برندهای ایرانی

رشد ۸۹ درصدی تولید خودرو توسط برندهای خصوصی

پایگاه خبری توسعه برند، تولید خودرو توسط خودروسازان بخش خصوصی در تیرماه سال گذشته ۱۰ هزار و ۶۷ دستگاه و در تیرماه امسال ۲۱ هزار و ۲۷۷ دستگاه بوده است که بر این اساس رشد تولید خودروی سواری توسط بخش خصوصی در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۱ درصد بوده است.

براساس آمار وزارت صمت، در ۴ ماهه ابتدای امسال ۷۰ هزار و ۴۸۵ دستگاه خودرو و در چهارماهه نخست سال گذشته ۳۵ هزار و ۸۸۵ دستگاه خودرو توسط بخش خصوصی تولید شده است که مقایسه این آمار حاکی از  رشد ۹۶ درصدی تولید خودرو سواری توسط بخش خصوصی در ۴ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

تولید وانت در ۴ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۹ درصد و تولید کامیونت، کامیون و کشنده در ۴ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته توسط بخش خصوصی ۱۰۹ درصد رشد داشته است.

blank

تولید مینی‌بوس و میدل باس نیز در ۴ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته توسط بخش خصوصی ۲۵ درصد رشد داشته است اما تولید ون و اتوبوس کاهش داشته است.

در مجموع تولید انواع خودرو توسط بخش خصوصی در ۴ ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته ۸۹ درصد رشد داشته است بطوری که در ۴ ماهه نخست سال گذشته ۴۷ هزار و ۸۶۸ دستگاه انواع خودرو تولید شده بود که این تعداد در ۴  ماهه نخست امسال به ۹۰ هزار و ۲۵۹ دستگاه خودرو رسیده است.

گفتنی است، عبدالله توکلی لاهیجانی در نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با وزیر صمت اعلام کرد که  امسال برنامه تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو را داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا