کسب و کار

وکیل حقوق خصوصی چیست؟

پایگاه خبری توسعه برند، وکیل حقوق خصوصی چیست؟ یا وظایف مشاور حقوقی چیست ؟یکی از پر دغدغه ترین سوالات امروز دنیای مدنی است . یکی از مهم ترین حقوق هر شهروند,حق دسترسی آزادانه به وکیل است. افزایش پیچیدگی روابط انسانی، تنوع و گستردگی موضوعات دعاوی به خصوص در شهر های بزرگ مانند اصفهان,سبب شده تا قانون نیز با تغییرات فراوان روبرو شود. این موضوع نه تنها نیاز به همراه داشتن وکیل خصوصی کاربلد و دانا را افزایش داده، بلکه به راه حلی کارگشا تبدیل نموده است. دسته بندی های مختلفی در قوانین مصوب علم حقوق وجود دارد و یکی از انواع آن ها, قوانین مربوط به حقوق خصوصی است.استان اصفهان, با داشتن حدود ۱۵ درصد پرونده های حقوقی در سطح کشور,یکی از پررنگ ترین مراکز در عرصه اختلافات حقوقی به شمار می رود. داشتن وکیل حقوقی در اصفهان ،کمک بسزایی در حل هر چه سریعتر پرونده های حقوقی است. در ادامه به بررسی وظایف مشاور حقوقی چیست ؟ میپردازیم :

منظور از حقوق خصوصی چیست؟

 

در پاسخ به سوال ( وکیل حقوق خصوصی چیست؟) باید اینطور جواب داد که یکی از گسترده ترین و دشوار ترین شاخه ی رشته ی حقوق,حقوق خصوصی است.منظور از حقوق خصوصی مسیح قاسمی مجموعه ای از قوانینی است که حاکم بر روابط انسان ها با یکدیگر است. این روابط عبارت از روابط کاری و تجاری, خانوادگی و اجتماعی، روابط مبنی بر تعهدات افراد در برابر یکدیگر هستند. باید بدانید که وکیل حقوقی در اصفهان سعی بر این دارد که این قواعد را به درستی به اطلاع موکلین خود برساند. قوانین مربوط به حقوق خصوصی کاملاً تکمیلی هستند.وکیل حقوقی مانند مسیح قاسمی شما را یاری می رساند تا بتوانید در مواقع لزوم به درستی و با توجه به اصول و قواعد خاصی که بر حقوق خصوصی حکم فرما است از حق و حقوق شخصی خود در جامعه به خوبی دفاع کنید. این وکیل از نفع و منفعت شما در برابر افرادی که در جامعه ما حضور دارند دفاع می کند. وکیل حقوقی در اصفهان کار خود در حیطه حقوق خصوصی را طبق موازین جمهوری اسلامی ایران به پیش می برد.

وظایف مشاور حقوقی چیست ؟

به طور کلی، از نظر نص قانون، شاخه حقوقی خصوصی ،دعاوی و قوانین مربوطه ,وکلای حقوقی خصوصی به پنج حیطه تقسیم می شوند؛

  •  حقوق مدنی: بیشترین دعاوی حقوقی مربوطه مربوط به حیطه حقوق خصوصی است.این قوانین بدون در نظر گرفتن پیشه,جایگاه اجتماعی ,وخصوصیات شخصی به نظارت و حکمرانی بر روابط عموم مردم جامعه می پردازند.در قانون اساسی، بن مایه قوانین مدنی مصوب ۱۳۰۷ بوده وبا توجه به نیاز های جدید جامعه دائما در حال به روزرسانیست.
  • حقوق تجارت:حقوق تجارت, به قوانین مربوط به توافقات تجاری بین شرکاء وتجار دلالت می کند.اساسی ترین قوانین تجاری در سال ۱۳۱۱ به تصویب رسید.
  • حقوق دریایی: یکی از شاخه های حقوق خصوصی،حقوق دریایی است.این قوانین قبلا جزوی از حقوق تجاری بوده و به علت گستردگی موضوعات مربوط
  •  حقوق کار(کارگر و کارفرما): حقوق کار که طبق این مورد وکیل حقوقی در اصفهان می کوشد که روابط کاری که در میان افراد جامعه وجود دارد را به خوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد،با توجه به قوانین موجود ،راه حل های قانونی مناسب جهت حل هرچه سریعتر و بهتر دعاوی خصوصی مربوط به کار ارائه دهد.
  • حقوق بین الملل :وکلا بین المللی ،روابط مردم در حیطه بین المللی را مدیریت می کنند, مواردی در رابطه با حقوق مربوط به اقلیت ها در جامعه و تابعیت آنها در کشور را تحت بررسی قرار می دهند و در واقع نقش حقوق خصوصی در زندگی افراد تابع یک کشور را به طور دقیق مورد بررسی و تحلیل قرار می دهند.

جایگاه حقوق مدنی در روابط خصوصی افراد

باید توجه کنید که در گذشته حقوق مدنی افراد بر اساس اصول فقهی و دینی مورد بررسی قرار می گرفت. اما در دنیای امروزی که روابط بین مردم گسترده شده است حقوق مدنی هم با اشکال گوناگونی شکل گرفته است که نشانگر حقوق شخصی افراد در جامعه است و وکیل حقوقی در اصفهان این موارد را قبل از این که بخواهد از حقوق موکلین خود دفاع کند برای آنها شرح می دهد. حقوق کارگری و حقوق خانواده از قبیل این موارد به شمار می روند.وکیل حقوقی در اصفهان بر تمام قوانین مربوط به حقوق مدنی واقف است و همیشه روابط مردم در جامعه را بر اساس عضویت آنها در کشور ما و همین طور با توجه به حقوق شخصی آنها عنوان می کند. در واقع این وکیل به شغل این افراد در جامعه و یا به مقامی که در کشور ما دارند توجهی نمی کند. می توانیم بگوییم که حقوق مدنی مادر تمام موارد مربوط به حقوق خصوصی مردم و همین طور روابط اجتماعی و خانوادگی آنها در برابر یکدیگر است.

وظایف وکیل حقوقی چیست؟

blank

همان طور که می دانید وکیل حقوقی در رشته حقوق تحصیلات عالیه دارد. از این رو نسبت به قوانین حقوقی و شخصی مردم آگاه است و وظیفه دارد که از حق آنها در برابر یکدیگر دفاع کند. این وکیل وظیفه دارد که موکل های خود را با مسائل مهمی که در دنیا وجود دارند آشنا کند و در این صورت به مردم اطلاعات لازم در زمینه حقوق خود در برابر اشخاص دیگر در کشور ارائه می دهد.شما به عنوان یک موکل می توانید تمام امور مدنی خود در زندگی شخصی را به وکیل حقوقی در اصفهان واگذار کنید. سپس این وکیل با توجه به حرفه و بر اساس نوع کار خود می تواند از شما در برابر ناعدالتی هایی که ممکن است در اجتماع وجود داشته باشند دفاع کند. این ناعدالتی ها می توانند خانوادگی و یا کاری باشند.وکیل حقوقی در اصفهان دارای وظیفه های مختلفی است و یکی از این وظیفه ها این است که قبل از شروع هر کاری باید شما را مشاوره بدهد تا بتوانید به راحتی در زمینه روابط خود در جامعه تصمیم های مهم را اتخاذ کنید. البته ناگفته نماند که شما می توانید این تصمیم ها را به تنهایی اتخاذ کنید و یا می توانید انجام این کار را به وکیل خود که در این کار ماهر و حرفه ای است بسپارید.

وکیل حقوقی چه تعهداتی در برابر موکل خود دارد؟

لازم به ذکر است که وکیل حقوقی مانند مسیح قاسمی  یک سری تعهدات در برابر موکل خود در انجام امور وکالت دارد. شرح حدود اختیارات وکیل مطابق با وکالت نامه ای که با موکل خود امضا می کند در این وکالت نامه قید می شود که نشان دهنده تعهدات وکیل به موکل خود است. تعهدات وکیل یک توافق بین او و موکل است.
وکیل و موکل در زمان عقد وکالت نامه میزان اختیارات و تعهدات وکیل را مشخص می کنند. در این وکالت نامه موکل می تواند تمام اختیارات امور کاری و اجتماعی و خانوادگی خود را به وکیل واگذار کند و در مقابل وکیل حقوقی در اصفهان هم باید تا زمانی که این قرارداد به پایان برسد به طور درست و کامل و اصولی به تعهدات خود در قبال موکل خود متعهد باشد.
در حقیقت باید بدانید که موکل تعیین کننده تعهدات وکیل است و طبق درخواست ها و نیازهای خود می تواند حدود اختیارات وکیل را به طور قانونی مشخص کند. به عنوان مثال یک وکیل متعهد می شود که امور مربوط به موکل خود را فقط در دادگاه انجام دهد. اما یک وکیل دیگر می تواند متعهد شود که تمام امور مربوط به دادگاه و امورات مربوط به شهرداری و غیره را برای موکل خود بر عهده بگیرد

۴ نکته مهم در انتخاب وکیل حقوقی خصوصی

  1. زمانی که شما قصد انتخاب وکیل خصوصی برای خود را دارید قبل از این که این کار را انجام دهید بهتر است که یک سری از نکته های مهم را مورد بررسی قرار دهید که به قرار زیر هستند:
  2. ابتدا باید به حیطه کاری وکیل اهمیت بدهید و وکیل حقوقی در اصفهان را بر این مبنا انتخاب کنید.
  3. کارت وکالت او را به دقت بررسی کنید تا اعتبار کافی را برای انجام امور دادخواهی شما داشته باشد.
  4. نسبت به مهارت وکیل مطمئن شوید تا به این ترتیب به او اجازه بدهید تا به احقاق حقوق شما به طور قانونی اقدام کند.

به طور کلی افزایش آگاهی حقوقی،نکته ای مهم در ایجاد ارتباط موثر بین وکیل حقوقی و موکل است.صاحبان پرونده های حقوقی، چه در جایگاه شاکی و چه در جایگاه خوانده,موظفند جهت بهبود روند مشاورات حقوقی و یافتن زبانی مشترک در علم حقوق, مطالعات دقیق و مستمر در موضوع مربوطه داشته باشند.

معرفی وکیل مسیح قاسمی

اگر به دنبال یک وکیل حقوقی در اصفهان هستید که در این حرفه مهارت کافی داشته باشد وکیل مسیح قاسمی یک گزینه بسیار عالی برای شما به شمار می رود. این وکیل حقوقی در اصفهان کار خود را به صورت کاملاً حرفه ای انجام می دهد. به گونه ای که حتی می توانید تمام اختیارات حقوقی خصوصی خود را به او بسپارید و اطمینان داشته باشید که به خوبی می تواند از حق شما در دادگاه دفاع کند. باید این نکته را به اطلاع شما عزیزان برسانیم که وکیل مسیح قاسمی یک وکیل برجسته در کشور ما است که به دلیل موفقیت هایی که در جلسه های دادگاهی خود کسب کرده است در بین بسیاری از مردم در جامعه ما به خوبی شناخته شده است. به همین دلیل افرادی که به دنبال شناخت یک وکیل حقوقی در اصفهان هستند تا کارها و امور حقوقی شخصی خود را به او بسپارند می توانند این وکیل برجسته و کارکشته را انتخاب کنند و با او به عقد قرارداد و وکالت نامه قانونی برای انجام امور دادخواهی خود بپردازند.در این مقاله به بررسی وظایف مشاور حقوقی چیست ؟ پرداختیم شما هم میهنان عزیز میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت https://masihghasemilawyer.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۹۱۳۱۷۰۵۱۰۰ تماس حاصل فرمایید.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا