کسب و کار

ثبت شرکت در عمان در سال ۲۰۲۳ چه تغییراتی خواهد داشت؟

پایگاه خبری توسعه برند، ساختار قانونی مناسب در کشور عمان، به شما این توانایی را می‌دهد که با ثبت شرکت در عمان بتوانید کسب و کار خود را در سطح جهانی اداره کنید. همچنین موقعیت استراتژیک، اقتصاد روبه‌رشد و فضای ارتباطی مناسب کشور عمان با دیگر کشورها؛ به شما این امکان را می‌دهد که پس از ثبت شرکت در عمان، با خیال راحت به تجارت بین‌المللی فکر کنید و برای رسیدن به اهداف تجاری خود در کشور باثباتی مانند عمان برنامه‌ریزی و تلاش کنید.

در این مطلب قصد داریم تا محتوای جامعی را در ارتباط با چرایی ثبت شرکت در عمان به همراه توضیح انواع ثبت شرکت، هزینه‌ها و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور عمان و در نهایت روش اخذ اقامت کشور عمان از طریق ثبت شرکت را برای شما ارائه دهیم.

انواع ثبت شرکت در عمان

شرکت‌هایی که می‌توانید در عمان ثبت کنید باید یکی از انواع تعریف‌شده در وزارت تجارت و صنعت سلطنت عمان باشد. در ادامه لیست انواع ثبت شرکت در کشور عمان را برای شما آورده‌ایم:

 • شرکت مشارکت محدود (General partnership)
 • شرکت با مسئولیت محدود (Limited partnership)
 • شرکت سهامی عام (Limited liability company)
 • شرکت سهامی (Joint Stock Company)
 • هولدینگ (Holding Companies)
 • شعبه شرکت‌های خارجی (Branch Office)
 • شرکت نمایندگی (Representative Companies)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مشترک (Joint Venture)

بصورت کلی ثبت شرکت سهامی عام (LLC) در عمان تقاضای بیشتری دارد. از طرفی با توجه به مزایا و حمایت‌هایی که این نوع از ثبت شرکت در عمان برای سرمایه‌گذاران خارجی به همراه دارد، اکثریت سرمایه‌گذاران نیز تمایل به ثبت شرکت‌هایی به شکل سهامی عام دارند. در ادامه قصد داریم در مورد شرکت‌های سهامی عام در عمان بیشتر برای شما توضیح دهیم.

مجوز ثبت شرکت سهامی عام در عمان به ۵ سطح طبقه‌بندی می‌شود:

 • درجه ممتاز (Excellent Grade)
 • درجه ۱ (First Grade)
 • درجه ۲ (Second Grade)
 • درجه ۳ (Third Grade)
 • درجه ۴ (Fourth Grade)

نکته قابل توجه این است که سرمایه‌گذاران خارجی برای ثبت و راه‌اندازی شرکت در عمان باید مجوز درجه ممتاز و یا درجه ۱ را داشته باشند.

هزینه ثبت شرکت در عمان چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در عمان بستگی به نوع مجوز و همچنین نوع کسب‌وکار شما دارد. به‌شکل خلاصه و در حالت ساده می‌توان گفت که برای ۱ متقاضی با تنها ۱۵۰۰ ریال شما می‌توانید یک شرکت را با مدارک کامل ثبت کنید و علاوه بر آن کارت اقامت عمان را دریافت کرده و حساب بانکی و دسته چک نیز داشته باشید. در این حالت به ازای هر شریک جدید تنها نیاز دارید ۱۷۰ ریال بیشتر هزینه کنید.
همچنین حداکثر با ۴۰۰۰ ریال شما می‌توانید یک شرکت را با مدارک کامل ثبت کرده و کارت اقامت عمان را برای خانواده خود بصورت کامل به همراه فرزندان زیر ۲۱ سال دریافت کنید.

“پس برای ثبت شرکت در عمان؛ برخلاف چیزی که اکثر شرکت‌های ثبتی اعلام می‌کنند، شما نیازی به پرداخت هزینه زیادی ندارید. تنها با ۱۵۰۰ ریال شما می‌توانید به‌صورت کامل یک شرکت را در عمان ثبت کرده و همراه آن کارت اقامت عمان را به صورت رایگان اخذ نمایید. ضمنا توجه کنید که بعد از ثبت شرکت در عمان شما دارای حساب بانکی و دسته چک نیز خواهید بود.”

برای ثبت شرکت در عمان به چه مدارکی نیاز داریم؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان و انجام فعالیت‌های تجاری شما بستگی به نوع شرکتی دارد که شما در حال تأسیس آن هستید. برای ثبت یک شرکت در عمان بصورت معمول شما کافی است تنها موارد زیر را برای هر نفر ارائه کنید تا مشاوران گروه آمیس در عمان، شرکت شما را به ثبت برسانند:

 • اسکن پاسپورت جدید (که بیش از ۶ ماه اعتبار داشته باشد)
 • عکس پرسنلی جدید
 • وکالتنامه جهت ثبت شرکت در صورت عدم حضور متقاضی

مراحل ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در کشور عمان بسیار ساده و سریع است. بعد از اینکه مدارک فوق را جمع‌آوری کردید، می توانید شرکت خود را در چند ساعت ثبت کنید. در زیر اصلی‌ترین مراحل ثبت شرکت عمان را برای شما آورده‌ایم:

 • جمع آوری مدارک و اسناد مورد نیاز
 • تشکیل پرونده و تعیین نام تجاری
 • ارسال مدارک جهت بررسی و ثبت آنها در اتاق صنعت و تجارت عمان (OCCI) و وزارت تجارت و صنعت عمان (MOCI)
 • اجاره یا خریداری محل کار (دفتر/کارگاه/کارخانه) و اخذ مجوزهای موردنیاز از شهرداری
 • اخذ کارت اقامت عمان
 • افتتاح حساب بانکی و دریافت دسته چک

اطلاعات بیشتر را می توانید در وبسایت وزارت تجارت و صنعت عمان پیدا کنید. همچنین می توانید با مشاورین گروه آمیس در عمان در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

مزایا و معایب ثبت شرکت در عمان چیست؟

مزایای ثبت شرکت در عمان بسیار زیاد است. اول، شما می توانید از معافیت‌های مالیاتی و هزینه‌های کاهش‌یافته که می تواند برای کارآفرینان جدید بسیار جذاب باشد، بهره مند شوید. دوم، شما می توانید از شبکه‌های تجاری قدرتمندی که کشور عمان برای آن شناخته شده است، استفاده کنید.

ثبت شرکت در عماندلایل ثبت شرکت در کشور عمان

همانطور که می‌دانید از کشور عمان به عنوان سوییس خاورمیانه یاد می‌شود. این کشور شرایط اقتصادی روبه‌رشد و روابط سیاسی و تجاری خوبی با کشورهای دیگر بخصوص کشورهای همسایه دارد. همین موضوعات باعث می‌شوند تا ثبت شرکت در کشور عمان یکی از اهداف و مقاصد جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد.

“ثبت شرکت در عمان؛ به شما امکان این را می‌دهد که در کشوری با ثبات اقتصادی در کنار برخورداری از معافیت‌های مالیاتی، تسهیلات بانکی و حمایت‌های دولت عمان به راحتی به رشد تجارت خود فکر کنید. همچنین با ثبت شرکت در عمان شما امکان اخذ اقامت کشور عمان را به همراه ایجاد حساب بانکی و دریافت دسته چک بدست می‌آورید که این کار شما را برای تبادلات مالی و همچنین توسعه روابط تجاری یا صادرات و واردات با کشورهای همسایه آسان خواهد کرد.”

ثبت شرکت در عمان بصورت غیرحضوری امکان‌پذیر است؟

بله، شما می‌توانید با ارائه وکالتنامه به وکیل یا هر شخص دیگری کارهای ثبت شرکت خود را در عمان انجام دهید. موضوعی که نیاز است بدانید این است که در صورتی که مایل به ثبت شرکت غیرحضوری در عمان هستید، تنها ۷۰% از سود تجارت به شما تعلق خواهد گرفت. ۳۰% باقیمانده به طرف عمانی مورد توافق شما تعلق می‌گیرد. این جزو قوانین تجارت و ثبت شرکت در عمان است و عمل به آن الزامی است.

شرایط اخذ اقامت عمان، ویزای همراه و صدور جاب آفر

اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت در عمان امکان‌پذیر است. درواقع بعد از اتمام مراحل اداری ثبت شرکت در عمان، به سهامدار یا سهامداران شرکت کارت اقامت یکساله (ID Card) داده می‌شود. همچنین در شرایطی شما می‌توانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه و اقامت عمان را اخذ نمایید.

با توجه به موارد مطرح‌شده در این مقاله، می‌توان نتیجه گرفت که ثبت شرکت در عمان و مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت انتخاب مناسبی است. رشد سرمایه‌گذاری در عمان به‌خصوص در سال‌های اخیر از طرف دیگر کشورهای عربی و اروپایی نیز نشان می‌دهد که عمان مکان خوبی برای ثبت شرکت و ایجاد کسب‌و‌کار است. دولت عمان همواره تلاش می‌کند تسهیلات مفیدی برای تجار و صاحبان کسب‌و‌کار در نظر بگیرد. این موضوع به همراه امکان اخذ اقامت کشور عمان بصورت رایگان و داشتن برخی معافیت‌های مالیاتی، مهم‌ترین دلایل افزایش متقاضیان ثبت شرکت در کشور عمان است.

برگرفته از مقالات گروه آمیس (https://amisgroup.pro)

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا