کسب و کار

انواع ماسک ورقه ای و خواص آن

پایگاه خبری توسعه برند، ماسک های ورقه ای با انواع ماسک های ساده تفاوت هایی دارند. یکی از تفاوت های اصلی این ماسک ها با ماسک های ساده این است که عموما در ماسک های ورقه ای از محتویات سرم ها استفاده می شود. به طور معمول جنس ورقه های انواع ماسک ورقه ای از پنبه و یا جنس شبه پنبه است و این متریال به موادی مانند سرم آغشته می باشد. یکی از مزیت های این انواع ماسک این است که نیازی به تمیز کاری نخواهند داشت. دلیل این امر نیز است که در انواع ماسک ورقه ای عموما روغن و یا چربی به کار نرفته است.

ترکیبات به کار رفته در انواع ماسک ورقه ای مثل ژل های مایع، رقیق شده می باشد و به همین جهت است که این ترکیبات تمیز هستند. ماسک های ورقه ای با طراحی خاصی تولید می شوند و تمام برآمدگی ها و تو رفتگی های پوست را به خوبی در بر می گیرند. طراحی خاص انواع ماسک ورقه ای موجب شده استفاده از آن ها بسیار ساده بوده و طرفداران زیادی را داشته باشد.

اما همانند بیشتر محصولات آرایشی بهداشتی، ماسک های ورقه ای نیز انواع مختلفی دارند. به همین جهت برای آشنایی کامل با این ماسک ها، در این مطلب به بررسی انواع ماسک ورقه ای و خواص آن ها پرداخته ایم.

بررسی انواع ماسک ورقه ای

ماسک های ورقه ای در انواع مختلفی تولید می شوند که برای حصول نتیجه ی مناسب باید هر کدام را متناسب با نوع مشکل و نوع پوست استفاده کرد.

ماسک های ورقه ای متشکل از ترکیبات طبیعی

به طور کلی خواص ماسک های ورقه ای، متناسب با ترکیبات و فرمول های به کار رفته در آن ها است. از جمله ی بهترین انواع ماسک ورقه ای در کیمیا استور ، می توان به ماسک هایی اشاره کرد که در تولید آن ها از ترکیبات طبیعی استفاده شده است. یکی از علل مناسب بودن این نوع ماسک های این است که به موجب مواد طبیعی به کار رفته در آن ها عموما تاثیر و ماندگاری بیشتری دارند.

به همین جهت است که سعی کنید از انواع ماسک ورقه ای استفاده کنید که روی آن ها کلمه ی Organic ارگانیک ذکر شده باشد. همچنین ماسک های تولیدی با ترکیباتی نظیر آلوئه ورا و یا کیوی از جمله ی پرطرفدار و موثر میان انواع ماسک ورقه ای می باشند.

ماسک های در ترکیبات آن ها کیوی به کار رفته است، موجب صاف و سفت شدن پوست می شوند. به کارگیری آلوئه ورا در ترکیبات ماسک نیز موجب بهبود و ترمیم زخم شده و همچنین خواص پاکسازی و مرطوب کننده نیز دارند. ماسک هایی که در ترکیبات آن ها آلوئه ورا به کار رفته است، گزینه های مناسبی برای استفاده های طولانی مدت هستند.

همچنین توصیه می شود با دقت در مواد به کار رفته در انواع ماسک ورقه ای، از خرید ماسک هایی با رنگ مصنوعی، پارابن و یا روغن معدنی دست نگه دارید. زیرا این مواد می توانند موجب تاثیرات منفی روی پوست شود.

ماسک های ضد آکنه از انواع ماسک ورقه ای

آکنه از جمله ی مشکلات پوستی است که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. ماسک های ورقه ای که در ترکیبات آن ها عصاره ی حلزون به کار رفته است، گزینه ی مناسبی برای مشکلات پوستی نظیر آکنه هستند. این دسته از ماسک ها به موجب خواص آب رسان بودن آن ها، موجب ترمیم پوست های آسیب دیده می شود. همچنین برای افرادی که زخم باز دارند و می خواهند از انواع ماسک ورقه ای استفاده کنند، استفاده از انواع ماسک های ورقه ای ژلی گزینه های مناسبی در مقایسه با ماسک های از جنس پنبه می باشند.

انواع ماسک های ورقه ای آبرسان

نوع دیگر از انواع ماسک های ورقه ای، ماسک های ورقه ای آبرسان طبیعی می باشند. برای افرادی که نوع پوست آن ها مختلط است، ماسک های ورقه ای آبرسان طبیعی گزینه های مناسبی برای حفاظت از پوست می باشند. در این دسته از افراد، عموما بخش های پیشانی و بینی فرد چرب است، در صورتی که سایر نقاط صورت پوستی خشک دارد. به همین جهت است که ماسک های ورقه ای آبرسان طبیعی و همچنین پاک کننده گزینه های مناسبی می باشند. از انواع این ماسک ها می توان به ماسک هایی که در آن خزه دریایی به کار رفته است، اشاره کرد.

ماسک های ورقه آبرسان، افزون بر خواص آبرسان که دارند، موجب سم زدایی و همچنین افزایش رطوبت پوست خواهند شد.

انواع ماسک ورقه ای برای لب ها کدام اند؟

خشکی لب نیز از جمله ی دیگر مشکلاتی است که با ماسک های ورقه ای لب می توان به جنگ با آن ها رفت. انواع ماسک ورقه ای مناسب برای لب ها، موجب مرطوب و مات شدن آن ها خواهد شد. این دسته از ماسک ها با اشباع رطوبت موجب مرطوب نگه داشتن خط لب ها خواهند شد. استفاده ی منظم از ماسک های ورقه ای مناسب لب ها، موجب برطرف شدن خشکی آن ها شده و می تواند رطوبت طبیعی را به آن ها باز گرداند.

انواع ماسک ورقه ای ژلی شفاف و خواص آن

ماسک ورقه ای ژلی شفاف از دیگر ماسک های ورقه ای هستند. این ماسک ها نیز موجب بهبود مشکلات پوستی می شود. همچنین از این ماسک ها می توان برای حفظ رطوبت نواحی ملتهب روی پوست استفاده کرد. به طور کلی استفاده ی مداوم از این ماسک های ورقه ای موجب نرم شدن و مرطوب شدن پوست خواهد شد. از دیگر موارد استفاده از این انواع ماسک، می توان به کاهش درد های اگزما و حساسیت های پوستی اشاره کرد.

انواع ماسک ورقه ای دور چشم

از دیگر ماسک های ورقه ای پر طرفدار می توان به انواع ماسک ورقه ای دور چشم اشاره کرد. این ماسک ها موجب برطرف شدن چین و چروک های دور چشم ها شده و همچنین خطوط ریز و افتادگی ها را نیز بهبود می بخشد. از جمله ی خواص مهم این دسته از ماسک های ورقه ای ، خواص ارتجاعی آن و سفتی پوست در نتیجه ی استفاده از آن ها است.

ماسک های ورقه ای متناسب پوست چرب

نوع دیگر  ماسک های ورقه ای، ماسک های ورقه ای مناسب برای استفاده روی پوست های چرب است. این دسته از ماسک ها موجب کم شدن منافذ باز پوستی شده و به این طریق از تولید بی رویه چربی روی پوست جلوگیری می کند. این ماسک ها با نام ماسک ماست شناخته می شوند.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا