کسب و کار

از کجا ووچر پرفکت مانی بخریم؟

پرفکت مانی چیست؟

در دنیای امروزی، کاربران نیاز دارند تا خدمات و محصولات خود را در سطح جهانی خریداری نمایند و به همین دلیل نیز وجود زیرساخت‌های تراکنش بین‌المللی، تبدیل به بخش اجتناب ناپذیری از دنیای مدرن امروزی شده است. در حال حاضر، رایج‌ترین متد برای پرداخت در سطح جهانی، استفاده از پی پل یا ویزاکارت بوده که هر دو، به حساب‌های بانکی افراد متصل هستند. با این حال، بسیاری از کاربران در سطح جهانی نمی‌توانند از این دو بستر امن و مطمئن استفاده نمایند. وجود چنین مشکلاتی، باعث شد تا متدهای پرداختی همانند پرفکت مانی، وبمانی، اسکریل، پی سیف کارت و … همگی وارد عرصه جهانی شده و با ارائه کردن بستری برای تجارت الکترونیک در سطح جهانی، مشکلات کاربران و کسب و کارهای کوچک و بزرگ را برطرف نمایند. پرفکت مانی، یکی از قدیمی‌ترین و مطمئن‌ترین راهکارهای پرداخت در سطح جهانی است که امروزه بیش از ۱۵ میلیون کاربر ثابت در سرتاسر دنیا دارد. این تعداد از کاربران، عملا از کیف پول پرفکت مانی استفاده کرده و تعداد کسانیکه از خدمات این مجموعه استفاده می‌کنند، بسیار بیشتر از این تعداد است. در یک ارزیابی که در سال ۲۰۰۸ میلادی انجام شد، پرفکت مانی روزانه بالای صدها هزار تراکنش را در سطح جهانی تسهیل می‌نماید.

کیف پول پرفکت مانی

همانطور که بعد از افتتاح حساب بانکی، یک شماره حساب در اختیار شما قرار گرفته که می‌توانید پول خود را در آن قرار داده و با استفاده از آن، خرید و انتقال وجه انجام دهید، با افتتاح حساب پرفکت مانی نیز می‌توانید از یک حساب ارز الکترونیک (دلار یا یورو) بهره‌مند شده و عملیات‌های خرید و انتقال وجه را به سادگی در سطح جهانی انجام دهید. افتتاح حساب پرفکت مانی کاملا رایگان بوده و تنها به یک ایمیل نیاز دارد. پس از آن، حساب ارزی شما آماده بوده و می‌توانید پس از واریز کردن مبلغ مد نظر خود، خریدهای اینترنتی را انجام داده و یا پنل کاربری خود در سایت‌های مختلف را شارژ نمایید. از آنجاییکه در مرحله اول، حساب شما خالی است، احتمالا نیاز است تا با خرید پرفکت مانی ابتدا حساب خود را شارژ نموده و سپس تراکنش‌های بین‌المللی را انجام دهید.

خرید پرفکت مانی، به پروسه‌ای گفته می‌شود که یک صرافی دیجیتال، مبلغ مشخص دلار را به حساب کیف پول پرفکت مانی شما انتقال داده و پس از آن، می‌توانید از موجود حساب خود، به صورت کاملا امن و ناشناس در سطح جهانی، استفاده نمایید. از آنجاییکه این کار باعث می‌شود که کاربر نیاز به ۲ بار پرداخت کارمزد انتقال پرفکت مانی داشته باشد، بسیاری از کاربران به جای استفاده از کیف پول پرفکت مانی، ترجیح می‌دهند تا از چیزی با نام ووچر استفاده نمایند. در ادامه، ووچر پرفکت مانی، کاربرد آن و همچنین مراحل استفاده، توضیح داده خواهد شد.

ووچر پرفکت مانی

برای فهم آسان ووچر، بهتر است آن را مشابه با یک کارت هدیه در نظر بگیرید. همانطور که بدون نیاز به افتتاح حساب بانکی، شما می‌توانید یک کارت هدیه با مبلغ مشخص خریداری نمایید، سیستم پرداخت پرفکت مانی نیز چنین قابلیتی را با عنوان ووچر پرفکت مانی یا همان e-voucher فراهم کرده است. بدین ترتیب، شما می‌توانید بدون نیاز به باز کردن حساب پرفکت مانی، مستقیما نسبت به خرید ووچر پرفکت مانی اقدام کرده و هر زمان که نیاز به پرداخت و تراکنش خارجی داشتید، از این ووچر استفاده نمایید. این روش، کارمزد کمتری داشته و استفاده از آن، بسیار ساده است. پس از خرید ووچر از صرافی‌های معتبر، دو کد به نام‌های کد ووچر و کد فعالسازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که وارد کردن آن در درگاه‌های پرفکت مانی، به معنای انتقال وجه موجود در ووچر به حساب سایت مقصد است.

خرید فوری ووچر پرفکت مانی

اگرچه صدور ووچر پرفکت مانی کمتر از چند ثانیه انجام شده و در حقیقت، به محض پرداخت معادل ریالی می‌تواند در اختیار شما قرار بگیرد، اما با توجه به قوانین کسب و کارهای اینترنتی در سطح ایران، تمامی صرافی‌های دیجیتال باید مراحل احراز هویت کاربر را انجام داده تا مانع از انجام اقداماتی بر خلاف قوانین عرفی و شرعی کشوری شوند. همچنین این احراز هویت به منظور جلوگیری از پولشویی بوده که نه تنها در سطح ایران، بلکه در سطح جهانی باید انجام شود. با این حال، با توجه به قوانین کسب و کارهای اینترنتی، سفارش‌هایی که در مبالغ اندک هستند، می‌توانند بدون نیاز به احراز هویت انجام شده که این به معنای قابلیت خرید فوری ووچر پرفکت مانی است. در حال حاضر، تنها چند صرافی خرید پرفکت مانی وجود دارند که این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند. عموما در بسیاری از فروشندگان، مراحل احراز هویت نسبتا طولانی و فقط در ساعات اداری انجام می‌شود.

فروش پرفکت مانی

در نقطه مقابل، اگر قصد نقد کردن دلار پرفکت مانی را داشته باشید، می‌توانید به صرافی‌های دیجیتال مراجعه نموده و با بررسی قیمت روز، دلار پرفکت مانی را به حساب صرافی انتقال داده و معادل ریالی آن را در کمترین زمان ممکن، در حساب بانکی خود دریافت نمایید. طبیعتا در تمامی صرافی‌های دیجیتال، قیمت خرید و فروش پرفکت مانی متفاوت است. این بدان معناست که هنگامیکه قصد خریدن دلار از صرافی را دارید، باید مبلغ بیشتری را در مقایسه با زمان نقد کردن دلار، پرداخت نمایید. همین نکته نیز یکی از ملاک‌های بسیار مهم در انتخاب صرافی پرفکت مانی است.

صرافی پرفکت مانی

اگرچه پرفکت مانی در هیچ کجای دنیا، نمایندگی ندارد، اما بستر لازم برای استفاده از خدمات خود را از طریق APIهای قدرتمند، فراهم کرده است. بدین ترتیب، صرافی‌های دیجیتال سرتاسر دنیا می‌توانند از این APIها استفاده نموده تا تمامی تراکنش‌ها را به صورت آنی انجام دهند. متاسفانه در ایران، بسیاری از مجموعه‌ها، دانش کافی برای استفاده از این خدمات را نداشته و به همین دلیل نیز سرعت انجام درخواست مشتریان در آن‌ها بسیار کم بوده و در بعضی موارد مشاهده شده که سفارشات تا ۲۴ ساعت زمان برده است. این در حالی است که صرافی‌های معتبر پرفکت مانی در ایران، تمامی سفارشات را (به شرط انجام شدن احراز هویت)، کاملا آنی انجام داده و به محض پرداخت معادل ریالی، کیف پول شارژ شده و یا ووچر صادر می‌شود. با بررسی انجام گرفته توسط وبسایت بهترین هست، مشخص گردیده که در حال حاضر، صرافی‌های پرفکت مانی زیر، در سطح ایران فعالیت دارند. ترتیب ارائه شده در زیر، به ترتیب کیفیت خدمات و پشتیبانی است:

  1. صرافی گندم
  2. نیک پرداخت
  3. ایرانی کارت
  4. داماهی پی
  5. ارزپال
  6. کارتیشو

جالب است بدانید که این صرافی‌های معتبر نیز هر کدام مزایای و محدودیت‌های خاص خود را دارند. برای مثال، صرافی گندم، قیمت خرید پایینی را برای نقد کردن پرفکت مانی لحاظ کرده، اما سفارشات را در کمتر از ۳ دقیقه انجام می‌دهد. نیک پرداخت عموما قیمت‌گذاری نامناسبی داشته، اما سفارشات را در کمتر از ۱ ساعت انجام می‌دهد. ایرانی کارت پروسه‌ی نسبتا دشواری برای احراز هویت داشته و سفارشات را در کمتر از ۴ ساعت انجام می‌دهد. صرافی‌های بعدی، عموما پاسخگویی ۲۴ ساعته نداشته و سفارشات تنها در ساعات اداری قابل انجام هستند. این بدان معناست که داماهی پی، ارزپال و کارتیشو، هیچکدام نتوانسته و یا نخواسته‌اند که از بستر قدرتمند پرفکت مانی برای انجام سریع و مطمئن تراکنش‌های پرفکت مانی استفاده نمایند.

کارمزد خرید پرفکت مانی

هنگامیکه قصد خرید پرفکت مانی یا ووچر آن را دارید، باید به دو نکته دقت نمایید. اول اینکه قیمت اعلام شده برای پرفکت مانی چقدر است و دومین نکته هم میزان کارمزد دریافت شده توسط صرافی است. همانطور که قیمت دلار در بازار آزاد افزایش پیدا می‌کند، قیمت پرفکت مانی نیز افزایش پیدا می‌کند. عموما هر دلار پرفکت مانی، یک یا دو هزار تومان گران‌تر از قیمت دلار در بازار آزاد است. همچنین، میزان کارمزد دریافتی صرفا بر اساس سفارش بوده و در هر صرافی، با صرافی دیگر متفاوت است. یکی از دلایلی که پیشتر، صرافی گندم در صدر لیست فروشندگان قرار گرفت، تعیین قیمت عادلانه (برای خرید) و همچنین کارمزد اندک آن نسبت به سایر فروشندگان بوده است. بنابراین، بهتر است پیش از ثبت سفارش خود در هر یک از صرافی‌ها، مطمئن شوید که هزینه پرداختی، در کمترین حالت ممکن خواهد بود.

بهترین هست

وبسایت بهترین هست به آدرس Behtarinhast.ir، مرجعی برای در میان گذاشتن اطلاعات روز در حوزه‌های مختلف بوده که این مقاله، بخشی از مقاله‌ی بهترین سایت خرید پرفکت مانی در این سایت است. شما می‌توانید آخرین نظرات کاربران در خصوص خرید و فروش پرفکت مانی را در این وبسایت مطالعه نموده و همچنین از آخرین تغییرات در رتبه بندی صرافی‌های پرفکت مانی فعال در ایران، باخبر شوید.

بهترین هست

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا