برندهای ایرانی

صادرات فولاد ایران به ۴۰ کشور دنیا

وحید یعقوبی، معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: فولاد ایران با توجه به شرایط تحریمی به ۴۰ کشور دنیا صادرات دارد به طوری که توانستیم فولاد را به آمریکای جنوبی هم صادر کنیم.

او گفت: با توجه به کیفیتی که فولاد ایران دارد توانستیم به کشورهای زیادی صادر کنیم چون فولاد ایران از سنگ آهن تولید می شود خواهان زیادی در بین کشورهای مختلف جهان دارد. 

یعقوبی افزود: سالیانه ما حدود ۷ الی ۸ میلیارد دلار صادرات فولاد به کشورهای دیگر داریم و از همین رو این صادرات ارزآوری خوبی برای کشور دارد. به طور کلی ما به سمت صادرات الزام داریم و در حال حاضر تولید فولاد کشور ۳۰ میلیون تن فولاد است که پیش بینی برای امسال  تولید ۳۲ میلیون تن است.

یعقوبی گفت: به طور کلی از ۳۰ میلیون تن تولید فولاد کشور ۲۰ میلیون تن مصرف داخل است. چشم انداز سال ۱۴۰۴ فقط  صادرات ۲۰ میلیون تن پیش بینی شده که امیدواریم به این عدد برسیم.

او گفت: برای امسال ۷ و نیم میلیارد دلار صادرات فولاد کشور را در دستور کار داریم و این رقم پتانسیل ۱۰ میلیارد دلار را هم دارد. ولی متاسفانه عوارض صادراتی، مقررات ارزی و لغو معافیت های مالیاتی باعث شد که فولاد ایران به پتانسیل‌های خود نرسد. اگر دولت به سمت توسعه صادرات برود می‌توان برای ۱۰ میلیون دلار و بالاتر هم هدف گذاری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا