برندهای ایرانی

صادرکننده برند حجاب باشیم

پایگاه خبری توسعه برند، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حفظ اصالت های فرهنگی، گفت: طراحی لباس های ایرانی و اسلامی باید متناسب با ذائقه نسل جوان و زیست عفیفانه باشد.

فاطمه محمدبیگی چهارشنبه شب در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مد و لباس که در مجموعه سعدالسلطنه شهر قزوین برگزار شد، افزود: آنچه قرآن کریم به مصداق دوری از اذیت و آزار دختران و زنان به پیامبر اکرم (ص) فرمان داده رعایت عفاف و بر سر کردن چادر است.

وی اظهار کرد: وظیفه ی ما مسوولین این است که در قوانین مربوط به ساماندهی مد و لباس اسلامی ایرانی حضور تمام ظرفیت های، هنری، علمی، آموزشی فنی و حرفه ای و رسانه ای را به عرصه آورده و کمک و پشتیبان آنها باشیم.
این عضو مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت صمت وظیفه دارد برای تولید پوشاک اسلامی برنامه ریزی مدونی داشته باشد و این ایده ها را از طریق برنامه هفتم حمایت کند همچنین قادر است از طریق صنعتی کردن تولیدات عفاف و حجاب از طریق ابزارها و لوازمی که در اختیار دارد این تولیدات را رونق دهد.
محمدبیگی افزود: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد می تواند با ارائه تسهیلات بانکی کم بهره که امسال هم مقدار زیادی پیش بینی شده برای حوزه مد و لباس سرمایه گذاری کند چون ما میتوانیم صادر کننده برند حجاب باشیم و به صدور برند عفاف هم اقدام کنیم.
وی ادامه داد: در دنیایی که کفر و الهاد به حدی رسیده که در جایی به نام هالیوود به دنبال جنبش های فرا جنسیتی است و از بین بردن هویت زنانه و مردانه را هدف گرفته است؛ در همین زمان در ایران اسلامی مردان و زنانی داریم که غیرت را معنا میکنند و هویت مردانه را مردانه تر از گذشته فریاد می زنند.
این نماینده مجلس تاکید کرد : کسانی که برای حجاب ما شهید می شوند مانند شهید الداغی و زنانی که از هیچ هجمه ای نمی ترسند و حجابهایشان را محکم به سر کرده اند و مسوولانی داریم که به دفاع از هنر انقلابی برخواسته اند و برای زیست عفیفانه تلاش می کنند و از هیچ چیزی فروگذار نکرده اند.
وی اظهار کرد: هشدار به مسوولانی که باید از چادر ایرانی با پول و بودجه حمایت می کردند اما نکردند مسوولانی که باید در بازارها و بازارچه ها برای این پوشش گذاشتند اما نکردند؛ مطمئن باشید این ملت از حقوق خود نمی‌گذرد و ما هم از حقوق عفیفانه سهم ملت نخواهیم گذشت
محمد بیگی اضافه کرد: امروز فرصت تدوین برنامه هفتم است و در تلاشیم تا در قالب زیست عفیفانه شاخص های اصیل ایرانی پوشش سنتی و آداب و رسوم بومی محلی بتوانیم پوششهای خوب و اصیل را به صحنه بیاوریم و نماد زیست عفیفانه را که هزاران سال در ایران به عنوان اصالت و غیرت و انسانیت و آزادگی است را به رخ جهانیان بکشانیم.

وی افزود : ایرانیان قبل از اسلام هم زیست عفیفانه داشتند و مزین به تاج اسلام شدند و بر مقام آراسته ی خود افزودند این رویداد پوشاک اتفاق مهمی است و مسوولان و بانک های استان و صندوق های کارآفرینی و اشتغالزایی این نمایشگاه را ببینند که بدست هنرمندانه زنان و دختران و مردان این مرز و بوم چه هنری خلق شده و از آنان حمایت کنند تا این، پوشاک تن پوش دختران و زنان ایران زمین شده و بتواند بازارهای صادراتی را هم به خود اختصاص دهیم.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا