برندهای ایرانی

عسل هیر دارای برند بین‌المللی است

پایگاه خبری توسعه برند، جشنواره گیلاس در شهر هیر به عنوان تولیدکننده اصلی گیلاس و آلبالو برگزار شد.

در این جشنواره که به همت مسئولان شهر هیر و با استقبال گرم مردم برگزار شد، بیش از ۳۰ غرفه تولیدات متنوع شهر هیر را در معرض دید علاقه مندان گذاشتند.

رضا قاسمیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: برخلاف تبلیغات منفی دشمنان قسم خورده ملت ایران، برگزاری جشنواره های متعدد نشان می دهد که روحیه نشاط و سرزندگی در جامعه ما ساری و جاری است.

قاسمیان در جشنواره گیلاس در هیرظهار کرد: این جشنواره از شیرینی و طراوت خاصی برخوردار است و هسته اصلی این رویداد شکرگزاری از نعمت های خداوند و قدرشناسی از تلاش باغدارانی است که در تولید محصولات با ارزش و متنوع پای کار هستند.

وی تصریح کرد: اگر قدردان این نعمت ها باشیم، خداوند متعال این نعمت ها را برای همیشه ساری و جاری می کند و ضرورت دارد فرهنگ شکرگزاری از نعمت های الهی را در جامعه تقویت کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تبلیغات منفی دشمنان را در غمگین نشان دادن ملت ایران یادآور شد و گفت: برخلاف این تبلیغات، برگزاری چنین جشنواره های محلی، منطقه ای و استانی می تواند زمینه ساز نشاط و سرزندگی باشد.

قاسمیان افزود: از ابتدای امسال تاکنون جشنواره های متعددی با هدف جذب گردشگران در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار شده که کوچ عشایر، گیلاس، بابونه و… از مهمترین آنها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مردم ایران با روحیه نشاط و سرزندگی قدردان نعمت امنیت در جامعه هستند و در این زمینه مسئولان را پشتیبانی می کنند.

قاسمیان اضافه کرد: باید با توسعه صنایع تبدیلی در حوزه تولید محصولات باغی فرصت اشتغال بیشتر و حضور سرمایه گذاران را در ابعاد مختلف فراهم کنیم.

پیشنهادات معاون گردشگری استانداری فارس برای تلاش در حوزه برندسازی شهرستان میمند
بیشتر بخوانید

شهر هیر؛ اصلی‌ترین کانون تولید گیلاس و آلبالو در استان اردبیل

محمد اعتماد اعجازی، فرماندار اردبیل در این جشنواره اظهار کرد: همزمان با رویداد ۲۰۲۳ شاهد برگزاری جشنواره گیلاس و آلبالو در شهر هیر هستیم که به عنوان اصلی ترین کانون تولید این محصول در استان به شمار می رود.

اعتماد اعجازی تصریح کرد: بخش هیر در تولید گیلاس، آلبالو و عسل شهرت ملی دارد و در قالب این رویداد سعی داریم تا بیش از گذشته محصولات متنوع تولیدی در این شهرستان را در کنار صنایع دستی معرفی کنیم.

وی گفت: در این جشنواره اهالی هیر و باغداران محصولات خود را با تنوع خاص عرضه کردند تا زمینه برای معرفی تولیدات متنوع گیلاس و آلبالو فراهم آید.

فرماندار اردبیل افزود: در ۳۰غرفه دایر شده محصولات متنوع صنایع دستی و تولیدات روستاییان نیز در معرض دید قرار گرفته است.

اعتماد اعجازی کل باغات این شهرستان را یک هزار و ۲۰۰ هکتار اعلام کرد و ادامه داد: باغات گیلاس ۴۰۰ هکتار با عملکرد ۴.۵ تن در هر هکتار است.

وی سطح باغات آلبالو را ۵۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: میانگین تولید در هر هکتار آلبالو در این شهر سه تن است.

عسل هیر دارای برند بین‌المللی است
محمدرضا راستکار، بخشدار هیر هم در جریان برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: در حوزه باغداری ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و سه هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند تا زمینه رونق کسب و کار را فراهم کنند.

راستکار اضافه کرد: در کنار تولید گیلاس و آلبالو، هیر در تولید عسل نیز رتبه اول را دارد و ۷۰ درصد محصولات عسل استان اردبیل در هیر تولید می شود.

وی عسل هیر را برندی بین المللی توصیف کرد و افزود: ۹۰ هزار کندو در این شهرستان به همت زنبورداران دایر شده تا در هر کندو بتوانند تولید ۱۷ کیلو عسل را داشته باشند.

بخشدار هیر بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا در قالب این رویدادها بتوانیم توانمندی های شهر هیر را در ابعاد مختلف به نمایش بگذاریم.

به گزارش ایسنا، جشنواره گیلاس و آلبالوی هیر همه ساله در فصل برداشت این محصول در هیر برگزار می شود که امسال نیز به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب تولیدات خوبی را در این شهرستان شاهد هستیم که این جشنواره نیز با استقبال خوب مردم روبه رو شده است.

حفظ اعتبار نام تجاری خاویار ایران رمز توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان گیلان است
بیشتر بخوانید

احیا جشنواره گیلاس با هدف افزایش نشاط اجتماعی

حسن محمدی ادیب، مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در آیین افتتاح جشنواره گیلاس در هیر اظهار کرد:رویداد ۲۰۲۳ فرصت خوبی فراهم کرده تا در قالب چنین جشنواره های بتوانیم جای جای استان اردبیل را به ایرانیان وگردشگران خارجی معرفی کنیم.

محمدی ادیب گفت: با احیا جشنواره گیلاس در شهر هیر سعی داریم نشاط اجتماعی ومعرفی توانمند های منطقه ای ومحلی را انجام دادیم.

جشنواره گیلاس سال آینده به‌صورت ملی برگزار می‌شود

سید داود سعادت، شهردار هیر هم در این جشنواره با قدردانی از همت مسولان استانی،شهرستانی ومحلی در برگزاری سومین جشنواره گیلاس و آلبالو به شکرانه چیدن این محصولات در منطقه بیان کرد: بر اساس اعلام مسئولان بیش از سه هزار مسافر و گردشگر از این جشنواره استقبال کرده و در قالب ده ها غرفه محصولات متنوع مردم غیرتمند هیر در معرض دید و نمایش گذاشته شده است.

سعادت در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در این شهرستان که به شهر «گیلاس، آلبالو و عسل» معروف است بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار باغات وجود دارد که مرغوب ترین گیلاس و آلبالو در آن تولید و روانه بازار مصرف می شود.

وی از مسئولان میراث فرهنگی خواست تا در برگزاری این جشنواره به صورت ملی در سال های آینده تلاش و رایزنی کرده و زمینه این امر را فراهم کنند.

در جشنواره گیلاس هیر برنامه های متنوع، شاد و مفرح برای شرکت کنندگان برگزار و حاضران از غرفه های عرضه محصولات باغی، صنایع دستی، عسل و سایر تولیدات این منطقه دیدن کردند.

نزول ارزش سهام برند آمازون
بیشتر بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا