کسب و کار

استفاده از سنگ بادبر در نمای ساختمان

پایگاه خبری توسعه برند، سنگ بادبر برای ساخت و آماده سازی نمای ساختمان های امروزی کاربردهای گسترده ای دارد. این سنگ ها در طرح ها و رنگ های مختلفی ارائه می شوند و از ویژگی های مهمی برخوردار هستند. هر یک از این سنگ ها از با ابعاد استانداردی تولید می شوند. این سنگ ها در نهایت زیبایی در نمای داخلی و خارجی ساختمان های امروزی به کار می روند. شما می توانید، سبک های طراحی مختلفی با استفاده از این سنگ نماها ایجاد کنید.

مزایای استفاده از سنگ نما بادبر

سنگ نمای بادبر مزیت های قابل توجهی در محیط ساختمان به وجود می آورد. به همین خاطر به میزان قابل توجهی در ساختمان های امروزی به کار برده می شوند. برخی از مزایای استفاده از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

 1. بافت زیبای این سنگ ها ظاهر و نمای ساختمان شما را زیباتر جلوه می دهد. ایجاد نماهای شیک و مدرن ساختمانی با استفاده از این سنگ ها به سهولت انجام می گیرد.
 2. ابعاد این سنگ ها استاندارد است و به همین خاطر نیز استفاده از آن ها با محدودیتی رو به رو نمی شود.
 3. برای نصب آن ها نیازی به اسکوپ نخواهید داشت و این مسئله سبب سهولت در نصب آن ها می شود.
 4. حالات بند کشی این سنگ های ساختمانی سبب زیباتر شدن نمای ساختمان های امروزی می شود.
 5. رنگ های متنوع و زیبای این سازه های ساختمانی نیز از مهمترین مزایای استفاده از آن ها در محیط به شمار می رود.
 6. رنگ این سنگ ها بسیار طبیعی است و به همین خاطر انتخاب در میان آن ها بسیار ساده تر است.
 7. استفاده از مواد نانو بر این سنگ ها میسر است که سبب افزایش طول عمر و ماندگاری این محصولات می شود. به این ترتیب کیفیت و زیبایی نمای ساختمان شما در طول سال های متمادی حفظ خواهد شد.
 8. قیمت و هزینه خرید این سنگ ها نیز بسیار به صرفه است و به همین خاطر در بودجه خرید مصالح صرفه جویی می کنند.

دسته بندی های سنگ های ساختمانی

سنگ بادبر نمای ساختمان در مدل ها و دسته بندی های مختلفی تولید می شود. این سنگ ها بر اساس فراوری ساخت، طراحی و رنگ نیز دسته بندی می شوند و هر یک در مدل های متنوعی ارائه می شوند. نوع و مدل این سنگ ها بر اساس معدن سنگی که از آن برداشت می شوند نیز تغییر می کند. برخی از مهمترین دسته بندی های این سنگ های ساختمانی به شرح زیر هستند:

 • سنگ های نیم تراش و سر تراش: سنگ بادبر نیم تراش و سر تراش یکی از پرکاربردترین ها است. این سنگ ها از ۴ طرف تراشیده می شوند ولی پشت آن ها تراش داده نمی شود.
 • بادبر تمام تراش: این سنگ های تراش با تراشیده شدن سطح پشتی سنگ تولید و آماده می شوند.
 • سنگ های اندازه بادبر: این سنگ ها در ابعاد و اندازه های معینی تولید می شوند و هر یک از ضخامت به خصوصی برخوردار هستند.

سنگ بادبرویژگی های مهم سنگ های بادبر

سنگ نمای بادبر با ویژگی های مهمی تولید و ارائه می شوند. نصب آن ها در هر محیطی بر اساس ویژگی های مهم این سازه ها انجام می گیرد. برخی از ویژگی های این محصولات را در زیر مشاهده می کنید:

 • این سنگ ها مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر هر عامل آسیب زایی استحکام خود را حفظ می کنند.
 • انواع آن ها در برابر فرسایش نیز مقاومت دارند.
 • این سنگ ها بدون محدودیت در محیط ساختمان به کار برده می شوند. نصب آن ها برای دکوراسیون داخلی نیز میسر است.
 • ضخامت هر یک از این سنگ ها با هم متفاوت است و این مسئله تنوع وسیعی در میان این محصولات به وجود می آورد.
 • سطح آن ها بدون ساب تولید می شود. به همین خاطر شکل ظاهری آن ها محفوظ باقی می ماند.
 • مقاومت فشاری این مصالح نیز بسیار بالا است و به همین خاطر کیفیت بالایی دارند.

کاربردهای سنگ های بادبر

سنگ بادبر نمای ساختمان تنها محدود به نماسازی نمی شود. هر یک از آن ها کاربردهای بی شماری در محیط ساختمان دارند. استفاده از آن ها در مکان های پر تردد بسیار رایج است. انواع آن ها استحکام بالایی در این محیط ها دارند و به سادگی آسیب نمی بینند. استفاده از آن ها به عنوان سنگ پله نیز بسیار رایج است. تونل سازی با استفاده از این سنگ ها بسیار رایج است. استفاده از آن ها برای پل سازی و جدول سازی نیز بسیار متداول است و میزان مصارف آن ها را در عرصه های ساختمان سازی به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

ضخامت مناسب این سنگ ها امکان استفاده از آن ها را برای رمپ پارکینگ نیز فراهم می کند. شما می توانید تزیینات داخلی ساختمان خود را نیز با استفاده از سنگ بادبر اجرا کرده و دیوارهای دکوراتیو و شیک دکوراسیون داخلی را با استفاده از آن ها طراحی کنید.

دکوراسیون داخلی با بادبر

سنگ نمای بادبر به جز نمای خارجی ساختمان در بخش های داخلی ساختمان نیز کارایی خواهد داشت. این سنگ ها در اطراف شومینه به کار رفته و برای دیزاین این قسمت مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب زیبایی این سازه ها به حد مطلوب می رسد. استفاده از آن ها در محیط اتاق خواب نیز بسیار متداول است. هر یک از آن ها فضای اتاق خواب خانم ها و آقایان را به زیبایی می آرایند. استفاده از آن ها برای نماسازی داخل ساختمان در بخش پذیرایی و اتاق میهمان نیز بسیار رایج است.

طرح های متنوع این سنگ ها برای ایجاد نماسازی داخلی و خارجی بسیار مناسب هستند. انواع طرح های چوب، مدل های پازلی و حصیری این محصولات در بازارهای فروش مصالح ساختمانی ارائه می شوند. این سنگ ها در کنار مزایای بی شمار، گاها محدودیت هایی نیز در این عرصه به وجود می آورند. وزن آن ها کمی سنگین است و به همین خاطر جا به جایی آن ها در محیط کمی دشوار خواهد بود. نظافت آن ها نیز کمی دشوارتر از سایر مصالح ساختمانی است. سطح آن ها ناهموار بوده و به سادگی شست و شو نمی شوند. با این حال قیمت به صرفه این تجهیزات همواره سبب افزایش مصارف آن ها می شود.

سنگ بادبربهترین سنگ های بادبر

انواع سنگ های بادبر در مدل های متنوعی تولید و ارائه می شوند و از منابع و معدن متعدد کشور ما به دست می آیند. برخی از دسته بندی های این سنگ ها به شرح زیر هستند:

 1. سنگ های بادبر مدل لاشتر
 2. سنگ های بادبر نجف
 3. سنگ صلصالی بادبر
 4. سنگ چینی بادبر مانند انواع سنگ های لایبید
 5. سنگ های سمیرم سفید
 6. بادبر سفید جوشقان

جمع بندی

سنگ بادبر نمای ساختمان از زیبایی قابل توجهی برخوردار است و در بخش های مختلفی از محیط به کار برده می شود. در این گزارش با دسته بندی های مختلف این سنگ ها بیشتر آشنا شدیم و ویژگی های هر یک را برای نماسازی در ساختمان های امروزی بررسی کردیم. این سنگ ها با نازلترین قیمت ها در دسترس مشتریان قرار می گیرند. برای خرید هر یک از آن ها باید به تنوع وسیع این محصولات دقت داشته باشید و در میان آن ها بهترین ها را انتخاب کنید.

منبع اصلی این گزارش وب سایت کارخانه آسیا سنگ در شیراز https://asiastone-factory.com/ می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این وب سایت مراجعه نمایید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا