برندهای ایرانی

شیرخشک تولیدی استان چهارمحال و بختیاری یکی از صنایع برند کشور است

پایگاه خبری توسعه برند، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: طرح‌های سرمایه‌گذاری این صندوق که در چهارمحال و بختیاری در دست احداث است به طور میانگین به پیشرفت ۵۰ درصدی رسیده است.

نعمت‌الله ترکی روز یکشنبه افزود: در سفرهای قبلی به استان در بحث سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع غذایی و کشاورزی، سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعهد برعهده داشتیم که این تعهدات در بازدیدهایی که از نزدیک انجام گرفت به‌طور میانگین ۵۰ درصد محقق شده است.

وی ادامه داد: قول دادیم که تا پایان سال ۶۰ درصد این طرح‌ها به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری توسعه صنایع شیرخشک را از مهمترین این سرمایه‌گذاری‌ها برشمرد و گفت: شیرخشک تولیدی در این استان یکی از صنایع خوب و برند کشور است که برای توسعه آن ۲ هزار میلیارد تومان برنامه‌ریزی کردیم.

ترکی خاطرنشان کرد: کشت و صنعت و کشتارگاه جونقان، طرح افزایش دریافت شیر و نصب سیستم تغلیظ، احداث کارخانه تصفیه و پالایش روغن، احداث سردخانه یک هزار تنی و خرید خط کامل کره، خط تولید بطری اسپیتیک، احداث کارخانه ورق‌سازی و کارت‌سازی و دستگاه پرکن ۲۵ کیلوگرمی با تزریق گاز و میسکر خشک از دیگر طرح‌های سرمایه‌گذاری در دست اجرای این صندوق است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر به استان نیز چهار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تالار سرای سالمندان شهر بروجن اختصاص داده شد.

ترکی با بیان اینکه یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در کشور زیر پوشش صندوق بازنشستگی قرار دارند، افزود: از این تعداد ۳۰۰ هزار نفر در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارند.

رییس صندوق بازنشستگی کشوری به همراه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری طی روزهای چهارشنبه تا شنبه (۳۱ خرداد تا یکم تیر) طرح‌های در دست احداث این وزارتخانه را از نزدیک بررسی و بر تسریع بر روند این طرح‌ها تاکید کردند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا