کسب و کار

آیا واردات از چین با علی بابا می‌تواند سود تجارت را افزایش دهد؟

پایگاه خبری توسعه برند، چین و دبی دو منطقه تجاری مهم برای واردات کالاهای مورد نیاز هستند. واردات از چین می‌تواند یک گزینه ایده‌آل برای رسیدن به سود در تجارت باشد. این کشور دارای تأمین‌کنندگان زیادی است که کالاهای متنوعی را عرضه می‌کنند. عرضه بالای کالا در چین باعث شده تا قیمت آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و این برای واردکنندگان یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

شما می‌توانید انواع کالاها با کیفیت‌های گوناگون را از این کشور تهیه کنید. اما نکته‌ای که در این مورد وجود دارد، انتخاب بهترین راه برای یافتن تأمین‌کنندگان در چین است. سایت علی بابا یکی از گزینه‌های مورد نظر برای یافتن تأمین‌کنندگان چینی است که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد. همچنین دبی به‌عنوان یک منطقه برای واردات کالاها با سرمایه کم شناخته می‌شود.

۳ مزیت مهم واردات از چین

اکثر کشورها برای رفع نیاز در برخی از موارد به تجارت با یکدیگر می‌پردازند. روابط تجاری از دیرباز مرسوم بوده و کشورها و مناطق زیادی به دادوستد مشغول بوده‌اند. در واقع با افزایش جمعیت شهرها و کشورها و همچنین افزایش تقاضای آنها، نیاز به کالاهای دیگر کشورها بیش‌ازپیش احساس می‌شود. هر یک از مناطق در تولید کالاهای خاصی بهره‌وری بالایی داشته و همین عامل صادرات آن شده است.

چین یکی از کشورهایی است که در تولید بسیاری از کالاها بهره‌وری بالایی داشته و توانسته در این زمینه قدرت خود را اثبات کند. ایران و سایر کشورها، برخی از اقلام مورد نیاز خود را از این کشور تأمین می‌کنند. شرکت بازرگانی وانیکس به واردکنندگان کمک می‌کند تا بدون واسطه بهترین کالاها را از چین خریداری و به کشور وارد کنند. در این بخش به بررسی عواملی که باعث سودآوری واردات کالا از چین می‌شوند، می‌پردازیم.

کارنه دوپاساژ چیست

  1. قیمت کم کالاها

قیمت کم کالاها یکی از عوامل مهم در سودآوری یک تجارت است. در هر نوع معامله تجاری، خرید کالاها با قیمت کم و فروش آنها با قیمت بیشتر می‌تواند سودآور باشد. کالاهای چینی نیز از این مزیت برخوردار بوده و با قیمت‌های پایین خود توانسته‌اند توجه مشتریان از سراسر دنیا را به خود جلب کنند.

 نیروی کار، سرمایه و انرژی از مهم‌ترین عواملی هستند که بر قیمت کالاها اثر می‌گذارند. در چین تعداد زیاد نیروهای متخصص با دستمزد کم مشغول به کار هستند. در واقع به دلیل تعداد زیاد جمعیت در این کشور، عرضه نیروی کار افزایش‌یافته و بدین صورت کاهش دستمزدها را به دنبال دارد.

 دسترسی به مواد اولیه و حمایت‌های دولت برای کاهش هزینه‌های تولید و محدودیت‌های آن توانسته راه را برای تولید بیشتر باز کند. چین یکی از کشورهایی است که با بهره‌گیری از روش‌های نوین توانسته مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش و از این طریق به صرف هزینه کمتر در تولید کمک کند. همه این عوامل دست‌به‌دست هم داده و قیمت کم کالاهای چینی را رقم زده‌اند.

  1. تنوع بالای کالاها

عامل مهم دیگری که بر سودآوری یک تجارت تأثیر دارد، تنوع بالای کالاهای خریداری شده است. همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، در این کشور تأمین‌کنندگان زیادی وجود دارند که انواع کالاها را با قیمت و کیفیت گوناگون عرضه می‌کنند. این موضوع باعث شده تا خریداران با گزینه‌های زیادی مواجه باشند. هدف آنها از ایجاد تنوع در کالاها جلب توجه بیشتر مشتریان است؛ زیرا جو رقابتی در بازار چین سبب تلاش آنها برای بهبود کالاها شده است.

 البته ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که کالاهای چینی مشتریان زیادی در کشورهای گوناگون دارد و همین موضوع باعث شده تا کالاهایی مطابق با سلیقه آنها تولید کنند. واردات کالاهای متنوع از چین می‌تواند باعث توجه بیشتر مشتریان شود. شرکت بازرگانی وانیکس به شما کمک می‌کند تا بهترین کالاها را برای واردات از چین انتخاب و با فروش آنها سود خوبی به دست آورید.

  1. ارائه محصولات با کیفیت بالا

یکی دیگر از مزایای واردات از چین، خرید و عرضه کالاهای باکیفیت در کشور است. اقلام باکیفیت همیشه جزو آن دسته از مواردی هستند که می‌توانند تقاضای بالایی داشته باشند. خوشبختانه کارخانه‌های چینی توانسته‌اند با استفاده از روش‌های نوین و به‌روز سطح کیفیت تولید کالاها را افزایش دهند.

واردات کالاهایی که از کیفیت خوبی برخوردار هستند، می‌تواند موجب موفقیت کسب‌وکار شود. در حقیقت مشتریان پس از مصرف کالاهای بی‌کیفیت آنها را کنار گذاشته و به دنبال کالاهایی هستند که بتواند دوام بیشتری داشته باشند. شما می‌توانید با واردات کالاهای باکیفیت اعتبار و رضایت بیشتری را کسب کنید.

خرید از علی بابا چین؛ تسهیل واردات

علی بابا یکی از پلتفرم‌هایی است که سبب تسهیل واردات از چین شده است. علی بابا فهرستی از تأمین‌کنندگان چینی را ارائه کرده و شما می‌توانید کالاهای متنوع را با قیمت‌های متفاوت مشاهده کنید. یکی از مزیت‌هایی مهمی که تأمین‌کنندگان در علی بابا دارند این است که اکثر آنها امکان سفارشی‌سازی کالاها را فراهم می‌کنند. یعنی شما می‌توانید کالاهایی با برچسب خود از آنها خریداری و به کشور وارد کنید.

واردات کالاها با برند شما می‌تواند سبب افزایش اعتبار و فروش محصولات شود. نکته‌ای که در خرید از علی بابا چین وجود دارد، این است که اکثر تأمین‌کنندگان آن، کارخانه‌هایی هستند که حداقل میزان سفارش را تعیین کرده‌اند. به عبارت دیگر شما باید به‌صورت عمده خرید کنید. البته MOQ (حداقل مقدار سفارش) از تأمین‌کننده‌ای به تأمین‌کننده دیگر متفاوت است، اما به طور کلی شما باید بتوانید تأمین‌کننده‌ای را در علی بابا پیدا کنید که با اندازه کسب‌وکار شما مطابقت داشته باشد.

مزیت مهمی که درمورد خریدهای عمده وجود دارد این است که شما به‌ازای این خریدها می‌توانید از تأمین‌کنندگان آنها تخفیف بگیرید. شما می‌توانید از طریق شرکت بازرگانی وانیکس بهترین تأمین‌کننده را پیدا کرده و کالای مورد نظر را سفارش دهید.

کارنه ا.ت.آ چیست

آیا خرید از علی بابا چین امنیت لازم را دارد؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید، این است که امنیت سایت علی بابا برای واردات از چین چقدر است؟ آیا احتمال کلاهبرداری در این سایت وجود دارد؟ سایت علی بابا همواره در تلاش بوده تا با  اقدامات امنیتی خود از هرگونه کلاهبرداری جلوگیری کند.

اما نمی‌توان به‌صورت قطعی وجود هرگونه کلاهبرداری را رد کرد، زیرا در این سایت هم همواره تأمین‌کنندگانی وجود دارند که از خریداران کلاهبرداری می‌کنند. بهترین کار برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی این است که دانش و آگاهی خود را نسبت به خرید از علی بابا چین افزایش دهید. شرکت وانیکس نحوه خرید از این سایت را به شما نشان داده و می‌توانید تأمین‌کنندگان معتبر را بیابید.

 تأمین‌کننده تأییدشده یا دارای نشان طلایی چیست؟

تأمین‌کننده تأییدشده یا دارای نشان طلایی، فروشنده‌ای است که برای عضویت حق بیمه را به علی‌بابا پرداخت کرده و شما می‌توانید از این نشان برای حذف تأمین‌کنندگان رده پایین‌تر استفاده کنید. سایت علی بابا برای دادن نشان طلایی به تأمین‌کنندگان اقداماتی را انجام می‌دهد.

یکی از این اقدامات بازدید از محل تولید است؛ یعنی کارمندان سایت علی بابا از کارخانه تولیدی بازدید کرده و میزان اعتبار و به‌روز بودن آنها را بررسی می‌کنند. البته برای خرید تنها به نشان طلایی اکتفا نکرده و درمورد تأمین‌کننده به‌صورت کامل تحقیق کنید. شما می‌توانید قبل از سفارش انبوه، نمونه‌های کارخانه را خریداری و با بررسی ویژگی‌های آن تصمیم بگیرید.

 چگونه یک تأمین‌کننده در علی بابا انتخاب کنیم؟

برای خرید از علی بابا می‌توانید در این سایت یک اکانت ساخته و با فیلترکردن، تأمین‌کنندگان کالای مورد نظر خود را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از تأمین‌کنندگانی که دارای نشان طلایی و اعتبار بیشتری هستند، در لیست خود قرار دهید. قیمت‌های فروش تأمین‌کنندگان در سایت درج شده‌اند اما واقعیتی که وجود دارد این است که شما می‌توانید با تأمین‌کننده مذاکره کرده و قیمت را کاهش دهید.

همچنین به هنگام جستجو میزان حداقل سفارش را در نظر داشته باشید. هنگامی که تعدادی فروشنده را انتخاب کردید حالا لازم است تا درمورد شرکت آنها تحقیق کنید. شما می‌توانید روی صفحه نمایه شرکت کلیک کرده تا اطلاعات بیشتری مانند اندازه شرکت و درآمد سالانه را مشاهده کنید. مواردی که در این خصوص باید به آن توجه کنید در زیر بیان شده است:

  • روش‌های پرداخت: اکثر فروشندگان عادت دارند که از طریق حواله سیمی پول پرداخت کنند. اما اگر برای اولین‌بار این کار را انجام می‌دهید ممکن است به دنبال فروشندگانی باشید که Paypal و کارت‌های اعتباری را برای پرداخت می‌پذیرند.
  • سطح تراکنش: فروشنده در ۶ ماه گذشته چند تراکنش در علی بابا انجام داده است.
  • نرخ پاسخ: آیا تأمین‌کننده به سؤالات پاسخ می‌دهد؟

واردات از دبی با سرمایه کم

واردات از دبی با سرمایه کم می‌تواند روشی مقرون‌به‌صرفه برای افزایش سود تجارت می‌شود. این منطقه به‌عنوان دروازه‌ای تجاری در خاورمیانه شناخته می‌شود. وجود شرکت‌ها و برندهای گوناگون در دبی باعث شده تا تجار و بازرگانان ایرانی تمایل بیشتری به واردات از دبی داشته باشند.

وجود تعداد زیاد شرکت‌ها و کارخانه‌ها زمینه واردات از دبی با سرمایه کم را فراهم کرده است؛ زیرا تنوع زیادی در کالاها و قیمت‌های آنها وجود دارد. همچنین عدم نیاز به پرداخت تعرفه‌های بالای گمرکی و هزینه‌های کم حمل‌ونقل، از دیگر عواملی است که شرایط واردات از دبی با سرمایه کم را ایجاد کرده است. شرکت بازرگانی وانیکس کمک می‌کند تا بهترین کالاها را با هزینه کم از دبی وارد کشور کنید.

انوانتر چیست

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا