برندهای ایرانی

طرح برندسازی گردشگری استان فارس

پایگاه خبری توسعه برند، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات تخصیص یافته به این اداره کل از محل مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به فارس خبر داد.

سید موید محسن نژاد سه شنبه ۲۹ فروردین به خبرنگاران گفت: مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به استان فارس در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شامل ۱۰ مصوبه در قالب ۲۹ پروژه بود که این اداره کل موفق به جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات دارای تخصیص شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با اشاره به اینکه تخصیص اعتبار برای ۱۸پروژه از تعداد ۲۹پروژه مصوب از سوی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی محقق شد، عنوان کرد: فعالیت‌های عمرانی برای ۱۸پروژه مذکور انجام گرفته و میزان اعتبار تخصیص یافته به هر پروژه تماما جذب شده است.

او در ادامه به پروژه‌های مورد نظر اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای زیر ساخت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اختصاص ۲۵ میلیارد تومان شامل ۱۵ پروژه بوده است که ۶ پروژه آن دارای تخصیص بوده است و در مجموع ۳۹ درصد تخصیص اعتبار داشته است.

محسن نژاد ادامه داد: اختصاص مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای تعریف و اجرای مسیرها و محورهای گردشگری متناسب با تنوع جاذبه‌ها از قبیل مسیر تخت جمشید – پاسارگاد- نقش رستم شامل ۳ پروژه که دو پروژه آن دارای تخصیص اعتبار بوده و در مجموع ۶۰ درصد تخصیص داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس، اختصاص مبلغ ۵ میلیارد تومان برای ایجاد بازارچه خود اشتغالی صنایع دستی برای ۵ پروژه را از دیگر موارد برشمرد و گفت: به این ۵ پروژه ۱۰۰ درصد تخصیص اعتبار تعلق گرفته که کل آن جذب شده است.

او گفت: اختصاص مبلغ ۳ میلیارد تومان برای تملک و مرمت خانه سوخکیان داراب با ۵۰ درصد تخصیص اعتبار، مرمت و احیاء باغ گردشگری نشاط لار با اختصاص ۲ میلیارد تومان وبا جذب ۱۰۰ درصد اعتبار، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری کاخ ساسانی سروستان با اختصاص مبلغ ۴ میلیارد تومان وبا ۷۵ درصد تخصیص اعتبار ،تکمیل موزه بوانات با اختصاص مبلغ ۲ میلیارد تومان با تخصیص ۵۰ درصد اعتبار ،حصارکشی شهر تاریخی داراب گرد با اختصاص مبلغ ۳ میلیارد تومان با تخصیص ۵۰ درصد اعتبار ،محوطه سازی مسجد سنگی داراب با اختصاص مبلغ ۱ میلیارد تومان وتخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار از جمله طرح های مورد نظر بوده‌اند که اعتبار اختصاص یافته به هریک جذب شده است.

این مقام مسئول در ادامه به برخی از برنامه‌های پیشنهادی دور اول سفر رییس جمهوری اشاره کرد که اعتباری به آنها تخصیص داده نشده و عنوان کرد: پروژه‌های زیرساخت گردشگری سرآسیاب، تنگ براق و سده اقلید، درودزن، روستای هدف گردشگری دشتک، تفرجگاه چشمه انجیر رستم، منطقه گردشگری سیدان، دریاچه پریشان کازرون، مجموعه تاریخی نقش رستم وهمچنین طرح برند سازی گردشگری استان از جمله این پروژه‌ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس گفت: برنامه‌ها و پروژه‌های پیشنهادی این اداره کل برای طرح و تصویب در سفر دوم رئیس‌جمهوری و هیئت دولت به فارس نیز به ارزش ۵۳ میلیون و ۵۷۳ هزار میلیون ریال آماده و ارائه شده است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا