برندهای ایرانی

قابلیت‌های سرویس امنیت سفر اسنپ

تاکسی اینترنتی اسنپ به منظور تامین امنیت کاربران مسافر سرویسی به نام «امنیت سفر» را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. با استفاده از این قابلیت، امکان تماس مستقیم با تیم ویژه‌ی امنیت سفر، امکان به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی زنده، و تماس مستقیم با اورژانس برای کاربران فراهم شده است.

به گزارش توسعه برند به نقل از اسنپ، این اولین نسخه‌ی سرویس امنیت سفر در اپلیکیشن اسنپ است که علاوه بر امکانات قبلی این تاکسی اینترنتی برای تامین امنیت کاربران، قابلیت‌های جدیدی دارد که در آینده کامل‌تر خواهند شد. امنیت سفر همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اسنپ بوده و برای تامین آن یک تیم متخصص در واحد امنیت سفر این سامانه به صورت ۲۴ساعته در هفت‌روز هفته از کاربران راننده و مسافر پشتیبانی می‌کند. سرویس امنیت سفر اسنپ با هدف برقراری ارتباطی مستقیم و بدون واسطه با این تیم برای تمامی کاربران مسافر راه‌اندازی شده و در ماه‌های آتی با امکانات بیشتری به‌روز خواهد شد.

سرویس امنیت سفر اسنپ چه قابلیت‌هایی دارد؟

سرویس امنیت سفر، با نشان یک سپر آبی‌رنگ، در نقشه نمایش داده می‌شود. این سرویس تمام اقدامات و امکانات امنیتی اسنپ را به صورت متمرکز در خود جای می‌دهد. اگر هنگام سفر وارد این بخش شوید، راهنمایی‌های لازم برای آموزش استفاده از امکانات آن را خواهید دید: از جمله دانستنی‌های مهم امنیتی، امکان به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی، تماس با تیم امنیت سفر و تماس مستقیم با اورژانس.

دانستنی‌های مهم امنیتی

در بخش دانستنی‌های مهم امنیتی به سه سوال پاسخ داده شده است: روند تایید صلاحیت رانندگان در اسنپ به چه شکل انجام می‌شود، گزینه‌ی عدم حفظ حریم شخصی چه تاثیری بر امنیت سفرها خواهد داشت و مهم‌تر از همه اسنپ برای امنیت کاربران خود تا به حال چه اقداماتی انجام داده است. در این بخش مواردی ذکر شده که کاربران با رعایت آن می‌توانند سفر امن‌تری داشته باشند، از جمله پنهان کردن شماره‌ی تلفن همراه‌شان با استفاده از قابلیت تماس امن، به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی زنده از طریق اپلیکیشن با دوستان و خانواده و همینطور تطبیق دادن مشخصات خودرو و راننده پیش از آغاز سفر.

تماس با تیم امنیت سفر

تماس با تیم امنیت سفر گزینه‌ای است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن در موارد اضطراری به سرعت با تیم امنیت سفر تماس بگیرند. این امکان فقط برای گزارش موارد اضطراری در اپلیکیشن طراحی شده است. در صورتی که کاربران هنگام سفر به هر دلیل احساس عدم امنیت کنند توصیه می‌شود پیش از هر اقدامی با تیم امنیت سفر اسنپ تماس بگیرند. برای رعایت حقوق افرادی که ممکن است در شرایط اضطراری باشند اکیدا به کاربران توصیه می‌کنیم که موارد غیر اضطراری خود را از جمله لغو سفر، پایان رساندن سفر، گم شدن وسایل و مشکلات پرداخت مثل همیشه از طریق خطوط تلفنی پشتیبانی با اسنپ در میان بگذارند و تنها در شرایط اضطراری با تیم امنیت سفر تماس بگیرند.

ارسال پیام فوری به کارشناس امنیت سفر

امکان «ارسال پیام فوری به کارشناس امنیت» در حال حاضر برای نسخه‌های اندرویدی، iOS و وب‌اپلیکیشن اسنپ فعال شده است.

قابلیت «ارسال پیام فوری به کارشناس امنیت» به سرویس امنیت سفر اضافه شده تا در زمان احساس خطر، اگر به هر دلیلی امکان تماس تلفنی با تیم امنیت سفر اسنپ را نداشتید، مشکل خود را از طریق یک پیام متنی به کارشناس تیم امنیت منتقل کنید.

توجه داشته باشید که پس از ارسال پیام فوری، کارشناس امنیت سفر با شما تماس می‌گیرد و پرسش‌هایی با قابلیت پاسخ‌دهی با جواب‌های «بله» یا «خیر»، به‌نحوی که کاربر راننده متوجه نشود، از شما می‌پرسد. بنابراین پاسخ‌دهی به تماس بعد از ارسال پیام فوری اهمیت بسیاری در تامین امنیت شما دارد.

 

تماس با اورژانس

یکی دیگر از امکانات سرویس امنیت سفر گزینه‌ی تماس با اورژانس است. کاربران زین پس می‌توانند در صورت نیاز از طریق اپلیکیشن اسنپ به سرعت اورژانس را مطلع کنند. همچنان توصیه می‌شود که بروز حوادث در حین سفر به تیم امنیت سفر نیز اطلاع داده شود تا امکان پشتیبانی‌های بعدی برای اسنپ میسر باشد. به گفته‌ی روابط عمومی اسنپ، در مرحله‌ی بعدی، امکان ارسال لوکیشن دقیق به مرکز اورژانس به این سرویس اضافه خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی لحظه‌ای

شما در تمام سفرهای اسنپی می‌توانید با ورود به سرویس «امنیت سفر» (دکمه‌ی آبی رنگی که پس از آغاز سفر روی اپلیکیشن می‌بینید) مشخصات سفرتان را با هر کدام از دوستان و افراد خانواده که امکان پیگیری لینک موقعیت مکانی زنده‌ی شما را دارند، به اشتراک بگذارید. علاوه بر اینکه آن‌ها می‌توانند روی نقشه به صورت دقیق موقعیت مکانی شما را تا انتهای سفر لحظه به لحظه دنبال کنند و نام کاربر راننده، عکس و شماره پلاک خودرو هم برای آن‌ها ارسال می‌شود.

با توجه به اهمیت امنیت در سفر، اسنپ همواره در حال برنامه‌ریزی برای ارتقای سرویس امنیت سفر خود است. شما می‌توانید با ارسال نظر‌ها و بازخوردهای خود مانند همیشه ما را در این مسیر یاری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا