برندهای خارجی

۱. حفاظت از گوشی اندرویدی در برابر سرقت: برند گوگل با قابلیت‌های جدید امنیتی در اندروید ۱۵ به میدان آمد

برند گوگل در راستای ارتقای امنیت گوشی‌های اندرویدی، مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید را در دومین نسخه بتای اندروید ۱۵ معرفی کرد که به طور خاص برای مقابله با سرقت گوشی طراحی شده‌اند.

به گزارش توسعه برند به نقل از دیجیاتو، براساس اعلام گوگل، اگرچه قابلیت‌های امنیتی جدید با اندروید ۱۵ اواخر ۲۰۲۴ عرضه می‌شوند، اما در آینده کاربرانی که نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید را دارند، با آپدیت‌های جدید سرویس‌ گوگل پلی می‌توانند به این قابلیت‌ها دسترسی پیدا کنند.

گوگل علاوه‌بر قفل تشخیص سرقت، روش جدیدی را برای قفل‌کردن صفحه‌نمایش گوشی از راه دور معرفی کرد. با مراجعه به سایت android.com/lock می‌توانید شماره تلفن خود را وارد کنید و به سؤالات امنیتی پاسخ دهید تا به‌صورت خودکار نمایشگر گوشی شما قفل شود. همچنین، اگر سارق سعی کند اینترنت گوشی شما را برای مدت طولانی قطع کند، قابلیت Offline Device Lock به‌طور خودکار نمایشگر گوشی را قفل می‌کند.

در اندروید ۱۵ قسمت جدیدی به‌نام Private Spaces نیز در دسترس شما خواهد بود که برای ورود به آن باید یک پین متفاوت وارد کنید. در این قسمت می‌توانید اطلاعات و اپلیکیشن‌های حساس خود را قرار دهید. همچنین اگر سارق گوشی شما را کامل ریست کند، برای راه‌اندازی دوباره همچنان به اطلاعات حساب گوگل شما نیاز خواهد داشت.

برای غیرفعال‌کردن Find My Device یا تعویض پین یا احراز هویت بیومتریک همچنان سارق باید رمز عبور شما را وارد کند. اگرچه ممکن است سارقان راهی برای بازکردن گوشی شما پیدا کنند، اما باتوجه به این قابلیت‌های جدید، فرایند رمزگشایی و سرقت اطلاعات شما دشوارتر خواهد شد.

در کنفرانس اخیر گوگل، اطلاعات چندانی درباره قابلیت‌های اندروید ۱۵ اعلام نشد، اما انتظار می‌رود به مرور خبرهای بیشتری درباره قابلیت‌های جدید اندروید مانند قفل تشخیص سرقت بشنویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا