برندهای خارجی

تبدیل شدن توییتر به یک اپلیکیشن همه منظوره

پایگاه خبری توسعه برند، توییتر نخستین خرید این شرکت تحت مالکیت ایلان ماسک را انجام داد و یک استارتاپ استخدام را خرید.

به نظر می‌رسد خرید استارتاپ استخدام لاسکی (Laskie)، گامی در مسیر تبدیل شدن توییتر به یک اپلیکیشن همه منظوره است که از سوی ایلان ماسک، مالک میلیاردر این شرکت شبکه اجتماعی اعلام شده است. ماسک که به تازگی لیندا یاکارینو را به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب کرد، در سمت مدیر ارشد فناوری، به کار در بخش‌های محصول و نرم افزار ادامه می‌دهد.

استارتاپ لاسکی که مستقر در کالیفرنیا است، خود را به عنوان قدرتمندترین پلتفرم برای استخدام نبوغ فناوری معرفی کرده و از زمان تاسیس در سال ۲۰۲۱، حدود شش میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

هنوز هدف ایلان ماسک یا مدیرعامل جدید توییتر در خرید این استارتاپ معلوم نیست اما خرید یک استارتاپ استخدام به شکل روشنی، حرکت در این مسیر و احتمالا رقابت توییتر با شبکه اجتماعی حرفه‌ای لینکدین را نشان می‌دهد.

با انحلال دپارتمان مطبوعاتی توییتر و معرفی یک سیستم پاسخ اتوماتیک، دسترسی به توییتر دشوار شده است.

با توجه به برنامه ایلان ماسک برای تبدیل توییتر به یک سوپر اپلیکیشن که اغلب به عنوان “اپلیکیشن ایکس” به آن اشاره می‌کند، احتمالا خریدهای بیشتری در راه خواهد بود زیرا ایلان ماسک می‌خواهد این اپلیکیشن، تنها اپلیکیشنی باشد که برای نیازهای آنلاین مصرف کنندگان کفایت می‌کند.

به نقل از منابع آگاه، ارزش این خرید که نیمی به صورت نقدی و نیمی به صورت سهام بوده، ده‌ها میلیون دلار بوده است.

هیچ کدام از این دو شرکت درباره این خبر، اظهارنظر عمومی نکردند اما چند ساعت پس از انتشار خبر این خرید، وب سایت لاسکی تعطیل شد و اکنون پیامی با این مضمون نشان می‌دهد که پلتفرم لاسکی دیگر قابل دسترس نیست.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا