برندهای خارجی

خودروی جدید برند بنز از جنس پسماند غذا و قارچ رونمایی شد

پایگاه خبری توسعه برند، شرکت مرسدس بنز به طور مجازی از نمونه اولیه خودروی VISION EQXX رونمایی کرد که با هر شارژ می تواند مسافت هزار کیلومتر را طی کند.

هر چند خودرو در حال حاضر فقط طرح اولیه است اما رکورد بیشترین مسافت به ازای هر شارژ باتری را دارد. این درحالی است که یک بار شارژ خودروی برقی لوسید برای طی مسافت ۵۲۰ مایل و تسلا برای طی ۴۰۲ مایل کافی است.

VISION EQXX به طور مجازی در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۲( CES)رونمایی شده است. مرسدس بنز یکی از شرکت های متعددی است که از حضور فیزیکی در این نمایشگاه انصراف دادند.

خودروی مذکور با نیروی خورشید کار می کند و با مواد حافظ محیط زیست و بازیافتی از جمله فیبرهای تولید شده از قارچ و زباله هایی مانند پسماند غذا تولید می شود. هرچند خودرو هنوز وارد جاده نشده اما مرسدس بنز مسافتی که خودرو به ازای هربار شارژ را طی می کند را براساس تست شبیه سازی شده اعلام کرده است.

VISION EQXX کارآمدترین خودروی مرسدس بنز به حساب می آید و مصرف انرژی آن کمتر از ۱۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است. چنین رقمی تقریباً ۳ برابر بیشتر از «تسلا مدلSلانگ رنج» است. همچنین شکل آن آئرودینامیک است و فضای داخلی نمایشگری یکپارچه ۴۷.۵ اینچی دارد که در کل داشبورد امتداد یافته و مجهز به هوش مصنوعی است. به این ترتیب هنگام حرکت در خیابان، بهترین مسیرها را به راننده نشان می دهد. داخل خودرو نیز از مواد حافظ محیط زیست ساخته شده و چرم به کار رفته در آن از یک بخش ریشه مانند قارچ است. همچنین کفپوش های آن نیز از فیبر بامبو ساخته شده اند.

علاوه برآن مرسدس بنز مشغول همکاری با شرکتی به نام «ناویس اتوموتیو سیستمز» است تا نخستین سیستم ناوربر سه بعدی واقعی برای نمایشگری با ابعاد گفته شده را بسازد.

VISION EQXX مجهز به ۱۱۷ پنل خورشیدی خواهد بود که روی سقف آن نصب می شوند و می توانند در یک روز و درشرایط ایده آل مسافت طی شده به ازای هر شارژ را تا ۱۵ مایل افزایش دهند.

این شرکت تصمیم دارد در بهار سال جاری میلادی خودرو را به طور واقعی در جاده آزمایش کند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا