کسب و کار

مزایا و شرایط تحصیل در استرالیا چیست؟

پایگاه خبری توسعه برند، استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. از مهم‌ترین ویژگی‌های تحصیل در این کشور می‌توان به انگلیسی‌زبان بودن، وجود معتبرترین و برترین دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی QS، داشتن ویزاهای گوناگون و پذیرش مدرک دولینگو اشاره کرد. استرالیا سالانه پذیرای بیش از ۶۰/۰۰۰ دانشجو، از تمام جهان، برای ادامه تحصیل است. خبر خوب اینکه دانشجویان دانشگاه‌های امیرکبیر، تهران و دانشگاه‌های معتبر می‌توانند بورسیه فولد‌ فاند این کشور را دریافت کنند؛ و اینکه برای تحصیل در رشته‌های پرطرفدار پزشکی، پرستاری، دندان‌پزشکی، حسابداری، معماری و … این کشور جزو بهترین گزینه‌ها شمرده می‌شود…

مزایای تحصیل در استرالیا

در تمام دنیا، سیستم آموزشی استرالیا از شهرت مخصوصی بهره‌مند‌است. در میان همه‌ی کشورهای دنیا، استرالیا یکی از بالاترین نرخ‌های افراد با تحصیلات دانشگاهی را دارد. این کشور با بیش از ۱۱۰۰ موسسه آموزشی و ۲۲۰۰۰ رشته تحصیلی، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های تحصیلی را به دانش‎آموزان و دانشجویان بین‌المللی عرضه می‌دهد. ۲۵ دانشگاه از دانشگاه‌های استرالیا در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. ازاین‌بین، ۷ دانشگاه در بین ۱۲۰ دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه ملی استرالیا در رده ۲۱ جهان، دانشگاه ملبورن در رده ۴۱ و دانشگاه سیدنی در جایگاه ۴۰ جهان قرار دارند.

جدا از این، در استرالیا با افراد و فرهنگ‌هایی از تمام دنیا روبه‌رو خواهید شد. حدوداً نیمی از جمعیت استرالیا یا در خارج از این کشور متولدشده‌اند و یا حداقل یکی از والدین آن‌ها خارج از استرالیا متولدشده است و به بیش از ۲۶۰ زبان گوناگون در استرالیا صحبت می‌شود. تحصیل در چنین فضای متنوعی قطعاً یک مزیت شمرده می‌شود. در استرالیا، در کنار شهرهای مدرن و آخرین فنّاوری‌های روز دنیا، شما می‌توانید از طبیعت و حیات‌وحش منحصربه‌فرد و سواحل بی‌نظیر نیز برخوردارید.

در حال حاضر، در بین کشورهای انگلیسی‌زبان، استرالیا سومین کشور محبوب برای مهاجرت تحصیلی است و به خاطر سیستم آموزشی شناخته‌شده‌اش در تمام دنیا، فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور، پس از پایان تحصیلات به‌سادگی و به‌سرعت می‌توانند در هر کشوری مشغول به کار شوند.

شرایط تحصیل در استرالیا

همان‌طور که می‌دانید هر موسسه آموزشی برای اعطای پذیرش به متقاضیان قوانین و شرایط خاص خودش را دارد؛ اما در زیر به شرایط کلی که برای اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی استرالیا برای مقاطع گوناگون نیاز است می‌پردازیم:

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا: برای مقطع کارشناسی، باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. البته بیشتر دانشگاه‌ها با مدرک دیپلم ایران هم اجازه ورود مستقیم شما به دانشگاه را نخواهند داد، بلکه از شما می‌خواهند در ابتدا دوره فاندیشن که تقریباً معادل پیش‌دانشگاهی ما است را بگذرانید. برای اپلای در این مقطع از شما مدرک زبان خواسته می‌شود (معمولاً آیلتس ۵.۵).

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا: برای ورود به این مقطع باید مدرک کارشناسی خود را گرفته باشید و رشته تحصیلی شما در مقطع کارشناسی باید با رشته‌ای که قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد برای آن اپلای کنید مرتبط باشد. بیشتر رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد به آیلتس ۶.۵ نیاز دارند.

تحصیل در مقطع دکترا PHD در استرالیا: همان‌طور که در بخش ویزای استرالیا نیز اشاره شد، برای این مقطع باید بورسیه داشته باشید. برای دریافت بورسیه چند نکته خیلی حائز اهمیت هستند.

اول اینکه باید ددلاین اپلیکیشن ها را مدنظر داشته باشید. خیلی از دانشگاه‌ها در یک سال تحصیلی فقط یک‌بار برای بورسیه اپلیکیشن می‌پذیرند و اگر مهلتی که دانشگاه برای ارسال مدارک و سابمیت کردن اپلیکیشن مشخص کرده بگذرد، ممکن است مجبور شوید یک سال دیگر صبر کنید.

دوم اینکه برای درخواست بورسیه به مقاله نیاز دارید. این‌که به چه تعداد مقاله احتیاج است و مقالات باید چه شرایطی داشته باشند را کارشناسان ما برای شما توضیح خواهند داد.

و اینکه نمره زبان شما باید کامل باشد. معمولاً برای درخواست بورسیه نمره آیلتس ۶.۵ کافی است.

۷۰ درصد اعتبارات رقابتی در سطح ملی وارد دانشگاه UWA می‌شود.

شرایط سنی تحصیل در استرالیا

در مورد شرایط سنی نمی‌توان بازه مشخص و قطعی مشخص کرد. در حقیقت خود دانشگاه‌ها محدودیت سنی برای اعطای پذیرش در نظر نمی‌گیرند، اما ازآنجایی‌که در هنگام ارزیابی پرونده هر فرد، ریسک ویزای آن شخص نیز توسط آفیسر دانشگاه در نظر گرفته می‌شود، اگر سن شما برای تحصیل در مقطعی بیش‌ازاندازه بالا باشد ممکن است دانشگاه از اعطای پذیرش خودداری نماید.

البته محدودیت سنی در مورد مقطع دکترا خیلی کمتر است که بازهم شرایط فردی هر شخص در این زمینه خیلی تأثیرگذار است.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

یکی از اصلی‌ترین شرایط تحصیل در استرالیا اخذ ویزای تحصیلی در استرالیا است. به‌طورکلی دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی ملزم به دریافت ویزای تحصیلی معتبر هستند تا به‌صورت قانونی بتوانند در استرالیا اقامت داشته باشند.

متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی استرالیا در ابتدا باید دانشگاه موردنظر را انتخاب کنند و تأییدیه پذیرش دانشگاه (COE) مقدمه بر دریافت ویزای تحصیلی است. پس از ثبت‌نام در دوره تحصیلی تمام‌وقت، می‌توانید برای ویزای ساب کلاس ۵۰۰ درخواست دهند. درصورتی‌که در مورد انتخاب دانشگاه مردد هستید معرفی دانشگاه‌های استرالیا را مطالعه کنید.

با ویزای دانشجویی (Subclass 500)، دارنده ویزا می‌تواند:

در یک دوره تحصیلی واجد شرایط شرکت کند.

اعضای خانواده را به استرالیا بیاورد.

امکان سفر به کشور خود و بازگشت.

در طول دوره هر دو هفته تا ۴۰ ساعت کار کند.

مدت‌زمان ویزا پنج سال است، می‌توان برای تمدید درخواست داد.

مراحل درخواست برای ویزای تحصیل در استرالیا

برای درخواست ویزای ساب کلاس ۵۰۰ و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل باید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: پیش از ارسال درخواست خود، باید تمام مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید.

مرحله ۲: مدارکی که باید عرضه شود، گواهی هویت، شخصیت شما است که ثابت می‌کند شرایط ویزا را برآورده کرده‌اید.

مرحله ۳: درخواست ویزا به‌صورت آنلاین.

مرحله ۴: از وضعیت درخواست ویزای خود مطلع خواهید شد.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق تحصیل در استرالیا

درخواست ویزای تحصیلی استرالیا شما باید دارای مدارک زیر باشد.

پاسپورت به‌صورت اصل و کپی

گواهی الکترونیکی تأیید ثبت‌نام (eCoE).

بیانیه ورود موقت واقعی (GTE).

تمکن مالی مبنی بر تأمین هزینه تحصیل (بلیط هواپیما برگشت، هزینه تحصیل و مبلغ ۱۸۶۱۰ دلار استرالیا در سال)

نتایج آزمون زبان انگلیسی

بیمه درمانی تأییدشده برای شخص (و خانواده در صورت همراهی)

تأیید سو پیشینه

هزینه تحصیل در استرالیا ۲۰۲۰

استرالیا یکی از بهترین مقاصد زندگی و تحصیل در میان دانشجویان بین‌المللی است. این کشور زیبا دانشجویان را به خود جذب می‌کند زیرا:

  • سطح زندگی پیشرفته است.
  • هزاران کمک‌هزینهٔ تحصیلی در دسترس است.
  • یکی از بهترین سیستم‌های آموزش عالی در جهان را دارد.
  • شهرهای استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی امن و ایدئال هستند.
  • دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی فرصت‌های شغلی بی‌شماری دارند.

اگرچه در استرالیا میانگین هزینه‌های زندگی نسبت به بقیه‌ی کشورها بیشتر است، اما این کشور موفق شده است در سال ۲۰۱۹ رکورد تعداد دانشجویان بین‌المللی بیش از ۷۰۰۰۰۰ نفر را کسب کند. استرالیا در حال تعیین استانداردهای بین‌المللی برای تعالی در آموزش است. سیستم آموزش استرالیا شامل مؤسسات آموزشی پیشرو در جهان، امکانات آموزش عالی و سخنرانان برجسته و خدمات پشتیبانی دانشجویی است.

برای تحصیل در استرالیا و آشنایی با دانشگاه‌ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. مشاوران مجرب ما در ویزاپیک می‌توانند در این مورد شمارا همراهی کنند.

منبع این مطلب

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا