برندهای خارجی

سیستم خودران سطح دوم و سوم بی‌ام‌و در سری ۷ فعال شد

توسعه برند، مالکان بی ام و سری ۷، اکنون می‌توانند از سیستم خودران سطح دوم و سوم بی‌ام‌و در اتومبیل خود استفاده کنند. سیستم خودران بی‌ام‌و سری ۷ در قالب مجموعه Personal Pilot L3 ارائه می‌شود. این سیستم به رانندگان اجازه می‌دهد هنگام رانندگی تماس برقرار کنند، پیامک ارسال کنند و ویدیو پخش کنند. البته این سیستم ترکیبی هم‌اکنون فقط در آلمان قابل دسترسی است.

ارائه سیستم خودران سطح ۲ و ۳ در بی ام و سری ۷، باعث شگفتی خودرونویسان اروپایی شده است. بسیاری تصور می‌کردند تسلا در ارائه سیستم‌های کمک راننده نیمه خودران پیشتاز است. سیستم رانندگی کامل تسلا (FSD) به عنوان یک سیستم سطح ۲ طبقه‌بندی می‌شود. با این حال بی‌ام‌و موفق شده تا به عنوان اولین خودروساز، تاییدیه فعال‌سازی ترکیبی سیستم خودران سطح ۲ و ۳ را در یک خودرو دریافت کند.

سیستم خودران بی ام و سری ۷ چگونه کار می‌کند؟

سیستم خودران سطح ۲ بی‌ام‌و، به عنوان دستیار بزرگراه شناخته می‌شود. این سیستم به رانندگان امکان می‌دهد هنگام حرکت در بزرگراه‌ها، برای زمانی طولانی دستان خود را از روی فرمان بردارند. البته راننده باید در حالت هوشیار باشد و مسیر روبرو را به دقت مورد بررسی قرار دهد. این سیستم می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتربرساعت، در بزرگراه‌های دارای موانع کار کند.

بخش چشمگیر دستیار بزرگراه بی‌ام‌و، عملکرد تغییر خط خودکار است. این سیستم به راننده اجازه می‌دهد با توجه به وضعیت ترافیک و بدون دخالت راننده، خودرو را بین خطوط جابجا کند. تنها کاری که راننده برای تغییر خط باید انجام دهد، نگاه کردن به آینه چپ یا راست خودرو است.

سیستم خودران سطح دوم بی‌ام‌و، در کنار سیستم BMW Personal Pilot L3 فعالیت می‌کند. این سیستم خودران سطح سوم، به رانندگان اجازه می‌دهد تا در سرعت ۶۰ کیلومتربرساعت، دست‌های خود را از روی فرمان بردارند و توجه خود را از جاده دور کنند. در این حالت رانندگان می‌توانند تماس تلفنی برقرار کنند، پیامک ارسال نمایند یا حتی ویدیو تماشا کنند. البته آن‌ها باید در حالتی باشند که بتوانند ظرف چند ثانیه، کنترل خودرو را دوباره به دست آورند.

قیمت دستیار بزرگراه BMW و BMW Personal Pilot L3 برای مالکان بی ام و سری ۷، شش هزار یورو (۶۴۰۰ دلار) است. همچنین مالکین بی ام و سری ۷ که پیش‌تر خودروهایشان را با سیستم خودران سطح ۳ تحویل گرفته‌اند، از ماه آگوست به طور رایگان سیستم خودران سطح دوم را نیز دریافت خواهند کرد.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا