راستای دریافت گواهی سلامت و دریافت برچسب شناسنامه برای صادرات و فروش در بازارهای داخلی و خارجی انجام شده است.

ظرفیت سردخانه‌های فریدن ۲۲ هزار تن است

وی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای تولید محصولات زراعی و باغی شهرستان نیاز مبرم به سردخانه وجود داشت که دومین سردخانه شهرستان نیز با ظرفیت هفت هزار تن افتتاح شد و اکنون ظرفیت سردخانه‌های شهرستان به ۲۲ هزار تن افزایش یافته و انتظار می‌رود این رقم در سال آینده یک و نیم برابر افزایش یابد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا