برندهای ایرانی

برند شیشه و پنجره آنیل به مدار تولید بازگشت

پایگاه خبری توسعه برند، کارخانه شیشه و پنجره آنیل که ۱۰ سال پیش تعطیل و از مدار تولید خارج شده بود امروز به همت هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان (رسا)، کار خود را از سر گرفت.

کارخانه شیشه و پنجره آنیل در شهرک صنعتی آق‌قلا در استان گلستان از ۱۰ سال پیش به علت مشکلات اقتصادی تعطیل و از چرخه‌ی تولید خارج شده بود که هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان در راستای رونق تولید در عرصه ساختمانی، کارخانه پنجره و شیشه‌ “آنیل” را خریداری و راه‌اندازی کرد. هلدینگ رسا، طی مراسمی در شهرک صنعتی آق‌قلا، این کارخانه را رسما افتتاح و روند تولید را در آن زنده کرد.

در مراسم افتتاحیه کارخانه شیشه و پنجره آنیل علیرضا عباسیان‌فر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، محمدگلاب‌کش مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان و جمعی از چهره‌های اقتصادی و مسئولان ملی و استانی حضور داشتند.

هلدینگ رسا آماده ساخت یک میلیون مسکن

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان (رسا) در این مراسم با اشاره به اینکه آزادگان سرافراز ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس و سال‌های اسارت با شجاعت برای کشور افتخارآفرینی کردند، اظهار کرد: برخی از آن‌ها هم پس از آزادی، در بخش عمران و سازندگی خدمت‌رسانی به ایران را سرلوحه اقدامات خود قرار دادند.

محمد گلاب‌کش با تقدیر از شجاعت هیات مدیره هلدینگ رسا با بیان اینکه اعضای هیات مدیره علاوه بر حمایت همیشگی، با درایت و راهنمایی، در شرایط سخت تصمیمات ماندگاری گرفتند که موجب بهبود شرایط شرکت و گام برداشتن در مسیر رونق فعالیت‌های رسا شد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ موفقیتی در کار بدون تصمیم گیری اتفاق نمی‌افتد و اگر چه ممکن است برخی تصمیمات اشتباه باشد اما دیکته نانوشته غلط نداشته و تصمیم اشتباه بهتر از تصمیم نگرفتن است، ادامه داد: مجموعه رسا با تلاش شبانه روزی به دنبال بهبود شرایط اقتصادی در کشور است و افتخار می‌کنیم که در کنار این هیات مدیره مقتدر و کارکنان پرتلاش در حال همکاری هستیم.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان (رسا) اظهار کرد: پس از اعلام دولت سیزدهم مبنی بر ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال، شرکت رسا با هدف کمک به دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در ۴ سال اعلام آمادگی کرد که این تصمیم با پشتوانه علمی و کار کارشناسی و محاسبه دقیق میزان مصالح مورد نیاز، نیروی انسانی، هزینه حمل و نقل انجام شد که اجرای این طرح با حدود ۳ درصد ضریب اختلاف در حال انجام است.

برند شیشه و پنجره آنیل

در استان گلستان خط شکنانه وارد عرصه شدیم

گلاب کش به نمونه‌ای از خدمات شرکت رسا اشاره کرد و گفت: زمانی که برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرک صدرای شیراز اعلام آمادگی کردیم، این مناقصه بارها برگزار شده بود اما هیچ شرکتی متقاضی انجام فعالیت در آن نبود اما به برکت اقدامات زیربنایی شرکت رسا، شهرک صدرای شیراز به یکی از مناطق ممتاز اجرای این طرح در کشور تبدیل شده و برگزاری هر مناقصه‌ای در آن با اعلام آمادگی ۱۵ تا ۲۰ شرکت برند و مدعی کشور روبرو خواهد شد.

گلاب کش با اشاره به اینکه شرکت رسا در سال‌های اخیر و با وجود تحریم، نوسان نرخ ارز، شیوع کرونا و اغتشاشات اخیر، به فعالیت در مسیر سازندگی کشور ادامه داده و بدون وقفه در حال تکمیل وعده‌های خود برای ساخت مسکن است، اضافه کرد: می‌توانم ادعا کنم که شرکت رسا خدمات شایانی را در راستای تحقق نهضت ملی مسکن ایفا کرده و امروز در گلستان همانند خیلی از شهرهای دیگر خط شکنانه عمل کردیم که پشتوانه اجرای همه این طرح‌ها، کار کارشناسی و دقیق علمی بود.

وی با بیان اینکه در شرکت رسا برای تولید بهتر و کاهش هزینه‌ها، اقدامات فراوانی انجام دادیم تا با مدیریت زمان و کم کردن قیمت تمام شده، خدمات بهتری به دولت و در نهایت مردم ارائه کنیم، تاکید کرد: برای رسیدن به این اهداف، وارد حوزه تولید شدیم تا قیمت مصالح مورد نیاز خود را تا حد امکان کاهش دهیم.

برند شیشه و پنجره آنیل

ایجاد ۱۴۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم با احیای کارخانه آنیل

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان (رسا) راه اندازی شرکت شیشه و پنجره آنیل را از جمله موارد منطبق بر این هدف دانست و گفت: تولید درب و پنجره دوجداره، یکی از ۱۵ محصول پرکاربرد شرکت رسا است که در راستای تحقق آن، مجموعه آنیل با مساحت مجموع ۸ هزار متر مربع شامل ۳ هزار و۵۰۰ متر سوله و یک هزار متر فضای اداری است.

گلاب کش با تاکید بر اینکه مجموع ارزش سرمایه گذاری و سرمایه در گردشِ این مجموعه ۲۰۰ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: این کارخانه در سال ۱۳۸۲ ساخته شده و تا ۱۰ سال به تولید مشغول بود اما به دلیل مشکلات اقتصادی کشور برای ۱۰ سال راکد ماند که از امروز بار دیگر تولید در آن آغاز می‌شود.

وی تولید این کارخانه با ظرفیت اسمی را ایجاد کننده شغل برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیرمستقیم عنوان کرد و تصریح کرد: گستره فعالیت‌های شرکت رسا به گونه‌ای است که اگر این کارخانه بخواهد همه درب و پنجره‌های مورد نیاز خود در پروژه‌های حال حاضر را تامین کند باید به مدت ۷۰۰ روز، به صورت تمام وقت مشغول تولید باشد که این ارقام بیانگر وسعت فعالیت شرکت است.

گلاب کش تاکید کرد: چشم انداز شرکت رسا، تولید با هدف صادرات و تسخیر بازار کشورهای دیگر است که امیدواریم مسوولان گلستان با هدف کمک به اشتغال و تولید از فعالیت این مجموعه حمایت کنند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا