برندهای ایرانی

۶۹درصد سهام برند تپسی فروخته شد

پایگاه خبری توسعه برند، طبق پیش شرط تعیین شده از سوی فروشندگان سهام برند تپسی، مالک جدید ۶۹درصد از سهام این شرکت را خرید.

به نقل از دیجیاتو، در دومین روز از معامله بلوکی سهام تپسی، ۲۷.۵درصد از سهام این تاکسی اینترنتی فروخته شد تا درمجموع ۶۹درصد سهام تپسی به مالک جدید منتقل شود.

شرکت «خورشید سان» که با مالکیت ۲۴.۶۲درصدی، بزرگ‌ترین سهام‌دار تپسی به‌حساب می‌آمد، تمامی سهم خود در این شرکت را به قیمت ۵۶۶میلیارد تومان فروخت. یک فرد حقیقی از سهام‌داران این تاکسی آنلاین نیز امروز ۲.۹۵درصد از سهام خود – معادل ۶۸میلیارد تومان – را فروخت.

با انجام معامله بلوکی امروز، دو شرکت حقوقی و چهار فرد حقیقی از جمع سهام‌داران تپسی خارج شدند؛ اگرچه نام افراد حقیقی اعلام نشده است، اما با توجه به میزان سهام واگذارشده و گزارش‌های تپسی در کدال می‌توان نام آن‌ها را حدس زد.

یکی از نکات قابل‌توجه درباره این معاملات، فروش سهام به قیمتی بالاتر از قیمت فعلی سهم است. از ابتدای هفته سهام تپسی روی تابلوی بورس حوالی ۷۵۰ تومان معامله می‌شود، اما دو شرکت حقوقی «خورشید سان» و «راستین ارزش سپهر» سهام خود را به قیمتی بالاتر از ۹۰۰ تومان واگذار کرده‌اند.

یک خریدار حقوقی که حدس‌وگمان‌های بسیاری درباره نام آن وجود دارد، اکنون مالکیت ۶۹درصد سهام تپسی را در اختیار گرفته است. به‌زودی نام خریدار جدید تپسی به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است پیش‌شرط واگذاری بلوک سهام تپسی این بود که تنها پیشنهاد متقاضیانی موردتأیید فروشندگان باشد که متقاضی خرید ۶۹درصد سهام این شرکت هستند.

با واگذاری ۷۰ درصد سهام تپسی به مالک جدید، سؤالات بسیاری در اذهان عمومی و فعالین اکوسیستم استارتاپی شکل گرفته است که بایستی به آن‌ها پاسخ داده شود.

اینکه چرا مدیران تپسی یک سال پس از عرضه اولیه سهام در بورس، تصمیم به فروش مجدد و البته تمام سهام خود گرفته‌اند؟ آیا چهار فرد حقیقی که به‌ترتیب ۲۶۴ میلیارد تومان، ۱۴۷میلیارد تومان، ۱۱۰میلیارد تومان و ۶۸میلیارد تومان از این معامله تأمین مالی داشتند، قرار است مجدداً این پول را به اکوسیستم تزریق کنند؟ و… .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا