برندهای ایرانی

استقبال چشمگیر مردم ونزوئلا از محصولات برند سایپا

پایگاه خبری توسعه برند، مردم ونزوئلا که مدتی است در شرایط سخت ناشی از تحریم بین‌المللی، فشارهای اقتصادی و تورم شدید قرار دارند، استقبال چشمگیری از نمایشگاه فناوران و صنعتگران ایرانی به‌ویژه خودروهای گروه سایپا نشان دادند؛ به طوری که در مدت ۶ روز نمایشگاه بیش از ۵هزار نفر برای پیش‌خرید خودروهای کوییک و ساینا ثبت‌نام کردند.

بر اساس این گزارش، تغییرات مثبت اخیر در نظام اقتصادی این کشور از جمله کنترل تورم افسارگسیخته، افزایش نسبی قدرت خرید طبقه متوسط و همچنین ضرورت نوسازی ناوگان فرسوده خودرویی ونزوئلا استقبال خوب از محصولات اقتصادی سایپا را رقم زده است. علاوه بر این، سابقه حضور گروه سایپا در بازار ونزوئلا که به چندین سال پیش و قبل از بحران شدید اقتصادی در این کشور بر‌می‌گردد بی‌تاثیر در این استقبال خوب نبوده؛ چراکه سایپا توانسته بیش از ۱۱هزار دستگاه از محصولات خود را در این بازار با قیمتی بالاتر از بازار داخل به فروش برساند و بازخورد خوبی در بازار و مشتریان ایجاد کند.

در نمایشگاه اخیر، حضور نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا در دو شب متوالی در غرفه سایپا و معرفی محصولات این شرکت و تشویق و ترغیب مخاطبان به استفاده از این محصولات توسط او، نشانگر تمایل شدید بخش دولتی این کشور به برآورده ساختن تقاضای انباشته‌شده سال‌های پیشین بازار خودرو و بهبود وضعیت ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی از طریق همکاری با گروه خودروسازی سایپاست که می‌تواند منجر به ایجاد یک پیمان راهبردی بلندمدت صنعتی میان دو کشور ایران و ونزوئلا شود. شایان ذکر است گروه خودروسازی سایپا در توافق‌نامه اخیر با وزارت حمل‌و‌نقل ونزوئلا در فاز نخست همکاری‌های مشترک، صادرات بیش از ۱۰هزار دستگاه خودرو در دو سطح خودروی کامل (CBU) و قطعات منفصله (SKD) را در برنامه دارد. این نمایشگاه با حضور حدود ۸۰ شرکت دانش‌بنیان و خودروسازان ایرانی با همکاری و هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری ایران، از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ شهریورماه به منظور ارائه و انتقال فناوری‌های خود در نمایشگاه اختصاصی ایران در ونزوئلا برگزار شد.

منبع: سایپانیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا