برندهای خارجی

رگولاتور اوراق بهادار آمریکا برای برند تسلا احضاریه فرستاد

پایگاه خبری توسعه برند، شرکت تسلا روز دوشنبه اعلام کرد احضاریه‌ای از رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده برای حل و فصل اختلافات دو طرف دریافت کرده است.

به نقل از رویترز، رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده از تسلا خواسته تا محتوای توئیت های مدیرعامل تسلا در مورد شرایط مادی این شرکت و صحت و سقم آنها را مورد بررسی قرار دهد.

احضاریه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۱۶ نوامبر صادر شد، حدود ۱۰ روز پس از آن که مدیرعامل تسلا از دنبال کنندگان خود در توئیتر پرسید که آیا باید ۱۰ درصد از سهامش را در این شرکت بفروشد یا نه. وی در نهایت سهام یادشده را به فروش رساند.

انتشار خبر صدور این احضاریه موجب کاهش ۱.۴ درصدی ارزش سهام تسلا شده است. ارزش سهام این شرکت روز دوشنبه با کاهش ۱.۴ درصدی به ۹۰۹.۹۸ دلار به ازای هر سهم رسید. پیش از این تحقیقاتی در مورد سیستم ایمنی و نرم افزار کمک راننده خودروهای تسلا نیز آغاز شده است.

پیش از این در ماه دسامبر هم شکایت مستقل دیگری بر علیه مدیرعامل تسلا به علت ارسال توئیت جنجالی مطرح شده بود. صاحب نظران معتقدند وی با هدف فرار از پرداخت مالیات به دنبال فروش بخشی از سهام خود در تسلا بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا