اقتصادی

هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد

پایگاه خبری توسعه برند، جواد اوجی، وزیر نفت اظهار کرد: در این مدت با همه مراکز پخش فرآورده‌های نفتی استان‌ها ارتباط داشتیم و مدیران عامل این شرکت‌ها و استان‌ها گزارش دادند که سوختگیری به روال عادی خود بازگشته است.

اوجی افزود: بار‌ها اعلام کرده‌ایم که حجم ذخایر سوخت کشور ۱۵۰ میلیون لیتر بنزین بیش از سال گذشته است و عملیات سوخت رسانی روال عادی خود را طی می‌کند.
او اضافه کرد: امسال ۲۰ میلیون لیتر برای روز‌های پیک مصرف بیش از سال گذشته در نظر گرفته‌ایم و میانگین رشد آن ۱۳ درصد است.

فعالیت ۴۴۰۰ جایگاه سوخت در کشور

اوجی تصریح کرد: امروز عمده جایگاه‌های کشور فعال هستند و از چهار هزار و ۴۰۰ جایگاه فعال در کشور ممکن است در برخی جایگاه‌ها نازل‌ها اشکال داشته باشند که این رقم نیز حدود چهار تا پنج درصد است.

او افزود: در هشت استان به صورت عملیاتی مراکز تعمیرات سامانه هوشمند در نظر گرفته شود و در جا‌هایی که این مراکز را ندارند تیم‌ها اعزام شده‌اند.

استفاده از کارت سوخت شخصی در دولت سیزدهم به ۷۵ درصد رسید

وزیر نفت درباره محدودیت کارت‌های سوخت گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۲ وزارت نفت مکلف شده است که استفاده از کارت سوخت شخصی انجام شود و کارت جایگاه‌ها فقط برای موارد اضطراری یا کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده اند، قابل استفاده است.

او اظهار کرد: امروز در تهران از ۳۴۰ جایگاه سوخت فعال، تعداد ۱۵ تا ۱۷ درصد شلوغ هستند که براساس تصمیم گیری انجام شده، محدودیت را کمتر می‌کنیم تا هموطنان در مراجعه به جایگاه‌های سوخت دچار مشکل نشوند.

دولت در نیمه مربیان
بیشتر بخوانید

اوجی تصریح کرد: روزی که کار را شروع کردیم ۱۷ درصد مردم از کارت سوخت شخصی خود استفاده می‌کردند و امروز این میزان به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده است.

او با تاکید براینکه محدودیتی در استفاده از کارت‌های سوخت شخصی نیست؛ از مردم خواست برای سوختگیری از کارت شخصی خود استفاده کنند.

وزیر نفت خاطر نشان کرد: به هموطنان قول می‌دهم، دولت هیچ برنامه‌ای برای افزیش قیمت بنزین ندارد و مردم به شایعات گوش ندهند.

به گفته وزیر نفت، هموطنان می‌توانند به طور کامل از ۶۰ لیتر سهمیه بنزین موجود در کارت سوخت خود استفاده کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا