برندهای خارجی

دردسرسازشدن توییت های ماسک برای فروش سهام برند تسلا

پایگاه خبری توسعه برند، فعالیت ایلان ماسک دوباره در شبکه های اجتماعی دردسر ساز شده است. این بار شکایتی از تسلا به دلیل کاهش ارزش سهام شرکت در پی پست های وی در این شبکه ها ثبت شده است.

به نقل از رویترز، دیوید واگنر یکی از سرمایه گذاران تسلا خواهان دسترسی به اسناد داخلی است تا مشخص شود آیا تسلا و ماسک توافقنامه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را نقض کرده اند و از سوی دیگر اعضای هیئت مدیره در انجام وظیفه سرپرستی خود شکست خورده اند یا خیر.

مالک تسلا در سال ۲۰۱۸ میلادی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را تسویه کرد. این شکایت مربوط به توئیت های وی درباره خصوصی شدن شرکت بود و در پی تسویه او توافق کرد وکلای شرکت توئیت هایش را قبل از انتشار تایید کنند.

اما شکایت جدید مربوط به توئیت های وی در ماه میلادی قبل است. پس از آنکه ماسک اعلام کرد در صورت موافقت فالوئرهای حساب توئیترش ۱۰ درصد از سهام خود را می فروشد، در ۶ نوامبر ارزش سهام تسلا حدود یک چهارم کاهش یافت. او از آن زمان بخشی از سهام هایش به ارزش ۱۴ میلیارد دلار را فروخته است.

شکایت مذکور که در دادگاه دلاور ثبت شده، خواهان دسترسی به سوابق و اسناد مربوط به توئیت های ماسک از جمله اسنادی است که نشان دهد پیام های مربوط به فروش سهام وی بررسی یا از قبل تایید شده اند.

در ماه مارس نیز یکی دیگر از سهامداران تسلا از ماسک و هیئت مدیره شرکت شکایت کرد. او بنیانگذار تسلا را به نقض قوانین تسویه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ۲۰۱۸ میلادی و قراردادن سهامداران در معرض میلیاردها دلار خسارت متهم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا