کسب و کار

با گرین کارت امریکا به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد

پایگاه خبری توسعه برند، آمریکا یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت است. رفاه اجتماعی و قدرت اقتصادی آمریکا از یک طرف و قدرت و اعتبار پاسپورت این کشور هم ازطرفی دیگر باعث علاقه بسیاری از مهاجرین به آمریکا شده‌است. با دریافت گرین کارت و ویزای آمریکا، افراد می‌توانند به بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر دنیا نیز سفر کنند. در این مطلب قصد داریم راجع‌به گرین کارت آمریکا و اعتبار آن بیشتر صحبت کنیم؛ علاوه‌براین کشورهایی که می‌توان با داشتن گرین کارت آمریکا، به آن‌ها سفر کرد را نام خواهیم برد.

آیا منظور از گرین کارت همان ویزای آمریکا است؟

خیر، ویزا و گرین کارت دو مدرک متفاوت هستند که برای داشتن هرکدام خدمات خاصی به افراد ارائه می‌شود. اگر ویزای کشور آمریکا را داشته باشید، می‌توانید به این کشور سفر کنید و اقامت موقت داشته باشید. به بیان ساده‌تر، ویزای آمریکا برای تفریح و تحصیل در آمریکا و به‌طور‌کلی برای اهداف کوتاه‌مدت کاربرد دارد. این درحالی است که با در دست ‌داشتن ویزای آمریکا، نمی‌توانید از خدمات شهروندی این کشور استفاده کنید.

بحث گرین کارت آمریکا متفاوت از ویزا است. درصورتی‌که بتوانید گرین کارت کشور آمریکا را دریافت کنید، می‌توانید به‌شکل دائم در آمریکا اقامت داشته باشید؛ علاوه‌براین، امکان ورود و خروج از آمریکا برای شما آسان می‌شود. افرادی که گرین کارت کشور آمریکا را دارند، همانند شهروندان آمریکایی از خدمات شهروندی برخوردار هستند. با این توضیح می‌توان فهمید اعتبار و قدرت گرین کارت کشور آمریکا تا چه اندازه از ویزای آمریکا بالاتر است. تنها نکته‌ای که راجع‌به گرین کارت وجود دارد، بحث تمدید مهلت آن است. دارندگان گرین کارت باید هر ده سال یک بار، نسبت‌به تمدید گرین کارت خود اقدام کنند. درصورتی‌که تمایل‌به دریافت گرین کارت آمریکا دارید، می‌توانید به موسسه کارت سبز مراجعه کنید. مجموعه کارت سبز یکی از معتبرترین موسسات حال‌حاضر در ایران است که تمامی خدمات مربوط‌به مهاجرت به کشور آمریکا را برای مشتریان خود ارائه می‌دهد.

گرین کارت امریکا

امکان سفر به کدام کشور‌ها با ویزای آمریکا وجود دارد؟

بسیاری از کشورهای جهان امکان مسافرت با ویزای آمریکا را به‌وجود آورده‌اند. با در دست‌ داشتن مولتی ویزای آمریکا می‌توانید بدون‌نیاز به اخذ ویزای کشور مقصد، به کشورهای مختلفی سفر کنید. در ادامه به کشورهایی اشاره می‌کنیم که با داشتن ویزای آمریکا می‌توانید به این مقاصد سفر کنید. درصورت اخذ مولتی ویزای کشور آمریکا می‌توانید به کشور‌هایی نظیر صربستان، آلبانی، عربستان، بوسنی و هرزگوین، بلیز، مکزیک، پاناما، کاستاریکا، آنگویلا، برمودا، آنتیگوا، بریتیش، گرجستان، مونته‌نگرو، قطر و مقدونیه شمالی، ازجمله کشورهایی هستند که می‌توانید به آن‌ها سفر کنید.

با گرین کارت آمریکا می‌توان به چه کشورهایی سفر کرد؟

اگر گرین کارت ایالات متحده آمریکا را در دست داشته باشید، می‌توانید به تعداد کشورهای بیشتری سفر کنید. امکان سفر به ۱۷۰ کشور مختلف در دنیا با داشتن گرین کارت کشور آمریکا میسر است. هرچند نمی‌توان با داشتن گرین کارت کشور آمریکا به تمامی نقاط جهان سفر کرد، اما جالب است بدانید برخی از کشورها خدمات مسافرتی خود را فقط به شهروندان آمریکایی ارائه می‌دهند. درواقع در این‌گونه کشورها، خدمات مسافرتی براساس ملیت مسافران و پاسپورت آن‌ها ارائه می‌شود. جزیره‌های آروبا و کوراسائو (Aruba – Curaçao)، کانادا، کاستاریکا، پرو، گرجستان، مکزیک، سنگاپور، کشورهای حوزه بالکان، جزایر ویرجین، جامائیکا و… ازجمله کشورهایی هستند که امکان سفر به این مقاصد با در دست‌ داشتن گرین کارت آمریکا امکان‌پذیر است.

قوانین مهم برای سفر با گرین کارت کشور آمریکا

  • هرچند سفر با گرین کارت کشور آمریکا امکان‌پذیر است، اما باید قوانینی در این زمینه رعایت شود. توجه داشته باشید که داشتن گرین کارت باعث نمی‌شود فرد تبدیل به شهروند آمریکایی شود. افرادی که گرین کارت دارند، مهاجرانی هستند که دولت آمریکا به آن‌ها اجازه اقامت طولانی‌مدت را داده‌است؛ بنابراین درزمان سفر با گرین کارت، افراد باید به قوانین کشور مقصد در این‌خصوص پایبند باشند.

  • نکته مهم دیگر راجع‌به گرین کارت، مدت تمدید اعتبار آن است. برای تمدید اعتبار، افراد باید هر ده سال یک بار آن را تمدید کنند.

  • یکی‌دیگر از نکات مهم راجع‌به سفر با گرین کارت آمریکا، مدت اقامت شما در کشور مقصد است. درصورتی‌که بیشتر از ۶ ماه در کشوری اقامت داشته باشید، در روند تمدید گرین کارت دچار مشکل خواهید شد؛ بنابراین اگر قصد سفر با گرین کارت و ویزای آمریکا را دارید، نباید سفر طولانی‌مدتی داشته باشید. درصورت سفر طولانی‌مدت (بیشتر از ۶ ماه)، اداره مهاجرت این تصور را خواهد داشت که شما قصد لغو اقامت خود را در امریکا دارید. درصورتی‌که قصد دریافت گرین کارت را دارید و یا با قوانین مخصوص ‌به آن آشنا نیستید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه کارت سبز در ارتباط باشید. در این مجموعه تمامی خدمات مهاجرت ‌به آمریکا برای افراد ارائه می‌شود.

نکات مهم برای سفر‌های طولانی‌مدت با گرین کارت

همان‌طور که گفتیم، درصورت سفر با گرین کارت آمریکا، بهتر است سفر شما بیشتر از ۶ ماه طول نکشد. درادامه قوانینی را برای سفرهای طولانی‌مدت با گرین کارت ذکر می‌کنیم.

  • اگر قصد سفر به خارج از آمریکا را دارید، اما سفر شما بیشتر از یک سال طول می‌کشد، باید فرم l-131 را پر کنید. با پر کردن این فرم، پذیرش افراد به آمریکا آسان‌تر خواهد شد؛ هرچند حکمی تضمینی برای بازگشت محسوب نمی‌شود.

  • اگر قصد سفر به‌مدت دو سال یا حتی بیشتر را دارید، باید بدانید که امکان بازگشت با گرین کارت برای شما دیگر وجود نخواهد داشت. برای برگشت به آمریکا باید درخواست ویزای مقیمان را ارائه دهید. اگر این سفر طولانی‌مدت به مقصد ایران بوده و اکنون قصد درخواست ویزای مقیمان را دارید، باید به کشورهای همسایه برای ارائه درخواست مراجعه کنید، زیرا کشور آمریکا در ایران سفارت‌خانه ندارد.

  • توجه داشته باشید که درصورت سفر با گرین کارت آمریکا، اجازه اقامت شما در هر کشوری متفاوت خواهد بود؛ برای مثال در سنگاپور تنها ۴ روز اجازه اقامت دارید. در برخی از کشورهای اروپایی تا ۳ ماه می‌توانید با گرین کارت کشور آمریکا اقامت داشته باشید. کمترین زمان اقامت هم متعلق به کشور انگلستان است. با در دست‌ داشتن گرین کارت کشور آمریکا صرفا می‌توانید ۲۴ ساعت در انگلستان اقامت داشته باشید.

گرین کارت امریکا

کلام آخر

اگر به‌دنبال اخذ گرین کارت کشور آمریکا هستید، باید قوانین مربوط‌به آن را به‌خوبی بدانید. در این مطلب راجع‌به سفر با گرین کارت ایالات متحده صحبت کردیم. درخصوص سفر با گرین کارت کشور آمریکا قوانین مهمی وجود دارد که در این مطلب ذکر شد. برای اخذ گرین کارت کشور آمریکا یا بررسی قوانین مربوط‌به آن می‌توانید به موسسه کارت سبز مراجعه کنید. در این مجموعه تمامی خدمات مربوط‌به مهاجرت و اخذ گرین کارت آمریکا ارائه می‌شود.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا