کسب و کار

تفاوت باتری یو پی اس آنلاین با باتری ups آفلاین چیست؟

پایگاه خبری توسعه برند، در حالت کلی می‌توان یو پی اس را یک دستگاهی دانست که به منظور جبران نبود جریان برق به کار گرفته می‌شود. به همین منظور به آن‌ منبع تغذیه بدون وقفه نیز می‌گویند. در تعریفی ساده‌تر می‌توان گفت که یو پی اس‌ها وسیله‌ای الکترونیکی هستند که جهت محافظت از بارها و سیستم‌های مخابراتی در مقابل نوساناتی مانند نویز و قطعی برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرفی طراحی یو پی اس‌ها به گونه‌ای است که در درون خود دارای یک باتری هستند. در واقع باتری‌ها جریان برق را در خود ذخیره می‌کنند و در مواقع مورد نیاز آن را در اختیار تجهیزات قرار می‌دهند، در ادامه درباره باتری‌های یو پی اس بیشتر بحث خواهیم کرد.

تفاوت باتری ups آنلاین با باتری ups آفلاین چیست؟

یو پی اس‌ها که همان منبع نیروی برق هستند می‌توانند به دو صورت آنلاین و آفلاین ارائه شوند. برای آشنایی با تفاوت‌های آن‌ها توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می‌نمائیم.

در یو پی اس‌های آفلاین توان تغذیه اصلی AC به بار به صورت مستقیم عرضه می‌شود. در نقطه مقابل در یو پی اس‌های آنلاین منتقل کردن توان تغذیه اصلی AC به بار به وسیله یکسو کننده و اینورتر صورت می‌گیرد.طریقه دریافت جریان برق از باتری در یو پی اس‌های آنلاین به صورت مداوم است، این در حالی است که یو پی اس‌های آفلاین تنها در زمان قطعی برق، جریان برق را از باتری می‌گیرند. برای زمان‌های قطعی برق ساخت باتری ۱۲ ولت ۱۸ آمپر از اهمیت بالایی برخوردار است.

از دیگر تفاوت‌هایی که می‌توان برای آن‌ها مثال زد اندازه مدار شارژر آن‌ها می‌باشد. یو پی اس آفلاین جهت شارژ باتری به یک مدار شارژر کوچک نیاز دارد. برخلاف آن چون یو پی اس آنلاین کل جریان بار را تحمل می‌کند، برای شارژ باتری به یک مدار شارژر بزرگ نیاز خواهد داشت.

تفاوت باتری یو پی اس آنلاین با باتری ups آفلاین

از تفاوت‌های مشهود بین آن‌ها می‌توان به دریافت منبع ورودی و بار نیز اشاره کرد. بدین گونه که در نمونه‌های آنلاین منبع ورودی و بار از یک دیگر جدا هستند، اما در نمونه‌های آفلاین منبع ورودی و بار به یکدیگر متصل می‌باشند. در مدل‌های آنلاین تأخیر زمانی وجود ندارد، اما در مدل‌های آفلاین تأخیر زمانی به اندازه ۸ صدم میلی ثانیه می‌باشد.

نمونه‌های آنلاین همواره روشن هستند در حالی که نمونه‌های آفلاین در هنگام قطع شدن جریان برق شهری روشن می‌شوند. به هنگام کار کردن نمونه‌های آفلاین دمای آن‌ها کم خواهد بود، اما نمونه‌های آنلاین در زمان کارکرد دمای بالایی خواهند داشت. به همین منظور خنک کننده‌های مدل‌های آنلاین بیشتر بوده و اندازه بزرگی دارند. به دلیل دمای بالای یو پی اس‌های آنلاین در زمان کار کردن آن‌ها باید از قطعاتی برای آن‌ها استفاده کرد که مقاومت بالایی دارند. به عبارتی قطعات مورد استفاده باید دمای بالا را متحمل شوند.

یو پی اس‌های آفلاین برای تجهیزات الکترونیکی و یو پی اس‌های‌ آنلاین در دستگاه‌های الکترونیکی حساس به کار برده می‌شوند. درباره قیمت آن‌ها هم باید گفت که قیمت یو پی اس آنلاین بیشتر از یو پی اس آفلاین می‌باشد. می‌توان دلیل این تفاوت قیمت را به عملکرد آن‌ها نسبت داد چرا که دستگاه‌های حساس از یو پی اس آنلاین بهره می‌برند پس با این حساب عملکرد آن‌ها نیازمند انرژی بیشتری است.

چه مواقعی باتری یو پی اس آنلاین استفاده کنیم؟

زمانی که تجهیزات از حساسیت زیادی برخوردار هستند، یو پی اس آنلاین به کار گرفته می‌شود. یو پی اس‌های آنلاین به طور مداوم و پیوسته وسایل و تجهیزات را در برابر نوسانات حفظ می‌کنند. همچنین آن‌ها در زمان سوییچ شدن تأخیر زمانی ندارند، یعنی بلافاصله بدون هیچ وقفه‌ای سوییچ می‌شوند.

تفاوت باتری یو پی اس آنلاین با باتری ups آفلاین

در توصیفی دقیق‌تر باید گفت که در زمان کار کردن یو پی اس‌‌های آنلاین اگر ولتاژ ورودی کم باشد و یا کلا قطع گردد، یو پی اس با به کار گیری انرژی ذخیره شده در باتری خروجی را تنظیم خواهد کرد. از طرفی با فیلتراسیون‌ ولتاژ، نوسانات موجود مانند نویزها و اختلالات را از بین می‌برند. در مکان‌هایی مثل دیتا سنترها، بیمارستان‌ها و مخابرات از یو پی اس‌های آنلاین استفاده می‌کنند.

چه مواقعی باتری یو پی اس آفلاین استفاده کنیم؟

باتری‌های یو پی اس آفلاین مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دستگاه‌ها و تجهیزات از حساسیت زیادی برخوردار نیستند. به همین دلیل یو پی اس‌های آفلاین نسبت به یو پی اس‌های آنلاین قیمت کمتری دارند. همچنین در مواقعی که در منبع برق اصلی نوسانات ولتاژ شدیدی وجود داشته باشد بهتر است از یو پی اس‌‌های آفلاین بهره ببریم. پس در این حالت هر چه قدر نوسانات ولتاژ بیشتر باشد یو پی اس آفلاین مناسب‌تر است. به طور کلی قیمت، اندازه و وزن این مدل از یو پی اس‌ها پایین می‌باشد، اما با این حال بازدهی آن بالا است.

باتری‌های یو پی اس آنلاین و آفلاین به نوبه خود دارای مزایا و معایبی هستند. در زمان انتخاب و خرید هر یک از آن‌ها باید مدلی را انتخاب کنید که متناسب با کارکرد تجهیزات شما باشد. پس بهتر است قبل از خرید آن‌ها اطلاعاتی را درباره انواع باتری یو پی اس‌ به دست آورید. با کسب این اطلاعات می‌توانید با داشتن پیش زمینه‌ای دست به انتخاب زده و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.

باتری یو پی اس چی است؟

در واقع یو پی اس یک دستگاه الکترونیکی است که به آن‌ها منبع تغذیه بدون وقفه می‌گویند. به عبارت ساده‌تر یو پی اس‌ها دارای اجزای مختلفی هستند که مهم‌ترین جزء آن باتری یو پی اس‌ از قبیل باتری یو پی اس ۶ ولت ۴.۵ آمپر می‌باشد. یو پی اس‌ها جریان برق را در خود ذخیره می‌کنند تا در زمان نبود جریان برق شهری آن را در اختیار تجهیزات مربوطه قرار دهند.

ذخیره جریان برق به وسیله باتری یو پی اس انجام می‌شود، یعنی باتری‌ها برق را در خود نگه‌می‌دارند و در مواقع مورد نیاز آن را ارائه می‌دهند. علاوه بر این موارد باتری‌های یو پی اس باعث می‌شوند جریان برقی که قرار است به تجهیزات برسد عاری از هر گونه نوسانات باشد. به عبارتی ممکن است در برق شهری نوعی از نویزها و اختلالاتی وجود داشته باشند که دستگاه یو پی اس چنین اختلالاتی را برطرف نموده و جریان برق سالمی را در اختیار وسایل و تجهیزات قرار می‌دهد.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا