برندهای خارجی

برند تویوتا برنامه تولید را کاهش می‌دهد!؟

پایگاه خبری توسعه برند، شرکت خودروسازی تویوتا موتور، برنامه تولید ژاپن خود را برای سه ماهه آوریل تا ژوئن کاهش داد که نشان‌دهنده ادامه تلاش این خودروساز برای افزایش تولید پس از ماه‌ها اختلال است.

سخنگوی شرکت خودروسازی تویوتا گفت که این شرکت، تولید برنامه‌ریزی شده ژاپن را در آوریل ۲۰ درصد، در ماه می ۱۰ درصد و در ژوئن پنج درصد کاهش داده است و این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که صنعت خودروسازی جهانی با موجی به‌ظاهر بی‌پایان چالش‌ها و اختلالات زنجیره تامین مواجه است که همه‌چیز از همه‌گیری کووید گرفته تا حملات سایبری، آب‌وهوای نامناسب و تهاجم روسیه به اوکراین به‌وجود آمده است.

آکیو تویودا، مدیرعامل تویوتا در مورد خطرات ناشی از فشار برای جبران تولیدی از دست رفته هشدار داده است و بر اساس وب سایت این شرکت، برنامه تولیدی که بیش از ظرفیت پرسنل و تجهیزات باشد، غیرعادی است.

ماه گذشته، تویوتا هدف تولید خود را برای سال مالی منتهی به مارس به ۸.۵ میلیون خودرو از هدف قبلی ۹ میلیون کاهش داد. در آن زمان، این شرکت اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی برای تولید سطح بالایی برای ماه‌های ابتدایی سال مالی آینده است.

روزنامه نیکی ژاپن گزارش داد که تویوتا قصد دارد حدود ۲.۵ میلیون دستگاه خودرو در سه ماهه آوریل تا ژوئن تولید کند که حدود ۱۰ درصد بیشتر از مواردی است که در مدت مشابه سال قبل تولید کرده است.

سخنگوی تویوتا از اظهار نظر در مورد تعداد خودروهایی که این شرکت در نظر دارد طی سه ماه آینده تولید کند، اجتناب کرد اما این شرکت همچنان هدف خود را برای سال مالی جاری حفظ می‌کند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا