برندهای خارجی

رونمایی برند ولوو از محصول جدیدش

پایگاه خبری توسعه برند، شرکت خودروسازی ولوو به‌تازگی و برای نخستین‌بار در جهان یک سیستم رادار داخلی برای خودروها ابداع کرده است که وجود سرنشین در خودرو پس از قفل شدن درِ آن را ردیابی می‌کند.
این سیستم قرار است در خودروی SUV برقی EX به کار گرفته شود و برای رصد کابین و بدنه وسیله نقلیه طراحی شده است. با کمک این فناوری از قفل شدن خودرو هنگام حضور سرنشین در آن جلوگیری می‌شود.

کاربرد چنین سیستمی مربوط به مواقعی است که در یک روز گرم حیوانات اهلی یا کودکان ممکن است داخل خودرو بمانند و در روی آنها قفل شود. در این وضعیت اگر خودرو تشخیص دهد سرنشینی داخل آن است، هشداری صادر می‌کند. از سوی دیگر قابلیت کنترل وضع هوای داخل خودرو را می‌توان طوری تنظیم کرد تا اگر حضور سرنشینی در وسیله نقلیه ردیابی شد، ریسک حمله قلبی کاهش یابد. هرچند فراموش کردن کودک یا حیوان اهلی داخل خودرو عجیب به نظر می‌رسد اما ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. ولوو در بیانیه خود به آماری از آمریکا اشاره می‌کند که از سال ۱۹۹۸ میلادی تاکنون بیش از ۹۰۰ کودک به دلیل گرمای زیاد ناشی از جاماندگی داخل خودرو جان باخته‌اند. ولوو برای اجرای این سیستم در خودروی EX از چند رادار استفاده می‌کند که در مکان‌های مختلف ازجمله کنسول جلویی خودرو، لامپ‌های سقفی و در بدنه آن به کار می‌روند و می‌توانند حرکاتی حتی کمتر از میلیمتر را ردیابی کنند. اطلاعات بیشتری درباره عملکرد سیستم رادار داخل خودرو وجود ندارد.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا