اقتصادی

افزایش نرخ بهره آمریکا ادامه‌دار می‌شود؟

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس فدرال رزرو آمریکا کاهش نرخ بهره در این کشور را زودهنگام می‌خواند و می‌گوید ممکن است افزایش نرخ بیشتری رخ دهد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که کاهش نرخ بهره نابه‌هنگام خواهد بود و ممکن است در ماه‌های آینده افزایش نرخ‌های بیشتری رخ دهد.

وی گفت: زودهنگام است که با اطمینان به این نتیجه برسیم که به یک موضع محدودکننده کافی دست یافته‌ایم، یا حدس بزنیم که چه زمانی ممکن است سیاست افزایش نرخ بهره کاهش یابد. ما آماده‌ایم در زمان نیاز، سیاست خود را بیشتر تشدید کنیم.

فدرال رزرو در ماه گذشته برای سومین بار از افزایش نرخ بهره صرف‌نظر کرد و نرخ وجوه فدرال را در محدوده هدف ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد نگه داشت که بالاترین میزان در ۲۲ سال اخیر است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که فدرال رزرو به چرخه بی‌سابقه انقباض پولی خود در طول مبارزه با تورم رکورددار که در ماه‌های اخیر در حال کاهش بوده، پایان داده است.

پس از افزایش به ۹.۱ درصد در ژوئن سال گذشته که بالاترین میزان در بیش از ۴۰ سال گذشته بود، تورم سالانه مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ژوئن امسال به سه درصد کاهش یافت اما در ماه سپتامبر به ۳.۷ درصد رسید.

با این حال، پاول گفت که اعضای کمیته بازار باز فدرال (FOMC) رویکرد انتظار و بررسی موارد اقتصادی را در پیش گرفته‌اند.

وی گفت: «ما بر اساس مجموع داده‌های دریافتی و پیامدهای آن بر چشم‌انداز فعالیت‌های اقتصادی و تورم همچنین تعادل ریسک‌ها، تصمیم‌گیری می‌کنیم.»

نشست دو روزه بعدی سیاست پولی فدرال رزرو در ۱۳ دسامبر همراه با پیش‌بینی‌های اقتصادی آن به پایان می‌رسد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا