برندهای خارجی

رونمایی از ماشین خودران رباتیک پلیس دبی/ جیتکس ۲۰۲۳

پایگاه خبری توسعه برند، در نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۳ دبی، ربات‌های زیادی در این نمایشگاه معرفی شده‌اند و یکی از آن‌ها مربوط به پلیس دبی است که درواقع خودرویی رباتیک برای گشت‌زنی محسوب می‌شود.

پلیس دبی در نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۳ اعلام کرد که می‌خواهد از اتومبیل‌های رباتیک خودران برای گشت‌زنی در مناطق مسکونی این شهر استفاده کند. این اتومبیل که از نظر ظاهری شباهت زیادی به اتومبیل‌های معمولی ندارد، با کمک باتری خود می‌تواند بدون توقف به مدت حداکثر ۱۵ ساعت گشت‌زنی کند.

روی این خودرو که با حداکثر سرعت ۷ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند، یک دوربین امنیتی پیشرفته با پوشش ۳۶۰ درجه‌ای قرار گرفته است تا بتواند همه‌چیز را زیر نظر بگیرد. این گشت رباتیک همچنین از قابلیت تشخیص چهره بهره می‌برد. برای این ربات نرم‌افزارهایی هم تعبیه شده است تا بتواند رفتارهای مشکوک افراد را شناسایی کند.

گشت رباتیک دبی می‌تواند نیروهای پلیس را خبر کند

اگر این خودرو متوجه رفتار مشکوکی شود، به مرکز فرمان و کنترل در اداره پلیس هشدار می‌فرستد تا نیروهای انسانی در این رابطه تصمیم‌گیری و در صورت نیاز، نیرو اعزام کنند. این وسیله نقلیه همچنین حامل یک پهپاد خواهد بود که می‌تواند به آسمان برود و از بالا به محیط اشراف داشته باشد.

این محصول توسط ۶۵ مهندس در طول یک بازه زمانی بالغ بر ۵ ساله طراحی و تولید شده است. «فرید الجواهری»، سخنگوی شرکت Micropolis Robotics که این دستگاه را ساخته، می‌گوید: «ما کل سیستم مکانیکی این وسیله را خودمان از صفر ساختیم. هر چرخ به‌طور جداگانه دارای فرمان، ترمز و سیستم کاهش سرعت است. پس این ربات می‌تواند به جلو، عقب و طرفین حرکت کند و حتی حرکات چرخشی انجام دهد. وقتی این خودرو حرکت می‌کند، آن‌قدر ساکت است که به‌سختی می‌توانید صدایش را بشنوید.»

هنوز مشخص نیست که این اتومبیل رباتیک خودران چه زمانی وارد شهر دبی خواهد شد.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا