برندهای ایرانی

مجموع تولیدات شرکت مغان به ۲۵۰هزار تن در سال رسید

پایگاه خبری توسعه برند، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان مجموع تولیدات صنایع تبدیلی این شرکت در واحدهای کارخانه قند، لبنیات، فرآوری میوه، تولید بذر گواهی شده و رب گوجه فرنگی ۲۵۰ هزار تن در سال اعلام کرد.

صمد بهزاد در جلسه تشریح دستاوردهای ۱۰ ماهه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با تاکید بر اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این شرکت است، افزود: بخش تولید لبنیات مهم‌ترین واحد صنایع تبدیلی این مجتمع محسوب می‌شود.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی کارخانه لبنیات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در درآمدهای این بنگاه اقتصادی گفت: این واحد صنعتی نقش چشمگیری در کسب درآمد مستمر و پایدار کشت و صنعت مغان داشته و بخش بزرگی از درآمد این بنگاه اقتصادی بزرگ استان اردبیل از محل تولیدات کارخانه لبنیات کسب می‌شود.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ظرفیت اسمی کارخانه لبنیات این شرکت را ۱۸۰ تن در روز اعلام و بیان کرد: با وجود این ظرفیت کم، روزانه بیش از ۲۰۰ تن شیر خام از مجتمع دامپروری کشت و صنعت مغان به این واحد صنعتی تحویل شده و پس از فرآوری در بازار هدف عرضه می‌شود.

وی خامه، شیرخشک، شیر و دوغ پاکتی، ماست و کره فله‌ای ۲۵ کیلویی، کره قالبی و روغن زرد حیوانی را از جمله محصولات این مجتمع تولیدی در بخش لبنیات ذکر کرد و گفت: همه این محصولات با برند مغانه روانه بازار داخلی می‌شود.

شرکت مغان

بهزاد، تولیدات این واحد صنعتی را ارگانیک و مطابق با الگوی تولید محصول سالم و کیفی ذکر کرد و افزود: محصولات لبنی این بنگاه اقتصادی از باکیفیت ترین محصولات کشور بوده و به همین جهت با استقبال قابل توجه مشتریان مواجه شده است.

وی همچنین واحد دامپروری را فعال‌ترین واحد شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اعلام کرد و ادامه داد: در سه سال گذشته تعداد دام سنگین این مجتمع تولیدی از ۱۷ هزار و ۳۰۰ راس به ۲۱ هزار راس افزایش داده شده و افزون بر این، با اجرای پروژه‌های عمرانی از جمله جایگاه خشک، گوساله‌دانی و سیلوی خندقی و انتقال نژاد جدید دامی، اجرای طرح‌های به‌نژادی سیمنتال و هلشتاین و نیز انتقال جنین به تعداد ۱۰۰۰ راس گامی اساسی برای افزایش تولید در این بخش برداشته شده است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان همچنین اضافه کرد: با تمهیدات اتخاذ شده از قبیل بهداشتی‌تر کردن محیط نگهداری دام‌ها و تخصیص جیره‌غذایی سالم و باکیفیت، شیر خام تولیدی به ازای هر راس دام دوشا در مقایسه با ۲ سال پیش از ۲۶.۵ کیلوگرم به ۳۲.۵ کیلوگرم رسیده و میزان روزانه تولید شیر خام نیز در این مدت از ۱۶۰ تن قبلی به ۲۰۰ تا ۲۳۰ تن افزایش یافته است.

شرکت مغان

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان که چند سال پیش به بخش خصوصی واگذار شده و پس از کشمکش‌های زیاد واگذاری آن ابطال شد، طی سه سال اخیر با اقدامات انجام شده مدیریت جدید، در مسیر احیا، حفظ اشتغال و سودآوری قرار گرفته است.

مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان که هم‌اکنون به عنوان زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی محسوب می‌شود، در زمینه تولید محصولات کشاورزی، دامی و صنایع وابسته با ۲ هزار و ۷۰۰ نفر نیروی انسانی شاغل مستقیم و سه هزار و ۴۰۰ نفر نیروی شاغل فصلی فعالیت می‌کند و به عنوان پیشانی تولید بخش کشاورزی استان در حال فعالیت و تولید است.

این مجموعه بزرگ اقتصادی به عنوان بزرگترین شرکت کشت و صنعت کشور با داشتن اراضی وسیع زراعی به مساحت بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین زراعی، ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری با بیش از ۲۰ هزار دام، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولید غذای دام و سایر نیازهای حوزه کشاورزی از شرکت‌های منحصر به فرد کشور محسوب می‌شود.

بنا به اعلام مدیران فعلی، امکان افزایش تولیدات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به یک میلیون تن وجود دارد به طوری که میزان تولیدات این شرکت در سال گذشته ۶۰۰ هزار تن بود که امسال به ۸۰۰ هزار تن رسیده و تا سه سال آینده هم به ظرفیت تولید یک میلیون تن محصول خواهد رسید.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا