برندهای خارجی

برند توییتر خواهان محاکمه ماسک

پایگاه خبری توسعه برند، در پی شکایت توییتر از ایلان ماسک به دنبال انصراف او از قرارداد خرید این شبکه اجتماعی، روز جمعه گذشته ماسک از دادگاه خواست که در‌خواست محاکمه سریع از سوی توییتر را رد کند. ایلان ماسک هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به هیات‌مدیره شرکت توییتر، از تصمیم جدی خود برای فسخ قرار ۴۴ میلیارد دلاری خرید این شرکت در آخر آوریل امضا شده بود، خبر داد.

 توییتر اما با تاخیری چهار روزه بعد از اعلام این تصمیم ناگهانی از سوی ماسک، با تنظیم یک شکایت‌نامه ۶۲ صفحه‌ای در دادگاه، خواهان محاکمه سریع و بازگرداندن ماسک به میز قرار‌داد شد. حالا ایلان ماسک که بنیان‌گذار شرکت تسلا و اسپیس‌ایکس است، با درخواست شرکت توییتر مبنی بر پیگیری سریع محاکمه او برای فسخ قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری اعلام مخالفت کرده و وکلایش را برای پیگیری این موضوع به کمک گرفته است. وکلای ماسک هم با ارسال اسنادی به دادگاه دلاویر که نهاد رسیدگی به این پرونده است، مدعی شده‌اند که «درخواست غیرقابل توجیه» توییتر مبنی بر تعجیل در محاکمه در دو ماه آینده باید رد شود. وکلای ایلان ماسک روز جمعه درخواست او را به دادگاه ایالت دلاویر ارائه کردند که نشان می‌دهد ماسک برای حضور در جلسه رسیدگی به پرونده خروج جنجالی‌اش از معامله خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار آمادگی دارد؛ اقدامی که نوید یک رویارویی حقوقی بزرگ بین توییتر و ماسک را می‌دهد.

روش جدیدی برای چانه‌زنی

توییتر این روزها به دنبال حل و فصل ابهامات چند ماه اخیر برای کسب‌و‌کار خود است؛ چون ماسک مدعی است که به دلیل آنچه او مشکل روبات‌های اسپم و حساب‌های کاربردی جعلی می‌خواند، از این معامله کناره‌گیری کرده است. توییتر پیشنهاد اولیه ماسک برای خرید این شرکت در اواسط ماه آوریل را رد کرده بود و سرمایه‌گذار بزرگ عربستانی – که در آن زمان از توییتر حمایت می‌کرد- هم در این مورد گفته بود که پیشنهاد ماسک با «ارزش ذاتی» و «چشم‌انداز رشد» این شرکت مطابقت ندارد. اما در آن زمان ماسک تسلیم نشد و به تلاش خود ادامه داد. ماسک گفته بود که تصمیم دارد با خرید این پلتفرم، آن را به سکوی آزادی‌بیان در جهان تبدیل کند و حتی مدعی شده بود که حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا در توییتر را که در پی حمله طرفداران به ساختمان کنگره در جریان مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری، تعلیق شده بود؛ دوباره فعال می‌کند.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا